Prázdniny pro psa

Úterý, 7. srpen 2012

Máte doma čtyřnohého kamaráda a přemýšlíte, jak mu zpříjemnit letní dny? Pak je k dispozici mnoho možností. Je jen nutné vzít v úvahu jeho potřeby a vlastnosti. Někteří pejsci uvítají jen vaši společnost, jiní si rádi užijí nějakého dovádění nejen se svými dvounožci.

Dovolená se psem

Pokud se chystáte na dovolenou i s vaším psím miláčkem, je potřeba mít na paměti některé důležité věci. Jedete-li autem, není to tak složité a po naší republice už vůbec ne. Pokud je to ale do zahraničí, pes musí mít očkování, doporučení od veterináře a další náležitosti. Přepravujte-li psa letecky, je to ještě o něco složitější.


Pes by měl mít s sebou svoje oblíbené věci. Pelíšek, hračky, eventuelně misky na pití a jídlo. Majitel by si měl být jistý, že jeho pes bude cizí prostředí snášet v naprosté pohodě.

 

Také bychom se měli ujistit, že místo, kam se psem vyrážíme, je pro ně vhodné. Jsou hotely, ale i kempy, kde je psí přítomnost nežádoucí. I když se jedná ale o naprosté výjimky, stále tato místa existují.

 

Psí hotel

Cesta na dovolenou ale může obnášet i to, že svého mazlíčka musíte nechat doma. Pak je možné buď požádat známé či příbuzné o hlídání, je ale nutné vědět, že se o psa skutečně postarají a pejsek nebude strádat. Už vaše nepřítomnost totiž může pro psa znamenat velký stres.

 

Každý ale takovou možnost nemá. Pak je řešením psí hotel. Jedná se o místo, kam svého čtyřnohého miláčka umístíte na dobu vaší nepřítomnosti a kde se o něj také náležitě za poplatek postarají. Je mnoho psích hotelů a než vašeho pejska někam umístíte, je dobré se dopředu ubezpečit, že dostane opravdu to, co majitelé psích hotelů slibují.

 

Lze dokonce uspokojit i náročnější mazlíčky. Služby se velmi různí a od pouhého ubytování, krmení a venčení, může být váš pejsek opečováván ve dne v noci a dokonce si užít masáží, koupelí, psích sportů a dalších vymožeností. Vše samozřejmě za nějaké peníze.

 

Psí sporty - agility, bikejoring

Prázdninové období je také vhodné k tomu, abyste svého mazlíčka mohli zasvětit do aktivit, na které během roku tolik času nemáte.

 

Nejznámější a nejrozšířenější je agility. Jedná se o překážkový běh s různou intenzitou náročnosti. Lze tedy začít na té nejméně náročné úrovni a pejska tak nejen něco naučit, ale zároveň mu dát možnost vyžití. Tento sport se ale hodí pro více aktivní pejsky.

 

Pro některé psy je vhodný i bikejoring, kdy psa připoutáte lanem ke kolu, nebo ke svému tělu a kdy vás svojí silou vleče. Tento sport je ale vhodný pouze pro některá plemena, zvláště pro ta, která jsou vyšlechtěna k závodům psích spřežení. Je ale docela možné, že právě vašeho psa tato zábava zaujme.

 

Možností, jak svého psa i o prázdninách zabavit, je mnoho. Stačí jen svého miláčka dobře znát a vědět, co mu vyhovuje. Pak si lze společně užít opravdu velké zábavy.

 

Autorka: Naďa Kučerová

autor článku: Naďa Kučerová

Počet přečtení tohoto článku: 2340

Zpět na výpis

 • To moje Adélka

  13.08.2012 22:07:31

  Ivana napsal(a):

  je také velká cestovatelka :-) Když vidí, že připravuji baťůžek, už je celá natěšená a když se jede vlakem, tak výlet nemá chybu :-)

 • To můj Maxík..

  12.08.2012 14:01:42

  fernetka.005 napsal(a):

  Ten miluje cestování i když zatím jen po ČR :) Miluje cestu autem,autobusem i vlakem.. Je to vyložený tramp :)) Kus vlakem,kus pěšky.. Přespat pod širákem a další den znovu.. :))

Celkem záznamů: 2
|< << >> >|

Top inzerát

Prodám 5 štěňátek čivavy

Prodám 5 štěňátek čivavy

Plemeno : Čivava - Chihuahua
Pohlaví : ne
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace