Ostatní články

 • Psí škola pro lidi

  Pondělí, 20. duben, 2015
  Když jsem byla malá, chtěla jsem celý svůj život zasvětit psům. Jen jsem nevěděla, jak to udělat, abych zároveň uživila sebe i rodinu a nemusela trávit celý den v práci a psům věnovat jen večery a víkendy. A voala! Na pár místech v republice se tomuto splnění snu pomalu blíží.
 • Jaro za psími dveřmi

  Sobota, 21. březen, 2015
  Tak tu máme posledních pár dnů, které nám zbývají do konce března, a na počasí je znát, že jaro již netrpělivě čeká za dveřmi a vystrkuje prstíčky ve snaze nás po zimě probudit a potěšit. Jak to vnímají lidé, to je jedna věc. Ale úplně jiná věc je, jak to vnímají naši čtyřnozí přátelé, psi.
 • Množírny s průkazem původu? Realita chovatelských stanic

  Pondělí, 16. březen, 2015
  Poslední dobou se množí zprávy o množírnách, v kterých psy týrají v nedokonalých podmínkách za účelem co největšího zisku. Množství slov, které již o tomto byla vyřčena, tiše podtrhují nedostačující zákony a vědomí, že „takových ještě je“ a nic se s nimi nedělá. Mnohem horší hrozbou jsou však chovatelské stanice. Zjišťovali jste, kolik vrhů ročně má chovatel, od nějž jste si koupili štěňátko? Za průkazem původu se může skrývat větší riziko honby za ziskem, než si vůbec dokážeme připustit.
 • VIDEO: Ušijte pejska z ponožek pro dobrou věc

  Pondělí, 9. březen, 2015
  Na začátku února se konal ples Pestré společnosti, o.p.s., který zakončil sezónu celorepublikové kampaně Ponožkový pes. Pro velký zájem lidí, ale akce pokračuje dál a každý může svým tvořením netradičně přispět na výcvik asistenčních psů pro osoby s postižením.
 • Nové cestovní pasy pro psy

  Pondělí, 23. únor, 2015
  Od konce loňského roku, přesně od 29. prosince 2014 vstoupila v platnost nová vyhláška EU, která předepisuje novou podobu cestovních pasů nejen pro psy, ale také pro kočky a další malá zvířata.
 • Sbírka Hafici.cz pro Azyl Skřivany - předání krmiva pro psy a kočky

  Čtvrtek, 22. leden, 2015
  Koncem roku 2014 proběhl již 7. ročník Vánoční sbírky pro dobrou věc Hafici.cz. Tentokrát jsme se rozhodli podpořit Azyl Skřivany u Nového Bydžova. Dnes ráno jsme tedy naplnili auto téměř po střechu a odvezli 300 kg krmiva pro psy a kočky v hodnotě 15.000,- Kč do útulku.
 • Pojištění pro nejvěrnější kamarády

  Pondělí, 12. leden, 2015
  Alespoň nějaké domácí zvíře má dnes doma více než třetina českých domácností, a protože pes je nejlepší přítel člověka, je to nejčastěji právě on. Když si člověk mazlíka pořizuje, počítá s náklady na potravu, výbavu, očkování. Bohužel stejně jako lidé, i zvířata mívají zdravotní problémy a čas od času je třeba navštívit veterinárního lékaře. Ceny veterinární péče se přitom neustále zvyšují, každý chovatel o tom ví své. A v případě vážnějších problémů či úrazů se náklady mohou vyšplhat i do tisíců.
 • Vánoční sbírka Hafici.cz 2014 pro psí a kočičí azyl Skřivany

  Středa, 17. prosinec, 2014
  Tento rok to bude již 7. ročník naší tradiční vánoční sbírky pro dobrou věc. V předchozích letech to byly sbírky pro organizaci zajišťující výcvik asistenčních psů pro zdravotně postižené, sbírka pro psí útulek v Turnově nebo psí útulek Dášenka v Jablonci nad Nisou. Proto ani rok 2014 nebude výjimkou a i tentokrát vánoční sbírka na Hafici.cz poběží!
 • I váš pes potřebuje čas od času změnu jídelníčku

  Pondělí, 15. prosinec, 2014
  Vybrat to nejlepší a nejkvalitnější krmivo pro psa je opravdu někdy velký oříšek. Pomoc vám mohou jak samotní veterinární lékaři, ale i chovatelé psů určitých plemen, či se dozvíte důležité informace na internetu, diskuzí, recenzí. Často jsem slýchala, že je dobré kupovat krmivo na delší dobu. Myslím tím, že by se nemělo často měnit. Ale s postupem času a nekonečných otázek pro majitelé psů, veterinářů, jsem přišla i na to, že i pes potřebujeme čas od času změnu jídelníčku na základě určitých změn. Mezi takové změny patří věk, zdravotní problémy, ale i změna prostředí.
 • Kam vyrazit o adventu, když jste pejskař

  Pátek, 12. prosinec, 2014
  Vážení přátelé, protože jsme již vkročili do času adventního, kdy má řada z nás plnou hlavu činností spojených s přípravami na Vánoce a oslavy příchodu nového roku, určitě vám přijde vhod několik typů, kam vyrazit s vašimi čtyřnohými přáteli, abyste si od tohoto všeobecného shonu trochu odpočinuli.
Celkem záznamů: 287
|< << 12345 >> >|Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil psa

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým pejskem.