O psech

 • Víte, co je to asistenční signální pes?

  Středa, 12. únor, 2014
  Vodicího psa pro nevidomé zná každý, asistenčního psa pro vozíčkáře většina lidí, ale víte, jak pomáhá pes signální? Jde o speciálně vycvičeného psa kompenzujícího sluch lidem s postižením tohoto smyslu. U nás je tento výcvik ještě poměrně raritou a jednou z mála organizací, která se tímto druhem výcviku zabývá je Pestrá společnost, o.p.s.
 • Irish Soft Coated Wheaten teriér – láska na celý život

  Pondělí, 27. leden, 2014
  Na okraji malebné obce Sušice, v srdci Pardubického kraje, obklopen hlubokými hvozdy, stojí neméně malebný domeček jako z pohádky. Sídlí zde Chovatelská stanice Lulaby a paní Kostelecká, která svůj život zasvětila wheatenům. Když překračuji práh, vrhá se mě přivítat pět dobrosrdečných psů, jejichž moudrý pohled mi zůstává skryt za dlouhou ofinou. A já hned vím, že si je nejde nezamilovat.
 • Realita cestování se psem

  Pondělí, 20. leden, 2014
  Chystáte se na dovolenou a plánujete s sebou „sbalit“ také vašeho čtyřnohého miláčka? Cestovat se psem můžete v mnoha dopravních prostředcích, a to nejen v České republice, ale i ve světě. Praktické zkušenosti chovatelů potvrzují, že cesta se psem není žádný problém, pokud se však na ni dobře připravíte. Co všechno vás může na cestách se psem potkat?
 • Občanské sdružení "Buldočí naděje"

  Středa, 15. leden, 2014
  Občanském sdružení Buldočí naděje vzniklo na pomoc týraným a nechtěným pejskům z množíren, zejména plemen Francouzský buldoček a Anglický buldok. Vzniklo z potřeby pomoci placatým psím plemenům, zejména Francouzským buldočkům a jejich bratrancům Anglickým buldokům, v nouzi. Všechny ze zakládajících členek naprosto propadly kouzlu chrochtajících čumáků a své zkušenosti s těmito plemeny získávají především ve svých vlastních psích smečkách. Jak tedy pomoci buldočím "placatkám" v nouzi?
 • Štěně irského setra

  Pátek, 27. prosinec, 2013
  Když se řekne irský setr, je to v podstatě synonymum pro eleganci. Toto nádherné plemeno loveckého psa vyšlechtěného v 19. století v nás vyvolává obdiv, a jakmile se s ním seznámíme blíže, tak i radost z hravosti a laskavosti tohoto plemene. Co se ale děje předtím než potkáme tohoto dospělého krasavce?
 • Škodolibý pes - je to možné?

  Pátek, 20. prosinec, 2013
  Odborníci přes zvířata nás nabádají, abychom svým psům nepřisuzovali lidské vlastnosti. Psi jsou šelmy. Řídí se jinými pravidly a dle nich jednají. I fyziologicky se od nás liší. Ovšem také s námi žijí, takže není divu, že se nám začínají povahou trochu podobat. Už nezáleží jen na vrozených dispozicích určitého plemena, ale také na povaze majitele psa. Proto se nemůžeme divit, že existují i škodolibí psi.
 • Mizí vám špinavé prádlo? Máte psa fetišistu!

  Pondělí, 16. prosinec, 2013
  Některé věci, které psi dělají, se z lidského hlediska mohou jevit jako nechutné a trochu úchylné. Ale podle psa jsou naprosto v pořádku. Psi takové věci většinou nedělají ze stejných pohnutek jako lidé a nesou pro ně naprosto jiný význam. Tudíž pes, který se nám jeví jako fetišista, se vlastně chce cítit členem smečky a překrývá svůj pach pachem nadřízeného jedince.
 • Pes v kabelce a v růžovém oblečku? To je dnešní trend!

  Čtvrtek, 14. listopad, 2013
  Najdou se mezi vámi ještě tací, kteří si psa v duchu spojují jen s kotcem nebo pelíškem? Tak to jste výjimka! Většina dnešní populace, a především mladí lidé, si pořizují psa buď místo dítěte, nebo jako módní doplněk. Oběťmi lidí, kteří si pořídí čtyřnohého mazlíčka tzv. do kabelky, se dnes stávají zejména rasy jako čivava, yorkshirský teriér či trpasličí špic.
 • První výstava psů na světě

  Pátek, 8. listopad, 2013
  Výstavy psů jsou v dnešní době mezi chovateli těchto zvířat velmi populární. Protože člověk je od přírody tvor soutěživý a prahnoucí po úspěchu a ocenění, je zcela zřejmé, že se už od počátku domestikace chlubil před ostatními vlastnostmi a vzhledem svého psa – jeho velikostí, stavbou těla, kvalitou srsti, jeho rychlostí, schopností vystopovat zvěř nebo uhlídat početné stádo ovcí či majetek svého pána. Málo kdo ovšem ví, že historie výstav je stará více než 150 let a své kořeny má ve Spojeném království.
 • Co je bonitace - tedy jak uchovnit psa?

  Čtvrtek, 31. říjen, 2013
  Máte doma mladého psa s PP? Chcete se zapojit do chovného programu příslušného chovatelského klubu? Potom vás čeká zcela určitě bonitace a v některých případech i svod mladých psů, který jí předchází.
Celkem záznamů: 190

Dnes má svátek  Alda, Čaky

Narozeniny slaví >>
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil psa

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým pejskem.