O psech

 • Proč se větší psi dožívají méně let?

  Pátek, 27. červen, 2014
  Pokud se jako budoucí majitel psa budete rozhodovat, které plemeno si pořídit, určitě budete kromě mnoha dalších faktorů, jako je náročnost na chov, péče o srst či náklady na chov, zvažovat i otázku dlouhověkosti vašeho psa. Většina chovatelů velkých a obřích plemen ví, že se zkrátka musí smířit s tím, že se jejich čtyřnohý přítel nedožije pravděpodobně tak vysokého věku, jako vzrůstově menší plemena.
 • Úzkostný pes a čůrání doma

  Pátek, 11. duben, 2014
  Štěňátka jsou nádherná, roztomilá a člověku trhá srdce, když se má na ně za něco zlobit. Pokud vás však neustále trápí problémy s loužičkami doma, asi vám trpělivost dříve nebo později dojde. Rozhodně psa netrestejte! Máme pro vás pár tipů, co s úzkostnými stav vašeho psa.
 • Kam pes (ne)může

  Pátek, 7. březen, 2014
  Každý svého psa milujeme natolik, že bychom jej nejraději brali úplně všude s sebou. Ne vždy je to však vhodné, například při dlouhých cestách, a ne všude je také psům vstup povolen. Kam může váš věrný přítel následovat vaše kroky?
 • Stisk psích čelistí

  Pátek, 28. únor, 2014
  Temný stín nenasytné šelmy se vrhá na kořist a zaživa jí trhá kůži z těla. Horký, tetelící se vzduch nad savanou skryje všechny výkřiky antilopy a do deseti minut z tvora tak kypícího životem nezbude prakticky nic. Pokud jste si mysleli, že hyena má nejsilnější čelisti na světě, pak jste na omylu, ačkoliv tento zástupce psovitých šelem je kousek pod vrcholem pomyslného žebříčku. Kdo je tedy první a kam až svou silou sahá váš milovaný pes?
 • Víte, co je to asistenční signální pes?

  Středa, 12. únor, 2014
  Vodicího psa pro nevidomé zná každý, asistenčního psa pro vozíčkáře většina lidí, ale víte, jak pomáhá pes signální? Jde o speciálně vycvičeného psa kompenzujícího sluch lidem s postižením tohoto smyslu. U nás je tento výcvik ještě poměrně raritou a jednou z mála organizací, která se tímto druhem výcviku zabývá je Pestrá společnost, o.p.s.
 • Irish Soft Coated Wheaten teriér – láska na celý život

  Pondělí, 27. leden, 2014
  Na okraji malebné obce Sušice, v srdci Pardubického kraje, obklopen hlubokými hvozdy, stojí neméně malebný domeček jako z pohádky. Sídlí zde Chovatelská stanice Lulaby a paní Kostelecká, která svůj život zasvětila wheatenům. Když překračuji práh, vrhá se mě přivítat pět dobrosrdečných psů, jejichž moudrý pohled mi zůstává skryt za dlouhou ofinou. A já hned vím, že si je nejde nezamilovat.
 • Realita cestování se psem

  Pondělí, 20. leden, 2014
  Chystáte se na dovolenou a plánujete s sebou „sbalit“ také vašeho čtyřnohého miláčka? Cestovat se psem můžete v mnoha dopravních prostředcích, a to nejen v České republice, ale i ve světě. Praktické zkušenosti chovatelů potvrzují, že cesta se psem není žádný problém, pokud se však na ni dobře připravíte. Co všechno vás může na cestách se psem potkat?
 • Občanské sdružení "Buldočí naděje"

  Středa, 15. leden, 2014
  Občanském sdružení Buldočí naděje vzniklo na pomoc týraným a nechtěným pejskům z množíren, zejména plemen Francouzský buldoček a Anglický buldok. Vzniklo z potřeby pomoci placatým psím plemenům, zejména Francouzským buldočkům a jejich bratrancům Anglickým buldokům, v nouzi. Všechny ze zakládajících členek naprosto propadly kouzlu chrochtajících čumáků a své zkušenosti s těmito plemeny získávají především ve svých vlastních psích smečkách. Jak tedy pomoci buldočím "placatkám" v nouzi?
 • Štěně irského setra

  Pátek, 27. prosinec, 2013
  Když se řekne irský setr, je to v podstatě synonymum pro eleganci. Toto nádherné plemeno loveckého psa vyšlechtěného v 19. století v nás vyvolává obdiv, a jakmile se s ním seznámíme blíže, tak i radost z hravosti a laskavosti tohoto plemene. Co se ale děje předtím než potkáme tohoto dospělého krasavce?
 • Škodolibý pes - je to možné?

  Pátek, 20. prosinec, 2013
  Odborníci přes zvířata nás nabádají, abychom svým psům nepřisuzovali lidské vlastnosti. Psi jsou šelmy. Řídí se jinými pravidly a dle nich jednají. I fyziologicky se od nás liší. Ovšem také s námi žijí, takže není divu, že se nám začínají povahou trochu podobat. Už nezáleží jen na vrozených dispozicích určitého plemena, ale také na povaze majitele psa. Proto se nemůžeme divit, že existují i škodolibí psi.
Celkem záznamů: 164
|< << 12345 >> >|Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil psa

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým pejskem.