Ostatní články

 • Riziko přehřátí se týká i psů

  Pondělí, 24. srpen, 2015
  Letošní léto je ve znamení lámání teplotních rekordů – zažíváme vůbec nejteplejší červenec a srpen za poslední desítky let. Kromě toho, že je nedýchatelné horko úmorné a téměř hraničí s podmínkami pro běžné fungování, přináší také zdravotní rizika. Týkají se nejen nás, ale i našich čtyřnohých přátel. Jak předcházet přehřátí a jak si poradit, pokud k němu přes veškerou prevenci dojde?
 • V horkém počasí potřebujeme ochladit nejen my, ale i naši psí mazlíčci

  Pátek, 14. srpen, 2015
  Horké dny dávají zabrat nejen nám lidem. Velmi jimi trpí i naši zvířecí mazlíčci, kteří mají navíc jen omezené možnosti, jak si za takového počasí zajistit snesitelné podmínky k existenci. Toto léto se s rekordními tropickými teplotami roztrhl pytel, a tak neponechte nic náhodě a zjistěte, jak pejska v letním parnu ochladit a účinně předejít přehřátí.
 • Když máte doma bazén a psa

  Pátek, 26. červen, 2015
  Léto se už neskrývá jen za planými sliby a tak nás vlna veder neomylně žene k zahradním bazénům, abychom se u nich a v nich oddávali vodním radovánkám. Ale co psi? Nejsou pro ně lidmi tolik oblíbené bazény nebezpečím? Co dělat, když máme na zahradě bazén i psa?
 • Letní tábory a soustředění se psy

  Pátek, 12. červen, 2015
  Blíží se čas prázdnin a řada z vás se možná už delší dobu zaobírá otázkou, jak letošní dva měsíce odpočinku prožije. Pokud máte psa, určitě rádi strávíte nějaký (ne-li všechen) čas s ním. Právě pro vás je určena řada táborů se psy, kterých se pořádá rok od roku stále více. Vybrat si z podobných akcí není snadný úkol.
 • Vlci na Šumavě

  Pondělí, 11. květen, 2015
  Při pohledu do historie našeho území zjistíme, že vlci odedávna patřili k trvalým obyvatelům nejen našich lesů. Přibližně od 18. století docházelo k postupné redukci počtu těchto šelem, která přešla v jejich úplné vyhubení. Poslední vlk volně žijící v našich horách padl 2. prosince 1874 v polesí Lipka v oblasti Vimperka. Od té doby se sice občas dokáže výskyt jednotlivců v různých částech naší země, nicméně populace, která by byla schopná samostatného volného života, se zde již nikdy nerozšířila.
 • Dvacka pro chlupáče pomáhá

  Pátek, 8. květen, 2015
  Pojďte s projektem Dvacka pro chlupáče soutěžit a pomáhat opuštěným a týraným chlupáčům z útulků v celé České republice. Tento měsíc pomáháme Bojarovi. Přidejte se k nám.
 • Web, na kterém si vytvoříte vlastní fotoručník nebo fotoosušku

  Pondělí, 4. květen, 2015
  Čas od času se většina z nás dostane do situace, kdy přemýšlí, jak zvěčnit výjimečný okamžik zachycený objektivem svého fotoaparátu nebo telefonu. Díky webovým stránkám www.fortedarek.cz je možné vlastní snímky vytisknout na zvolený formát ručníku nebo osušky. Celý proces je jednoduchý a rychlí. Umožňuje vkládat a upravovat fotografie, doplňovat je texty a kontrolovat hotový výsledek. To vše v reálném čase pro libovolný počet zadaných kusů. Do 14 dnů pak zákazník obdrží objednaný dárek „nesmazatelné“ hodnoty.
 • Psí škola pro lidi

  Pondělí, 20. duben, 2015
  Když jsem byla malá, chtěla jsem celý svůj život zasvětit psům. Jen jsem nevěděla, jak to udělat, abych zároveň uživila sebe i rodinu a nemusela trávit celý den v práci a psům věnovat jen večery a víkendy. A voala! Na pár místech v republice se tomuto splnění snu pomalu blíží.
 • Jaro za psími dveřmi

  Sobota, 21. březen, 2015
  Tak tu máme posledních pár dnů, které nám zbývají do konce března, a na počasí je znát, že jaro již netrpělivě čeká za dveřmi a vystrkuje prstíčky ve snaze nás po zimě probudit a potěšit. Jak to vnímají lidé, to je jedna věc. Ale úplně jiná věc je, jak to vnímají naši čtyřnozí přátelé, psi.
 • Množírny s průkazem původu? Realita chovatelských stanic

  Pondělí, 16. březen, 2015
  Poslední dobou se množí zprávy o množírnách, v kterých psy týrají v nedokonalých podmínkách za účelem co největšího zisku. Množství slov, které již o tomto byla vyřčena, tiše podtrhují nedostačující zákony a vědomí, že „takových ještě je“ a nic se s nimi nedělá. Mnohem horší hrozbou jsou však chovatelské stanice. Zjišťovali jste, kolik vrhů ročně má chovatel, od nějž jste si koupili štěňátko? Za průkazem původu se může skrývat větší riziko honby za ziskem, než si vůbec dokážeme připustit.
Celkem záznamů: 294
|< << 12345 >> >|

Dnes má svátek  Tar, Beky

Narozeniny slaví >>
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil psa

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým pejskem.