Jak na péči o psí uši, tlapky nebo oči?

Pondělí, 16. listopad 2015

Péče o psa je poměrně široké téma, neznamená to jen venčení, očkování a psí jídlo, jak si možná velké množství začínajících pejskařů myslí, ale je v tom zahrnuta celá škála činností, které mohou být pro nové členy „psí smečky“ šokujícím poznáním.

Péče o psa zahrnuje ušní péči, oční péči, péči o tlapky a péči o srst. Pojďme si všechny rozebrat jednotlivě.

 

Ušní péče

Ušní péče u psů probíhá podobně jako u lidí. Ucho je samočistící. Pokud je ucho zašpiněné ušním mazem stačí vyčistit tampónem. Na vnitřní čištění ucha se doporučuje speciální roztok respektive kapky. Uši čistěte pravidelně. Zvyšte frekvenci jen v případě, že pes častěji navštěvuje prašná prostředí např. v létě, kdy jsou sucha.

 

Kartáč na psí srst

 

Oční péče

Co se týče oční péče, psům by se měli pravidelně odstraňovat ospalky. Tvoří se jim stejně jako lidem. Mohou ztvrdnout a zamotat srst kolem očí. Dále by každý měl dbát výhledu pejska a ostříhávat dlouhou srst v oblasti očí. Oči se psům mohou i proplachovat, existuje velké množství přípravků, a to hlavně v situaci, kdy se vrátíte z procházky v prašném prostředí.

 

Péče o tlapky psa

Péče o psí tlapky je celoroční problém. V zimě, protože se sypou chodníky solí, která může psům tlapky rozežrat, se doporučuje tlapky mazat různými mastičkami. Stejné je to v létě, kdy je zem rozpálená od slunce. Důležité je také prostřihávání srsti mezi polštářky na tlapkách, aby se Vašim miláčkům při chůzi tlapky neklouzaly. Problém s tlapkami můžete poznat i tak, že pes začne pajdat. Může to ale znamenat i něco jiného! Nedílnou součástí péče o tlapky je i péče o drápky. Péče o tlapky vám může být usnadněna pomocí masti nebo másla na tlapky.

Péče o psy

Péče o srst psa

Srst všech ras psů potřebuje důkladné ošetření. Musí se očistit od nánosů prachu a špíny. Očista chrání kůži před onemocněním a reguluje správný průtok v pokožce. Na pročesávání srsti se používá hřeben s tupými zuby, aby nedráždil kůži. Kartáč je různý podle plemene psa. Důležité je i prostříhávání srsti nůžkami u dlouhosrstých plemen. Hodně majitelů psů si myslí, že zkvalitní srst svých miláčků častým koupáním a sprchováním, to je ale chyba. Koupání psa se doporučuje přibližně 2x do roka.

 

Koupání psa

autor článku: Inzerce

Počet přečtení tohoto článku: 3363

Zpět na výpis


Top inzerát

potvrzujeme brezost

potvrzujeme brezost

Plemeno : Stafordširský bullteriér
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace