O psech

 • Americký pitbulteriér a specifika chovu

  Středa, 28. srpen, 2013
  Americký pitbulteriér není plemeno uznané Mezinárodní kynologickou federací. I proto byste se měli při koupi nového štěněte vyhnout jedincům z vrhu bez prokázaného původu. Proč? Dozvíte se v článku.
 • Když má pes horký čenich

  Úterý, 23. červenec, 2013
  „Je to studené jako psí čumák“, říká se o něčem evidentně studeném. Ano, pokud si máme představit psí čumák, nebo-li také čenich, pak si ho zcela určitě představíme jako něco studeného, protože psí čenich je opravdu většinou studený a vlhký.
 • Proč pes žere trávu?

  Čtvrtek, 18. červenec, 2013
  Neznáme přesné odpovědi na to, proč psi holdují požírání trávy. Odborníci se shodují v tom, že za „pastvou“ stojí vlivy zakódované v instinktech psího chování. Existuje několik hypotéz, proč mají psi rádi tuto „zeleninu“. Přečtěte si o nich.
 • Asistenční psi: superhrdinové všedního dne

  Pátek, 12. červenec, 2013
  Psí mazlíčci jsou právoplatnými členy mnoha domácností. Pro některé však nejsou jen tvorečky, kteří svého pána vítají po příchodu z práce. Někomu pomáhají natolik, že si život bez nich nedokáže představit.
 • Jakou hudbu má pes rád?

  Neděle, 23. červen, 2013
  Může mít pes muzikální talent? Rozpozná, které hudební tóny mají pro jeho uši blahodárný vliv a které naopak jeho ouškám nesvědčí? Může hudba psa vyléčit ze zátěžových situací a dostat ho opět do stabilní kondice a pohody?
 • Máme doma originál - Jaký je váš pes?

  Sobota, 18. květen, 2013
  Stejně jako je to u lidí, i u zvířat platí, že co jedinec, to originál, tím spíše u psů. I když je díky křížení a šlechtění daná povaha, nelze to uplatňovat jako neměnné. Na to, jaký pes vyroste, jak se bude chovat, jak cítit, jak projevovat, ovlivňuje hlavně člověk, se kterým je nejvíce v kontaktu.
 • Bandog, silný pes a ochranář

  Pondělí, 29. duben, 2013
  Bandog je mohutný a silný pes, který dokáže nekompromisně a věrně ochránit jak váš majetek, tak vaše malé dítě. Přesto, že tohle všechno je bandogovi dané, nezaútočí dřív, než bude skutečně v ohrožení. Dalo by se tedy říci, že se jedná o všestranného psa.
 • Výchova a výcvik Jack Russel teriéra

  Sobota, 13. duben, 2013
  „Nudíte se? Pořiďte si Jack Russel teriéra!“ mohl by znít reklamní slogan na nám všem jistě dobře známé plemeno. Popularita plemene Jack Russel teriér není jistě náhodná. Tito psi jsou inteligentní, hraví, energičtí, prostě ideální a proto také oblíbení společníci.
 • Jack Russell Teriér - nezkazí žádnou legraci

  Pátek, 5. duben, 2013
  Jedná se o velmi temperamentního psa, který je velmi oddán své rodině. Miluje zábavu a děti. I když je to pes původně vyšlechtěný pro norování lišek, zastane i místo úžasného kamaráda.
 • Jaký pes se hodí do bytu?

  Pátek, 29. březen, 2013
  Pes je dnes velmi populární záležitostí. Zvláště pro ty, kteří jsou sami a potřebují společníka. Ale celé rodiny, dokonce i tam, kde jsou děti, je pes velmi zdatným zdrojem pozitivní energie a také kamarád, který v naprosté většině svůj úkol v tomto směru plní se vším všudy. Patří prostě mezi lidi.
Celkem záznamů: 174Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil psa

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým pejskem.