O psech

 • Když pes čůrá z radosti

  Pondělí, 28. říjen, 2013
  Není nic roztomilejšího, než když nás po příchodu domů přiběhne přivítat roztomilé štěně. Ovšem pokud nás toto štěňátko při každém přivítání také počůrá, radost trochu poleví. A pokud se toto pomočování týká každého, koho štěně potká, máme před sebou problém, který bychom rádi rychle vyřešili.
 • Pozvánka na oslavu Mezinárodního dne zvířat. I zvířata mají svůj den!

  Pátek, 4. říjen, 2013
  Jako každý rok i letos vám přinášíme článek týkající se mezinárodního dne zvířat s pozvánkou na nejvýznamnější akci, která se k tomuto významnému dni koná. Počátek světového dne zvířat lze hledat již v roce 1226, když 4. října zemřel františkánský mnich sv. František z Assisi, který byl známý tím, že pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata.
 • Postřelený pes - problém honů a houbaření

  Sobota, 28. září, 2013
  Riziko postřelení psa patří v dnešní době k aktuálním tématům. I když se tato událost může přihodit i těm z nás, kteří venčí své psy ve městě či na louce, největší riziko podstupují psovodi, kteří své psy venčí v lese. V nepřehledném terénu je snadné si některého volně puštěného psa splést s vysokou zvěří, a to jak pro myslivce, tak pro pytláky. Pokud má pes silné lovecké pudy a zběhne třeba za srnou, aniž byste měli možnost ho odvolat, stává se v tu chvíli škodnou zvěří, což riziku postřelení psa některou z oprávněných osob přispívá.
 • Hurá! Zvíře už nebude věc.

  Pátek, 27. září, 2013
  Prvním dnem příštího roku, tedy od 1. Ledna 2014, už české zákony nebudou pohlížet na zvířata jako na věc. Tuto změnu přináší nově chystaný občanský zákoník. Tedy v případě, že někdo zraní vašeho psa nebo kočku, tak bude muset zaplatit léčebné výlohy. Pamatováno je i na případy neúmyslného zabití nebo na případy nalezenců.
 • Jack Russell teriér – kamarád pro aktivní chovatele

  Sobota, 21. září, 2013
  Rozpustilý pes, který denně potřebuje naběhat až 30 km, svého pána u televize příliš často ležet nenechá.
 • Pes jako špatný manžel

  Sobota, 14. září, 2013
  Každý pes už od útlého věku ví, jak je to se „včeličkami a kytičkami“. Pokud je ale vychováván v puritánském prostředí s nedostatkem socializace, je potřeba ho přirozenosti znovu naučit. Zvláště v případě uchovněného psa s výborným exteriérem, výstavními (či jinými žádoucími) předpoklady a několikastránkovým prestižním rodokmenem.
 • Americký pitbulteriér a specifika chovu

  Středa, 28. srpen, 2013
  Americký pitbulteriér není plemeno uznané Mezinárodní kynologickou federací. I proto byste se měli při koupi nového štěněte vyhnout jedincům z vrhu bez prokázaného původu. Proč? Dozvíte se v článku.
 • Když má pes horký čenich

  Úterý, 23. červenec, 2013
  „Je to studené jako psí čumák“, říká se o něčem evidentně studeném. Ano, pokud si máme představit psí čumák, nebo-li také čenich, pak si ho zcela určitě představíme jako něco studeného, protože psí čenich je opravdu většinou studený a vlhký.
 • Proč pes žere trávu?

  Čtvrtek, 18. červenec, 2013
  Neznáme přesné odpovědi na to, proč psi holdují požírání trávy. Odborníci se shodují v tom, že za „pastvou“ stojí vlivy zakódované v instinktech psího chování. Existuje několik hypotéz, proč mají psi rádi tuto „zeleninu“. Přečtěte si o nich.
 • Asistenční psi: superhrdinové všedního dne

  Pátek, 12. červenec, 2013
  Psí mazlíčci jsou právoplatnými členy mnoha domácností. Pro některé však nejsou jen tvorečky, kteří svého pána vítají po příchodu z práce. Někomu pomáhají natolik, že si život bez nich nedokáže představit.
Celkem záznamů: 180Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil psa

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým pejskem.