O psech

 • Mezinárodní den zvířat 4. října 2015

  Sobota, 3. říjen, 2015
  Všechno to začalo roku 1226, kdy zemřela ikona pomoci opuštěným zvířatům, František z Assisi. Ačkoliv i dnes žije a funguje nespočet dobrosrdečných pomocníků, jako byl František, pouze jemu byl věnován 4. říjen jako den zvířat. A ačkoliv vás za svatého nejspíš neprohlásí, i vy můžete tento zvířecí den oslavit!
 • Neštěkejte na psa! Aneb jak se s ním dorozumět

  Pátek, 25. září, 2015
  Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem. Umíte anglicky, německy nebo rusky? A umíte psí jazyk? Aneb všimli jste si, že i psi mají celou škálu zvukových i tělesných projevů, jejichž použití má přesná pravidla?
 • Částečná hluchota u psa

  Sobota, 12. září, 2015
  „Cože, děvenko? Já tě špatně slyším, musíš víc nahlas!“ Křičí dědeček a tiskne si ruku k uchu. U starších lidí horší sluch už tak nějak předpokládáme, navíc oni umějí dát najevo, že nás případně neslyšeli a také jim dnes pomáhají nejrůznější naslouchátka. Jenže co když se takové částečné ohluchnutí přihodí vašemu psovi? Jak něco takového můžete poznat, když si neřekne, že vás neslyší a co se s tímto problémem dá dělat?
 • Než si koupíte štěně

  Úterý, 8. září, 2015
  Ještě nikdy jste neměli psa? Jste začínající pejskař? Je pár věcí, které je třeba si rozmyslet, než si nějaké štěně pořídíte. Které to jsou?
 • Buďte připraveni na nového člena rodiny

  Pondělí, 7. září, 2015
  Očekáváte v nejbližší době příchod nového člena rodiny a netušíte, co všechno byste měli štěňátku pořídit? Máme pro vás několik tipů, co nezapomenout a na co si dát pozor, protože ten malý nezmar k vám dorazí v plné síle.
 • Pes a ovce IV. - Výchova a výcvik začíná s příchodem domů

  Sobota, 5. září, 2015
  Výchova a výcvik začínají již příchodem domů. Štěně si zvyká na své jméno, místo, učí se základům hygieny i povelům základní poslušnosti. Doporučuje se navštěvovat různá prostředí a ujišťovat se o správné socializaci, aby bylo možné psa později ovládat v jakémkoli prostředí a aby se v každém z nich pes postaral o svěřené stádo. Se psem cestujeme, využíváme jak auto, tak dopravní prostředky, umožňujeme mu pohyb na různých površích.
 • Pes a ovce III. – Jak vybrat vhodné štěně ovčáckého psa

  Pátek, 7. srpen, 2015
  Než si pořídíte štěně, je třeba si dobře promyslet, jakou pracovní náplň bude pes mít. Musíte si zodpovědět otázky, s jakými zvířaty (případně jakými plemeny) bude pes pracovat, s jak velkým stádem, jaké máme finanční možnosti a především jaké jsou naše časové možnosti. Můžete zvážit pořízení psa již v cyklu výcviku, nebo dokonce psa vycvičeného.
 • Jack Russell teriér: Z lovce rodinným psem

  Pondělí, 3. srpen, 2015
  Plemeno krátkosrstého teriéra Jack Russell se v poslední době nejvíce proslavilo ve spojení s věhlasným cestovatelem Ranulfem Fienesem. Tohoto nadšeného sportovce a světoběžníka doprovázel pes jménem Bothy na mnoha jeho dobrodružných výpravách po celém světě, a stal se tak zřejmě nejvíce zcestovalým psem historie, snad s výjimkou Lajky, která přece jen urazila mnoho kilometrů na své cestě vesmírem.
 • Pes a ovce II. – Co je vlastně pastevecký pes?

  Pátek, 10. červenec, 2015
  Jak jsme si již řekli v prvním díle, tak existují tři skupiny plemen psů, která lze po pracovní stránce uplatnit pro chovatele ovcí. Rozdíl mezi nimi není na první pohled zcela jednoznačný, ale jedno mají společné – dobrý vztah ke zvířatům. U každé skupiny se ale tento vztah projevuje trochu jinak. O ovčáckém a honáckém psu jsme si již psali, nyní nás čeká pes pastevecký.
 • Pes a ovce I. – Jaký je rozdíl mezi ovčáckým a honáckým psem?

  Pondělí, 22. červen, 2015
  Za posledních několik let u nás chov ovcí prošel poměrně značnou změnou. Spolu s tím proběhla také zásadní změna v chovu psů používaných chovateli ovcí. Systém chovu ovcí je nyní odlišný od předchozích let, rozdílná jsou také plemena psů a způsob jejich práce. Zároveň se také změnily metody jejich výchovy a výcviku, výživy, soutěží a dalších činností spojených se soužitím ovcí, psů a člověka.
Celkem záznamů: 226

Top inzerát

Čivava krátkosrstá

Čivava krátkosrstá

Plemeno : Čivava - Chihuahua
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace