O psech

 • Jack Russell teriér – kamarád pro aktivní chovatele

  Sobota, 21. září, 2013
  Rozpustilý pes, který denně potřebuje naběhat až 30 km, svého pána u televize příliš často ležet nenechá.
 • Pes jako špatný manžel

  Sobota, 14. září, 2013
  Každý pes už od útlého věku ví, jak je to se „včeličkami a kytičkami“. Pokud je ale vychováván v puritánském prostředí s nedostatkem socializace, je potřeba ho přirozenosti znovu naučit. Zvláště v případě uchovněného psa s výborným exteriérem, výstavními (či jinými žádoucími) předpoklady a několikastránkovým prestižním rodokmenem.
 • Americký pitbulteriér a specifika chovu

  Středa, 28. srpen, 2013
  Americký pitbulteriér není plemeno uznané Mezinárodní kynologickou federací. I proto byste se měli při koupi nového štěněte vyhnout jedincům z vrhu bez prokázaného původu. Proč? Dozvíte se v článku.
 • Když má pes horký čenich

  Úterý, 23. červenec, 2013
  „Je to studené jako psí čumák“, říká se o něčem evidentně studeném. Ano, pokud si máme představit psí čumák, nebo-li také čenich, pak si ho zcela určitě představíme jako něco studeného, protože psí čenich je opravdu většinou studený a vlhký.
 • Proč pes žere trávu?

  Čtvrtek, 18. červenec, 2013
  Neznáme přesné odpovědi na to, proč psi holdují požírání trávy. Odborníci se shodují v tom, že za „pastvou“ stojí vlivy zakódované v instinktech psího chování. Existuje několik hypotéz, proč mají psi rádi tuto „zeleninu“. Přečtěte si o nich.
 • Asistenční psi: superhrdinové všedního dne

  Pátek, 12. červenec, 2013
  Psí mazlíčci jsou právoplatnými členy mnoha domácností. Pro některé však nejsou jen tvorečky, kteří svého pána vítají po příchodu z práce. Někomu pomáhají natolik, že si život bez nich nedokáže představit.
 • Jakou hudbu má pes rád?

  Neděle, 23. červen, 2013
  Může mít pes muzikální talent? Rozpozná, které hudební tóny mají pro jeho uši blahodárný vliv a které naopak jeho ouškám nesvědčí? Může hudba psa vyléčit ze zátěžových situací a dostat ho opět do stabilní kondice a pohody?
 • Máme doma originál - Jaký je váš pes?

  Sobota, 18. květen, 2013
  Stejně jako je to u lidí, i u zvířat platí, že co jedinec, to originál, tím spíše u psů. I když je díky křížení a šlechtění daná povaha, nelze to uplatňovat jako neměnné. Na to, jaký pes vyroste, jak se bude chovat, jak cítit, jak projevovat, ovlivňuje hlavně člověk, se kterým je nejvíce v kontaktu.
 • Bandog, silný pes a ochranář

  Pondělí, 29. duben, 2013
  Bandog je mohutný a silný pes, který dokáže nekompromisně a věrně ochránit jak váš majetek, tak vaše malé dítě. Přesto, že tohle všechno je bandogovi dané, nezaútočí dřív, než bude skutečně v ohrožení. Dalo by se tedy říci, že se jedná o všestranného psa.
 • Výchova a výcvik Jack Russel teriéra

  Sobota, 13. duben, 2013
  „Nudíte se? Pořiďte si Jack Russel teriéra!“ mohl by znít reklamní slogan na nám všem jistě dobře známé plemeno. Popularita plemene Jack Russel teriér není jistě náhodná. Tito psi jsou inteligentní, hraví, energičtí, prostě ideální a proto také oblíbení společníci.
Celkem záznamů: 176Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil psa

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým pejskem.