Jak připravit Velikonoce i pro psa

Čtvrtek, 24. březen 2016

Lyžařská sezóna pomalu končí a dny se prodlužují. Jaro je za dveřmi a s ním přichází i nejvýznamnější křesťanský svátek – Velikonoce. Letos nás navíc čeká o den volna víc, státním svátkem se stal také tzv. Velký pátek, který připadá na 25. března. Jak ale všeobecné velikonoční veselí vnímá váš pes a jak mu můžete tyto svátky zpříjemnit? Možností se nabízí mnoho.

Sváteční jídlo pro psa

Jednou z nich je sváteční jídlo. Stejně, jako chystáme nadílku koledníkům, můžeme připravit balíček pro svého domácího mazlíčka nebo mu rovnou připravit sváteční oběd.

Že tohle všechno Váš pes zná? A co mu přichystat jeho speciální velikonoční vajíčko? Vejce je zdrojem plnohodnotných bílkovin, obsahuje důležité aminokyseliny, tuky, vitamíny i minerální látky. Psi by měli jíst vajíčka jen občas, zdravý pes by s ním však neměl mít žádný problém.

 

Co může ohrozit psa o Velikonocích?

K Velikonocům také neodlučitelně patří spousta sladkostí, které si malí koledníci nosí ve větších či menších košících. Velký pozor bychom měli dát na to, aby pes omylem nesnědl cokoli z čokolády, která je pro psy velmi nebezpečná - toxická. Zatímco malé množství může způsobit zvracení nebo průjem, ve větším může psa ohrozit i na životě.

 

Psi a velikonoční tradice

K Velikonocům patří především spousta zvyků. Od pečení beránka a malování kraslic po pletení pomlázek, symbolů síly a života. Právě tradiční „vyplácení“ paní domu může být pro psa velmi stresující záležitostí. Každý pán by měl znát svého psa a dokázat odhadnout, jak bude pes na nastalou situaci reagovat. Přesto je důležité mít na paměti, že ačkoli svého psa milujeme a je to právoplatný člen naší rodiny, je to pořád zvíře. Situaci, kdy na jeho paničku „naběhne“ parta koledníků (kteří navíc mohou být posíleni alkoholem), může vnímat jako ohrožení a na „útočníky“ vrčet či v horším případě zaútočit. Pokud jen trochu tušíme, že by k něčemu podobnému mohlo dojít, měli bychom se snažit psa podobného stresu ušetřit. Stejně tak bychom měli dávat pozor na vycházkách. Střet psa s rozvernými koledníky máchajícími pomlázkami by také mohl psa vyděsit.

 

Kde venčit na Velikonoce?

Velikonoce jsou svátky jara. Sníh konečně mizí, dny se prodlužují a i na čtyřnohé kamarády je tak nějak víc času. Lidé začínají trávit volné dny na zahradách, grilovat a v neposlední řadě chodit na dlouhé výlety. Začátek jara je ideálním obdobím na výlet do hor, ze kterých mizí lyžaři a na cyklisty je ještě zima. Pokud necháváme svého psa na volno, musíme si uvědomit, že již v této době můžeme narazit na mláďata v přírodě volně žijících zvířat. Buďme tedy ohleduplní a nenechme svého psa tato zvířata ohrožovat.

 

A na závěr jeden tip z osobní zkušenosti. Největší každoroční velikonoční zábavou pro naše psy je rozkousání pomlázky. Nelitujte té své, na další rok si upletete novou. A za tu psí radost to rozhodně stojí.

autor článku: Pavla Zemínová

Počet přečtení tohoto článku: 892

Zpět na výpis

  • -- bez nadpisu --

    24.03.2016 11:27:55

    Akíčita napsal(a):

    Ta část o vyplácení paničky mě pobavila, neboť jsem si zcela zřetelně představila, co by dělal můj pes. Pokud by se na mě někdo "řítil" s pomlázkou, Eda by to považoval za náramnou zábavu a okamžitě by si "proutek" vypůjčil a nadělal z něj několik menších>:) :-D :-D Jsem tedy zvědavá, jak to u nás nakonec dopadne, ale asi rovnou Edovi upletu přímo pomlázku na hraní, aby jí našim chlapům neukradl:-D

Celkem záznamů: 1
|< << >> >|

Top inzerát

potvrzujeme brezost

potvrzujeme brezost

Plemeno : Stafordširský bullteriér
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace