Články

 • "Žebrání"

  Úterý, 12. únor, 2008
  Vždy, když si vezmete něco k jídlu, pes sedí před vámi, upřeně na vás hledí, slintá, kňourá, štěká, škrábe...a to i přesto, že má svou misku plnou skvělých granulek či masíčka. To je pravděpodobně přežitek z dob dávno minulých, kdy psi žili volně v přírodě a živili se zbytky z lidských obydlí. Potloukali se okolo a čekali, co na ně zbude.
 • Jak jednat v případě napadení psem

  Úterý, 12. únor, 2008
  O nedorozuměních a konfliktech se psy vědí své celé generace motocyklistů, cyklistů, běžců a především pošťáků. Jestliže o psovi předem víme, máme čas zareagovat, nebo se o to alespoň pokusit. Zde budeme předpokládat, že nejsme na psa, který nás ohrožuje, nijak předem připraveni.
 • Než si pořídítě štěňátko

  Úterý, 12. únor, 2008
  Než si štěně pořídíte, pořádně se zamyslete nad tím, za jakým účelem psa chcete. Pokud hledáte psa pouze jako společníka, vaše nároky nebudou zajisté tak vysoké, jako kdybyste pořizovali psa služebního nebo loveckého. Důležitá je rovněž volba plemene a pohlaví.Štěně byste měli vybírat opravdu pečlivě. Pejska budete mít několik let, a proto by jeho výběr neměl být krátkodobou záležitostí. U štěňat vzácných plemen s dobrým původem a předpoklady pro budoucí využití k chovu se čeká rok i déle. Chovatelské stanice běžnějších plemen lze většinou nalézt v přiměřené vzdálenosti a na vhodné štěně se čeká maximálně půl roku. U běžnějších plemen si zpravidla lze vybírat z více vrhů.
 • První návštěva u chovatele

  Úterý, 12. únor, 2008
  První návštěva může proběhnout ještě před odstavením štěněte od fenky, kdy má budoucí kupec šanci si štěňata pořádně prohlédnout a vybrané štěně si zamluvit. S výběrem štěněte z daného vrhu není radno otálet. Nejenže byste mohli přijít v době, kdy už nebude možné si vybrat pohlaví psa, ale dokonce by se vám mohlo stát, že na vás zůstane poslední štěňátko z vrhu, u kterého je více než pravděpodobné, že je nejméně kvalitní.
 • Na co se zaměřit při výběru štěněte

  Úterý, 12. únor, 2008
  Nikdy nepřistupte na nabídku chovatele, že vám štěně přiveze. Nejenže je dobré vidět v jakém prostředí a podmínkách štěně vyrůstalo, ale je rovněž důležité posuzovat štěňata v prostředí, na které jsou zvyklá. Při první návštěvě máte šanci si dobře prohlédnout celý vrh i matku vašeho budoucího štěňátka, případně další přítomné psy. Všichni by měli být bez viditelných známek nemoci, čisté okolí bez známek průjmu nebo zvracení. Agresivita či naopak bázlivost matky štěňat je špatným znamením, protože by potomci mohli tyto její vlastnosti zdědit nebo odpozorovat. Naopak dobrým znamením je vrtění ocasu fenky a zvědavost štěňátek. Štěňata by měla být veselá, nebojácná, hravá, vrh by měl být vyrovnaný, a to jak do velikosti, tak i váhy. Není na místě se nechat zaujmout nejmenším štěnětem ve vrhu - to svědčí o jeho menší životaschopnosti.
 • Koupě štěněte - jaké dokumenty jsou důležité?

  Úterý, 12. únor, 2008
  O prodeji štěněte by měla být sepsána kupní smlouva, která do budoucna chrání jak chovatele, tak kupce. Tato smlouva musí obsahovat všechny základní údaje o transakci a přesný popis "předmětu prodeje". To znamená, že ve smlouvě by měly být uvedeny všechny údaje o štěněti, jeho tetovací číslo, plemeno, pohlaví, stáří, uvedení případných vad, na které byl kupec majitelem upozorněn předem a které ovlivnily cenu zvířete. Dále by mělo být uvedeno, zda je pes zdravý, očkovaný, odčervený a podobně. Podle občanského zákoníku platí na koupené zvíře šestitýdenní záruka, během této doby lze reklamovat u chovatele zatajené nebo skryté vady, o kterých nebyla ve smlouvě zmínka a které byly zjištěny až po příjezdu domů nebo po návštěvě u veterinárního lékaře.
 • Výchova štěňátka

  Úterý, 12. únor, 2008
  Předpokládejme, že již máte za sebou alespoň první noc po příchodu vašeho štěňátka domů. Teď pro vás oba nastává rozhodující období, kdy vznikají potřebné vazby mezi vámi a vaším štěnětem. Od této chvíle je odkázáno pouze na vás, nahrazujete mu nyní jeho matku i sourozence. Buďte vstřícní, trpěliví, štěňátko se u vás musí cítit bezpečně. Přivykání na nové prostředí mu může trvat několik dnů až týdnů. Ale pozor, s výchovou, alespoň toho základního jako jsou hygienické návyky, musíte začít včas. Výchova štěněte je velká odpovědnost a řada chyb se dá později jen těžko napravit. Štěně se dá poměrně snadno formovat, proto neváhejte začít hned. Snažte se o přátelský přístup. Štěňátko při výcviku hodně chvalte, klidně přehánějte a při dobře provedeném cviku „jásejte". Štěňátka reagují především na tón hlasu a intonaci. Nebojte se ze sebe „udělat blázna" před ostatními, vaše štěňátko to ocení.
 • Příprava psa na příchod dítěte do rodiny

  Úterý, 12. únor, 2008
  Zamyslete se nad změnami, které malý človíček vnese nejen do vašeho života, ale také do života vašeho psa, co nejdříve. Jen tak budete mít dostatek času na smazání všech nepříjemných třecích ploch, které může takové soužití přinést.
 • Zvíře z útulku – jak na to?

  Úterý, 12. únor, 2008
  Dát domov opuštěné kočičce či pejskovi je rozhodně krásná myšlenka. Avšak ne každý je tím správným chovatelem pro takové zvíře. V úvahu bychom měli vzít hned několik věcí. První otázkou je, co vše zvíře během svého života prožilo. Někdy víme nebo tušíme, že má za sebou nějakou nepříjemnou zkušenost. Když se takovéto zvíře z útulku dostane do nového láskyplného prostředí, bude bezesporu velice vděčné, ale může projevovat i různé poruchy chování. Zvířata se mohou bát rychlých pohybů, pro nás běžného hluku a na nové podněty mohou reagovat až agresivně. Je důležité se na zvíře důkladně optat ošetřovatele útulku, který ho zná. Při výběru psa je možné, vyjít si s ním na procházku kolem útulku, můžete tak pozorovat, jak se pes v přírodě chová, jaký vztah má k ošetřovateli, jiným psům a zda se pokusí navázat s vámi kontakt. U kočiček platí, že si svého majitele raději najdou samy, stačí kleknout si ke kotci a ta pravá přijde sama.
 • Psí triatlon

  Čtvrtek, 7. únor, 2008
  Běžný triatlon dnes už zná každý, triatlon se psem se od tohoto klasického pojetí liší v podstatě pouze tím, že závodník není sám, ale soutěží spolu se svým psem. Přesto raději zopakujme, že triatlon znamená soutěž ve třech sportovních disciplínách - konkrétně v plavání, v běhu a jízdě na kole. Triatlon se psem představuje stejné disciplíny, ovšem soutěžící, nebo chcete-li psovod k sobě musí mít navíc připoutaného psa. Pes psovodovi pomáhá tím, že táhne např. při běhu nebo jízdě na kole, ale zároveň musí vzorně spolupracovat - tato schopnost se nejlépe projeví při plavání a jízdě na kole.
Celkem záznamů: 1281

Top inzerát

Štěňata NO

Štěňata NO

Plemeno : Německý ovčák
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace