Ostatní články

 • Mezinárodní den zvířat 4. října 2015

  Sobota, 3. říjen, 2015
  Všechno to začalo roku 1226, kdy zemřela ikona pomoci opuštěným zvířatům, František z Assisi. Ačkoliv i dnes žije a funguje nespočet dobrosrdečných pomocníků, jako byl František, pouze jemu byl věnován 4. říjen jako den zvířat. A ačkoliv vás za svatého nejspíš neprohlásí, i vy můžete tento zvířecí den oslavit!
 • Elektronický obojek na vlastní kůži

  Středa, 30. září, 2015
  Mnoho chovatelů se bojí používat elektrický obojek s tím, že je nešetrný k psímu zdraví nebo návykový pro pozdější výcvik. Není nic jednoduššího než účinnost obojku vyzkoušet na vlastní kůži a vytvořit si o něm vlastní názor. A tak jsem si obojek nasadila na krk.
 • Jak oslavíte Světový den zvířat?

  Pondělí, 28. září, 2015
  Zvířata dávají smysl našemu životu, obohacují nás a pomáhají nám, proto bychom se k nim měli chovat přátelsky, ohleduplně a zodpovědně. K vlastním, ale i k těm opuštěným.
 • Hovězí by mělo hrát ve výživě psů nezastupitelnou roli

  Pondělí, 28. září, 2015
  Ve společnosti už delší dobu pozorujeme trend návratu k lokálním a farmářským potravinám. Nejinak jsou na tom i chovatelé psů, kteří pro své mazlíčky hledají skutečnou výživovou hodnotu bez chemických příměsí a umělých aditiv, které jim výrobky nadnárodních korporací zajistit nemohou. Výrobci vysoce hodnotného krmiva Topstein , kteří k výrobě používají ověřené regionální potraviny a kvalitní suroviny, přišli na trh s novinkou. Granule Beef & Rice z farmářské edice jsou vyrobeny z hovězího masa. Ptali jsme se, proč právě hovězí?
 • Neštěkejte na psa! Aneb jak se s ním dorozumět

  Pátek, 25. září, 2015
  Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem. Umíte anglicky, německy nebo rusky? A umíte psí jazyk? Aneb všimli jste si, že i psi mají celou škálu zvukových i tělesných projevů, jejichž použití má přesná pravidla?
 • 10 bylinek pro zdraví vašeho psa

  Pondělí, 21. září, 2015
  Psi na kratších nožičkách často trpí na onemocnění respiračních ústrojí, velká plemena jsou náchylná k onemocněním srdce či ledvin a například plemena s krátkým čenichem mívají problémy se záněty kožních záhybů, očí nebo uší. Všemu lze předcházet či se účinně proti těmto nemocem bránit a to i bez použití farmaceutického průmyslu a chemie.
 • Rozhovor: Elektronické výcvikové obojky doporučujeme tam, kde klasická výchova selhává

  Pondělí, 31. srpen, 2015
  Elektronické výcvikové obojky pro psy se na našem trhu objevily teprve nedávno. Mezi chovateli i veterináři mají své zastánce i odpůrce. Krásného, zdravého a poslušného psa chce mít každý. Jak ho ale správně vychovat? Každý to dělá po svém. Často se používá systém odměn a trestů. Když pak pes neposlechne následuje někdy nepřiměřený fyzický trest jako tahání za kůži, kopání nebo držení na vodítku a s košíkem. To jsou pro psa často velmi silné tresty, jejichž účinek se může odrazit na budoucí povaze psa. Bohužel však mnohdy nejsou tyto tresty k ničemu – přicházejí totiž příliš pozdě po prohřešku – např. pes uteče v lese za zajícem a my ho potrestáme, až když se vrátí.
 • Riziko přehřátí se týká i psů

  Pondělí, 24. srpen, 2015
  Letošní léto je ve znamení lámání teplotních rekordů – zažíváme vůbec nejteplejší červenec a srpen za poslední desítky let. Kromě toho, že je nedýchatelné horko úmorné a téměř hraničí s podmínkami pro běžné fungování, přináší také zdravotní rizika. Týkají se nejen nás, ale i našich čtyřnohých přátel. Jak předcházet přehřátí a jak si poradit, pokud k němu přes veškerou prevenci dojde?
 • V horkém počasí potřebujeme ochladit nejen my, ale i naši psí mazlíčci

  Pátek, 14. srpen, 2015
  Horké dny dávají zabrat nejen nám lidem. Velmi jimi trpí i naši zvířecí mazlíčci, kteří mají navíc jen omezené možnosti, jak si za takového počasí zajistit snesitelné podmínky k existenci. Toto léto se s rekordními tropickými teplotami roztrhl pytel, a tak neponechte nic náhodě a zjistěte, jak pejska v letním parnu ochladit a účinně předejít přehřátí.
 • Když máte doma bazén a psa

  Pátek, 26. červen, 2015
  Léto se už neskrývá jen za planými sliby a tak nás vlna veder neomylně žene k zahradním bazénům, abychom se u nich a v nich oddávali vodním radovánkám. Ale co psi? Nejsou pro ně lidmi tolik oblíbené bazény nebezpečím? Co dělat, když máme na zahradě bazén i psa?
Celkem záznamů: 301
|< << 12345 >> >|

Top inzerát

RHODÉSKÝ RIDGEBACK – štěňátka

RHODÉSKÝ RIDGEBACK – štěňátka

Plemeno : Rhodéský ridgeback
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace