O psech

 • Občanské sdružení "Buldočí naděje"

  Středa, 15. leden, 2014
  Občanském sdružení Buldočí naděje vzniklo na pomoc týraným a nechtěným pejskům z množíren, zejména plemen Francouzský buldoček a Anglický buldok. Vzniklo z potřeby pomoci placatým psím plemenům, zejména Francouzským buldočkům a jejich bratrancům Anglickým buldokům, v nouzi. Všechny ze zakládajících členek naprosto propadly kouzlu chrochtajících čumáků a své zkušenosti s těmito plemeny získávají především ve svých vlastních psích smečkách. Jak tedy pomoci buldočím "placatkám" v nouzi?
 • Štěně irského setra

  Pátek, 27. prosinec, 2013
  Když se řekne irský setr, je to v podstatě synonymum pro eleganci. Toto nádherné plemeno loveckého psa vyšlechtěného v 19. století v nás vyvolává obdiv, a jakmile se s ním seznámíme blíže, tak i radost z hravosti a laskavosti tohoto plemene. Co se ale děje předtím než potkáme tohoto dospělého krasavce?
 • Škodolibý pes - je to možné?

  Pátek, 20. prosinec, 2013
  Odborníci přes zvířata nás nabádají, abychom svým psům nepřisuzovali lidské vlastnosti. Psi jsou šelmy. Řídí se jinými pravidly a dle nich jednají. I fyziologicky se od nás liší. Ovšem také s námi žijí, takže není divu, že se nám začínají povahou trochu podobat. Už nezáleží jen na vrozených dispozicích určitého plemena, ale také na povaze majitele psa. Proto se nemůžeme divit, že existují i škodolibí psi.
 • Mizí vám špinavé prádlo? Máte psa fetišistu!

  Pondělí, 16. prosinec, 2013
  Některé věci, které psi dělají, se z lidského hlediska mohou jevit jako nechutné a trochu úchylné. Ale podle psa jsou naprosto v pořádku. Psi takové věci většinou nedělají ze stejných pohnutek jako lidé a nesou pro ně naprosto jiný význam. Tudíž pes, který se nám jeví jako fetišista, se vlastně chce cítit členem smečky a překrývá svůj pach pachem nadřízeného jedince.
 • Pes v kabelce a v růžovém oblečku? To je dnešní trend!

  Čtvrtek, 14. listopad, 2013
  Najdou se mezi vámi ještě tací, kteří si psa v duchu spojují jen s kotcem nebo pelíškem? Tak to jste výjimka! Většina dnešní populace, a především mladí lidé, si pořizují psa buď místo dítěte, nebo jako módní doplněk. Oběťmi lidí, kteří si pořídí čtyřnohého mazlíčka tzv. do kabelky, se dnes stávají zejména rasy jako čivava, yorkshirský teriér či trpasličí špic.
 • První výstava psů na světě

  Pátek, 8. listopad, 2013
  Výstavy psů jsou v dnešní době mezi chovateli těchto zvířat velmi populární. Protože člověk je od přírody tvor soutěživý a prahnoucí po úspěchu a ocenění, je zcela zřejmé, že se už od počátku domestikace chlubil před ostatními vlastnostmi a vzhledem svého psa – jeho velikostí, stavbou těla, kvalitou srsti, jeho rychlostí, schopností vystopovat zvěř nebo uhlídat početné stádo ovcí či majetek svého pána. Málo kdo ovšem ví, že historie výstav je stará více než 150 let a své kořeny má ve Spojeném království.
 • Co je bonitace - tedy jak uchovnit psa?

  Čtvrtek, 31. říjen, 2013
  Máte doma mladého psa s PP? Chcete se zapojit do chovného programu příslušného chovatelského klubu? Potom vás čeká zcela určitě bonitace a v některých případech i svod mladých psů, který jí předchází.
 • Když pes čůrá z radosti

  Pondělí, 28. říjen, 2013
  Není nic roztomilejšího, než když nás po příchodu domů přiběhne přivítat roztomilé štěně. Ovšem pokud nás toto štěňátko při každém přivítání také počůrá, radost trochu poleví. A pokud se toto pomočování týká každého, koho štěně potká, máme před sebou problém, který bychom rádi rychle vyřešili.
 • Pozvánka na oslavu Mezinárodního dne zvířat. I zvířata mají svůj den!

  Pátek, 4. říjen, 2013
  Jako každý rok i letos vám přinášíme článek týkající se mezinárodního dne zvířat s pozvánkou na nejvýznamnější akci, která se k tomuto významnému dni koná. Počátek světového dne zvířat lze hledat již v roce 1226, když 4. října zemřel františkánský mnich sv. František z Assisi, který byl známý tím, že pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata.
 • Postřelený pes - problém honů a houbaření

  Sobota, 28. září, 2013
  Riziko postřelení psa patří v dnešní době k aktuálním tématům. I když se tato událost může přihodit i těm z nás, kteří venčí své psy ve městě či na louce, největší riziko podstupují psovodi, kteří své psy venčí v lese. V nepřehledném terénu je snadné si některého volně puštěného psa splést s vysokou zvěří, a to jak pro myslivce, tak pro pytláky. Pokud má pes silné lovecké pudy a zběhne třeba za srnou, aniž byste měli možnost ho odvolat, stává se v tu chvíli škodnou zvěří, což riziku postřelení psa některou z oprávněných osob přispívá.
Celkem záznamů: 187Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil psa

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým pejskem.