Když se pes toulá aneb psí toulky

Pondělí, 9. červenec 2012

Pes a procházky – spojení, které je elixírem k odreagování psů i jejich lidských společníků. Aktivita, která nabízí nepřeberné množství dobrodružných hrátek venku, v přírodě, určitý rozlet, volnost, pohodu a oddávání se slastnému psímu „koníčku.“

Stačí jenom vzít vodítko, nazout si boty a v okamžiku máte u sebe svého pejska, který se začne radovat, mrskat ocáskem, olizovat vás. Signál, kterým jasně říká: „Konečně, je tu můj čas, jde se na procházku, porozhlédnout se po okolí a načerpat novou energii.“ Základem procházky je správný harmonogram, který zaručuje  páníčkovi i pejskovi aktivitu v pravidelných denních rozpětích. Ve městech potkáváme páníčky se svými psími kamarády nejčastěji ráno a večer. Takový „jogging“ v parku je tu na denním pořádku. Zatímco na venkově pejskové během dne pobíhají po dvorku nebo po zahrádce vlastního domu a ta pravá túra je čeká až později.

 

Intenzitu a délku procházky volíme podle pejskovy kondice, ročního období, teploty a v závislosti na dalších faktorech. V zimním čase věnujeme procházkám kratší čas, zejména pokud bývají velmi mrazivé dny, aby nám pejskové neprochladli. Měli bychom je vybavit po návratu domů jim ošetřit tlapky, namazat je krémem, aby neměli rozpraskané polštářky.   V letních měsících a obzvláště při tropických vedrech bychom měli omezit procházky na minimum. Neměli bychom zapomenout vzít pejskovi s sebou misku s vodou, aby se mohl po cestě osvěžit. Nejlepší toulkou v tuto dobu však je návštěva rybníku nebo písníku.

 

Při vlhkém a teplém počasí, ve vysoké trávě, kolem vodních ploch, v keřích, na listech…, všude tam na psy číhají a dělají si „chuť“ na jejich sladkou krev, nebezpečná klíšťata. Těmto nepříjemnostem se vyhneme jedině dostatečnou a správnou prevencí za pomoci vhodných antiparazitárních prostředků proti nezvaným „návštěvníkům.“ Po návratu domů raději pejskův kožíšek ještě důkladně prohlédneme a vyčešeme.

 

Při delších toulkách krajinou mějme u sebe také nějakou tu laskominu - např. piškoty, psí tyčinky apod.

 

Lokalit, kam se pejskové nejraději „zatoulávají“, je několik. Nejčastěji na louky, kde se můžou i volně proběhnout, do lesů, volných plání a planin. Všude tam, kam zanesou nohy i páníčka. S pejsky můžeme vyrazit do starých známých revírů nebo probádat nová, dosud neznámá zákoutí.

 

Dopřejme pejskům i sobě každodenní procházku. Je to pro ně odměna, příjemné zpestření dne a také dobrý způsob pro udržení jejich fyzické kondice.

 

Autorka: Andrea Ctiborová

autor článku: Andrea Ctiborová

Počet přečtení tohoto článku: 3693

Zpět na výpis

  • chodím s matýskem do michalova to je park

    17.07.2012 20:36:38

    vendana napsal(a):

    ahoj já se svým pejskem chodím třeba do michalova to je park a pak s ním jdu k vodě ale to jen když je teplo :D :D :D

Celkem záznamů: 1
|< << >> >|

Top inzerát

Prodám 5 štěňátek čivavy

Prodám 5 štěňátek čivavy

Plemeno : Čivava - Chihuahua
Pohlaví : ne
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace