O psech

 • Pes v kabelce a v růžovém oblečku? To je dnešní trend!

  Čtvrtek, 14. listopad, 2013
  Najdou se mezi vámi ještě tací, kteří si psa v duchu spojují jen s kotcem nebo pelíškem? Tak to jste výjimka! Většina dnešní populace, a především mladí lidé, si pořizují psa buď místo dítěte, nebo jako módní doplněk. Oběťmi lidí, kteří si pořídí čtyřnohého mazlíčka tzv. do kabelky, se dnes stávají zejména rasy jako čivava, yorkshirský teriér či trpasličí špic.
 • První výstava psů na světě

  Pátek, 8. listopad, 2013
  Výstavy psů jsou v dnešní době mezi chovateli těchto zvířat velmi populární. Protože člověk je od přírody tvor soutěživý a prahnoucí po úspěchu a ocenění, je zcela zřejmé, že se už od počátku domestikace chlubil před ostatními vlastnostmi a vzhledem svého psa – jeho velikostí, stavbou těla, kvalitou srsti, jeho rychlostí, schopností vystopovat zvěř nebo uhlídat početné stádo ovcí či majetek svého pána. Málo kdo ovšem ví, že historie výstav je stará více než 150 let a své kořeny má ve Spojeném království.
 • Co je bonitace - tedy jak uchovnit psa?

  Čtvrtek, 31. říjen, 2013
  Máte doma mladého psa s PP? Chcete se zapojit do chovného programu příslušného chovatelského klubu? Potom vás čeká zcela určitě bonitace a v některých případech i svod mladých psů, který jí předchází.
 • Když pes čůrá z radosti

  Pondělí, 28. říjen, 2013
  Není nic roztomilejšího, než když nás po příchodu domů přiběhne přivítat roztomilé štěně. Ovšem pokud nás toto štěňátko při každém přivítání také počůrá, radost trochu poleví. A pokud se toto pomočování týká každého, koho štěně potká, máme před sebou problém, který bychom rádi rychle vyřešili.
 • Pozvánka na oslavu Mezinárodního dne zvířat. I zvířata mají svůj den!

  Pátek, 4. říjen, 2013
  Jako každý rok i letos vám přinášíme článek týkající se mezinárodního dne zvířat s pozvánkou na nejvýznamnější akci, která se k tomuto významnému dni koná. Počátek světového dne zvířat lze hledat již v roce 1226, když 4. října zemřel františkánský mnich sv. František z Assisi, který byl známý tím, že pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata.
 • Postřelený pes - problém honů a houbaření

  Sobota, 28. září, 2013
  Riziko postřelení psa patří v dnešní době k aktuálním tématům. I když se tato událost může přihodit i těm z nás, kteří venčí své psy ve městě či na louce, největší riziko podstupují psovodi, kteří své psy venčí v lese. V nepřehledném terénu je snadné si některého volně puštěného psa splést s vysokou zvěří, a to jak pro myslivce, tak pro pytláky. Pokud má pes silné lovecké pudy a zběhne třeba za srnou, aniž byste měli možnost ho odvolat, stává se v tu chvíli škodnou zvěří, což riziku postřelení psa některou z oprávněných osob přispívá.
 • Hurá! Zvíře už nebude věc.

  Pátek, 27. září, 2013
  Prvním dnem příštího roku, tedy od 1. Ledna 2014, už české zákony nebudou pohlížet na zvířata jako na věc. Tuto změnu přináší nově chystaný občanský zákoník. Tedy v případě, že někdo zraní vašeho psa nebo kočku, tak bude muset zaplatit léčebné výlohy. Pamatováno je i na případy neúmyslného zabití nebo na případy nalezenců.
 • Jack Russell teriér – kamarád pro aktivní chovatele

  Sobota, 21. září, 2013
  Rozpustilý pes, který denně potřebuje naběhat až 30 km, svého pána u televize příliš často ležet nenechá.
 • Pes jako špatný manžel

  Sobota, 14. září, 2013
  Každý pes už od útlého věku ví, jak je to se „včeličkami a kytičkami“. Pokud je ale vychováván v puritánském prostředí s nedostatkem socializace, je potřeba ho přirozenosti znovu naučit. Zvláště v případě uchovněného psa s výborným exteriérem, výstavními (či jinými žádoucími) předpoklady a několikastránkovým prestižním rodokmenem.
 • Americký pitbulteriér a specifika chovu

  Středa, 28. srpen, 2013
  Americký pitbulteriér není plemeno uznané Mezinárodní kynologickou federací. I proto byste se měli při koupi nového štěněte vyhnout jedincům z vrhu bez prokázaného původu. Proč? Dozvíte se v článku.
Celkem záznamů: 183Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil psa

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým pejskem.