O psech

 • Pes a ovce IV. - Výchova a výcvik začíná s příchodem domů

  Sobota, 5. září, 2015
  Výchova a výcvik začínají již příchodem domů. Štěně si zvyká na své jméno, místo, učí se základům hygieny i povelům základní poslušnosti. Doporučuje se navštěvovat různá prostředí a ujišťovat se o správné socializaci, aby bylo možné psa později ovládat v jakémkoli prostředí a aby se v každém z nich pes postaral o svěřené stádo. Se psem cestujeme, využíváme jak auto, tak dopravní prostředky, umožňujeme mu pohyb na různých površích.
 • Pes a ovce III. – Jak vybrat vhodné štěně ovčáckého psa

  Pátek, 7. srpen, 2015
  Než si pořídíte štěně, je třeba si dobře promyslet, jakou pracovní náplň bude pes mít. Musíte si zodpovědět otázky, s jakými zvířaty (případně jakými plemeny) bude pes pracovat, s jak velkým stádem, jaké máme finanční možnosti a především jaké jsou naše časové možnosti. Můžete zvážit pořízení psa již v cyklu výcviku, nebo dokonce psa vycvičeného.
 • Jack Russell teriér: Z lovce rodinným psem

  Pondělí, 3. srpen, 2015
  Plemeno krátkosrstého teriéra Jack Russell se v poslední době nejvíce proslavilo ve spojení s věhlasným cestovatelem Ranulfem Fienesem. Tohoto nadšeného sportovce a světoběžníka doprovázel pes jménem Bothy na mnoha jeho dobrodružných výpravách po celém světě, a stal se tak zřejmě nejvíce zcestovalým psem historie, snad s výjimkou Lajky, která přece jen urazila mnoho kilometrů na své cestě vesmírem.
 • Pes a ovce II. – Co je vlastně pastevecký pes?

  Pátek, 10. červenec, 2015
  Jak jsme si již řekli v prvním díle, tak existují tři skupiny plemen psů, která lze po pracovní stránce uplatnit pro chovatele ovcí. Rozdíl mezi nimi není na první pohled zcela jednoznačný, ale jedno mají společné – dobrý vztah ke zvířatům. U každé skupiny se ale tento vztah projevuje trochu jinak. O ovčáckém a honáckém psu jsme si již psali, nyní nás čeká pes pastevecký.
 • Pes a ovce I. – Jaký je rozdíl mezi ovčáckým a honáckým psem?

  Pondělí, 22. červen, 2015
  Za posledních několik let u nás chov ovcí prošel poměrně značnou změnou. Spolu s tím proběhla také zásadní změna v chovu psů používaných chovateli ovcí. Systém chovu ovcí je nyní odlišný od předchozích let, rozdílná jsou také plemena psů a způsob jejich práce. Zároveň se také změnily metody jejich výchovy a výcviku, výživy, soutěží a dalších činností spojených se soužitím ovcí, psů a člověka.
 • Živý alarm. Pes ochránce majetku a osob.

  Pátek, 19. červen, 2015
  Blíží se letní prázdniny a vy se jistě chcete vydat někam mimo své trvalé bydliště. Pokud nevíte, co se psem, mám pro vás tip. Vezměte ho prostě s sebou. Nejen, že si to všichni užijete, ale odpadnou vám starosti, jestli je o něj dobře postaráno. A ještě získáte bonus navíc. Nemusíte se bát o své věci, ani nežádoucího obtěžování.
 • Když se pes bojí bouřky

  Pondělí, 15. červen, 2015
  Těžká, černá mračna se kupí na obzoru, zvedá se vítr. V dálce je slyšet hřmění, které se nezadržitelně blíží, vzduch protínají modré záblesky, a všemu tomu kraluje zoufalé psí kňučení nebo rovnou vytí. Kdo by to nezažil?
 • Prokletí černého psa

  Pátek, 29. květen, 2015
  Chtěli byste pejska? A jaký by měl být, jste rozhodnutí? Velký nebo malý? Do bytu nebo na zahradu? A pokud jste se rozhodli, přemýšleli jste, co ti ostatní? Které psy nikdo nechce a proč?
 • Pes, co se schovává "pod sukně"

  Pondělí, 18. květen, 2015
  Psi pro nás jako naši „nejlepší přátelé“ dělají mnoho. Mimo jiné nám do života vnášejí radost a zábavu. Jedním takovým byl i pes mého dětství, kterému věnuji tuto vzpomínku. Byl to filuta a tak i vzpomínka na něj se nese v duchu humoru.
 • Jaký je vlastně zlatý retrívr

  Pátek, 27. březen, 2015
  Populární plemeno s velkým srdcem a obrovským smyslem pro rodinu. Stále častěji jej můžete vídat pobíhat na upravených zahradách rodinných domků, ale tak jako si jej lidé stále více pořizují, intenzivněji se jich také zbavují, když se jich nabaží a psí útulky těmito plemeny začínají bohatě oplývat. Zlatý retrívr.
Celkem záznamů: 221

Top inzerát

Flat coated retriever

Flat coated retriever

Plemeno : Flat coated retrívr
Pohlaví : ne
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace