Péče a zdraví psů

 • Psí profesionálové musí dbát na správnou výživu

  Úterý, 10. květen, 2016
  Zachraňují životy, chrání majetek a pomáhají handicapovaným. Pracovní psi se svými nároky na výcvik hodně liší od našich domácích mazlíčků. To ovšem zcela neplatí pro jejich výživu a péči o ně – stejně jako oni potřebují kvalitní potravu, díky které budou zdraví, silní a spokojení.
 • Dornova metoda – terapie pro lepší psí život

  Úterý, 12. duben, 2016
  Možná jste již o této masáži slyšeli, ale přesto pořád nevíte, jak to vlastně vypadá a kam ji zařadit. Možná jste pravidelným zákazníkem se svým psem, možná jste dokonce absolvent kurzu. I my lidé si občas rádi zajdeme na masáž. Aneb jak to vidí pes?
 • Oko, do duše okno - zákal očí

  Sobota, 9. duben, 2016
  V dnešní době už nějak zevšednělo, že existují asistenční psi a trénují se pro nevidomé spoluobčany. Kdo ale vytrénuje asistenční psy pro nevidomé psy? Zrak jim už nikdo nevrátí.
 • 5 otázek ohledně psích protéz

  Sobota, 26. březen, 2016
  Ještě v roce 2005 se psí náhrady moc nenosily. Ochrnutí, onemocnění nebo úraz s vážnými pohybovými následky byl pro psa jasným ortelem smrti. A přitom handicapovaní lidé na vozíku jsou běžným koloritem dnešní doby. Za vznikem podpůrných protéz pro psy stál vlastně pořad „Chcete mě“ – a Ťapka, kterou si tam zamiloval jeden pán i navzdory jejímu ochrnutí. A tak si ji vzal domů a začal vymýšlet, jak jí ulehčit, aby od věčného tahání nožek za sebou neměla odřené bříško. Protože Ťapka chtěla žít a i přes nepohyblivost zadních nohou neustále následovala svého nového páníčka. A tak se tento pán obrátil na Ameriku, kde mají s protézami již zkušenost, a v Česku se objevil první vozík pro pejsky.
 • 5 tipů, jak pečovat o starého psa

  Pondělí, 21. březen, 2016
  Máte doma psí babičku nebo dědečka? Podívejte se na několik tipů, díky kterým dopřejete svému pejskovi pohodlné stáří bez bolesti a zbytečných zdravotních problémů.
 • Jak zatočit s bleším cirkusem našeho psa

  Pondělí, 29. únor, 2016
  „A ať tě blechy štípou celou noc“ je nenáviděná věta většiny pejskařů. My, co jsme si prošli neúnavným a lítým bojem na život a na smrt se zástupy těch krvelačných potvor, víme, o čem je řeč. V poslední fázi už zabere jen deratizér, dýmovnice do bytu, spálit všechen nábytek a nejlépe se odstěhovat, než se vy, pes i děti udrbete k smrti. Nicméně – vědci za své těžce vydělané peníze nespí, oni za ně pracují a dokonce úspěšně – přichází zázrak v podobě tablety!
 • Otestujte se: Vyznáte se v kloubní výživě pro psy?

  Pátek, 26. únor, 2016
  Kloubní výživa je samozřejmým doplňkem psího jídelníčku. Jste si ale jistí, že svému pejskovi dáváte správnou výživu? Zkuste si odpovědět na 5 základních otázek. Malý test si pro vás připravili odborníci z projektu Aktivní zvíře, kteří se zabývají zdravým životem mazlíčků.
 • Jak dostat psa do kondice

  Sobota, 23. leden, 2016
  Povánoční období obvykle znamená hubnoucí procedury, krátkodobá předsevzetí o snížení váhy a deprese z vážení na osobní váze. Nejen lidé mohou strádat těmito trápeními na začátku nového roku. I mnoho psů přes zimu zahálí, přestože jinak se třeba během léta věnují sportu. Občas něco upadlo úmyslně či neúmyslně z kuchyňské linky a najednou máme místo psa malého vepříka. Co s tím?
 • Proč se psi vlastně drbou a škrábou?

  Sobota, 16. leden, 2016
  Existuje mnoho příčin škrábání a drbání. Možná to znáte: nohy vašeho psa jsou neustále v pohybu, pes se drbe za uchem nebo na břichu. Možná se tře o kus nábytku ve snaze podrbat se tam, kam nohami nedosáhne. Nejde vám to na rozum, protože pes je chráněn proti blechám i klíšťatům, nebo jste ho nedávno koupali? Jako správný majitel budete chtít vašemu psu pomoci, ale kde začít?
 • Jak pečovat o psa v případě vašeho zranění nebo nemoci

  Úterý, 12. leden, 2016
  Každý z nás se může dostat do situace, kdy se nebude schopný postarat o svého psa. Zde je jednoduchý návod, jak si v takové situaci poradit.
Celkem záznamů: 127
|< << 12345 >> >|

Top inzerát

Cairnterriér / kernteriér - pejsci

Cairnterriér / kernteriér - pejsci

Plemeno : Cairn teriér - Kernteriér
Pohlaví : ne
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace