JORKŠÍRSKÝ TERIÉR – ELEGANTNÍ MAJESTÁT

Pondělí, 9. červenec 2012

Jorkšírský teriér je jako pyšný malý lev s hřívou po celém těle. Pokud máte jednoho nebo více doma, určitě se už nenecháte mýlit rozkošným vzhledem, je to rozený teriér. Při výchově v normálním prostředí s dostatkem podnětů se stane aktivním, inteligentním společníkem plným života, ale zároveň jistě oceníte jeho přirozeně vyrovnanou povahu.

Jorkšírský teriér je v mnoha ohledech fascinující. Jeho velkolepá srst vyžaduje velmi pravidelnou údržbu a jeho asertivní povaha jej může učinit velmi vybíravým, co se týče potravy. Rád ukazuje sílu svého charakteru.

 

Péče o jorkširského teriéra zahrnuje pečlivou ústní hygienu. Toto plemeno je náchylné k tvorbě zubního kamene, a proto by měli být jorkšíři podporováni v kousání. Opakovaný kontakt granulí a zubů přispívá k mechanickému čištění povrchu zubů a žvýkání stimuluje produkci slin, které mají pozitivní anti-bakteriální účinky.

 

Pravidelné čištění zubů (speciálním kartáčkem a pastou pro psy) je u jorkšírů zvláště doporučeno. Vzhledem k drobným čelistem jorkširských teriérů může mít zubní plak a kámen závažné důsledky. V případě těžkého zánětu dásní se bakterie z dutiny ústní mohou krevním oběhem dostat do těla k orgánům a následně je poškozovat (zejména srdce a ledviny).  Vhodné krmivo a omezení pamlsků podporuje správnou ústní hygienu.

 

Jorkšírský teriér

Tolik pověstná dlouhá hedvábně lesklá srst jorkširských teriérů sice nelíná, ale vyžaduje pravidelnou péči a vhodný přísun živin, aby se zabránilo ztrátě lesku, lámání, maštění nebo podráždění pokožky.

 

Srst nemá podsadu a pokožka je proto více vystavena vlivům jako je chlad, horko, déšť, znečištění ovzduší ve městě a podobně. Bedlivě sledujte jeho kůži, a pokud si všimnete jakýchkoli zranění nebo kožních reakcí, poraďte se se svým veterinářem.

 

Díky dlouholetým zkušenostem s výživou na míru nabízí Royal Canin mimo dalších také krmivo přizpůsobené specifickým potřebám jorkširských teriérů od 2 měsíců po dospělost a stáří.

 

Royal Canin

Royal Canin pro jorkšírské teriéry

 

Yorkshire Terrier JUNIOR

díky vysoké stravitelnosti a obsahu vhodných živin podporuje správný vývoj a růst štěňat do 10 měsíců.

 

Yorkshire Terrier ADULT

Svým složením pečuje o krásu srsti, zdravý chrup a celkovou vitalitu dospělých jorkširských teriérů.

 

Více informací se dozvíte na www.royalcanin.cz.

 

 

 

Pozn. redakce: Článek obsahuje reklamní sdělení.

autor článku: Inzerce

Počet přečtení tohoto článku: 4956

Zpět na výpis

 • Spokojenost

  31.08.2012 00:35:05

  misuleee7 napsal(a):

  Musím tu napsat, že moje jorkšírka Nelinka ... má tyto granule velmi ráda.
  Doporučuji je.:-)

 • Nejsou chytří

  19.07.2012 20:53:23

  Jana Š napsal(a):

  Tihle psi nejsou jen chytří, jsou přímo vychytralí. Zvláště pokud jde o to provést nějakou lumpárnou, hraničí jejich inteligence s genialitou! Mám jednoho jorka. Od chovatelky dostal jméno Crazy (Šílený), kvůli bílému znaku na hlavě (takové štěně nikdy neměla) a netušila, že tím vystihne jeho budoucí povahu :-DD
  Co se týče Royalu, byl nám od ní doporučen, pro malá plemena, neboť její jorci (ať štěňata či dospělí) speciální jorkšíří odmítají jíst.

 • :o)

  18.07.2012 10:20:37

  NellaChihuahua napsal(a):

  Yorkshir je veľmi kúzelné a krásne plemeno, tak máme nového člena rodiny, Sofinku ;-D ;-) :-)

 • matýsek

  18.07.2012 08:56:19

  vendana napsal(a):

  jo jo to jsem já m,atýsek

Celkem záznamů: 4
|< << >> >|

Top inzerát

Prodám 5 štěňátek čivavy

Prodám 5 štěňátek čivavy

Plemeno : Čivava - Chihuahua
Pohlaví : ne
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace