Jak na klíšťata a blechy

Pondělí, 25. červen 2012

Spokojený pes je vizitkou majitele. Můžete se postarat o pestrou a vyváženou stravu nebo pravidelné aktivity pro svého čtyřnohého mazlíčka, ale váš kamarád se nebude cítit dobře, pokud ho budou trápit parazité jako blechy, vši nebo klíšťata.

Blechy jsou ektoparazité živící se krví jedince, kterého si vybraly za hostitele. Kladou vajíčka, která padají do okolí, kde prodělávají postupný vývoj přes larvu, kuklu až po dospělce. Ti pak opět napadají vyhlédnutého hostitele – a vše se opakuje. U citlivých zvířat vyvolávají bleší sliny alergickou kožní reakci. Vývojový cyklus blech trvá 3–4 týdny, jedna samička během dne tvoří několik desítek vajíček po dobu až 3 měsíců. Nejsou-li aplikována opatření na jejich likvidaci, postupné zamoření domácnosti bleší populací může dosáhnout nepříjemného stupně a kromě zvířat jej pocítí i příslušníci rodiny.Klíšťata se také živí krví jedince, kterého si vybrala za hostitele. Sekret slinných žláz klíšťat vyvolává podráždění kůže v místě uchycení a u citlivých jedinců může způsobit alergickou reakci. Klíšťata jsou hlavně přenašeči infekčních onemocnění jako lymská borelióza nebo klíšťová encefalitida. Klíště žije průměrně 2 roky, během svého životního cyklu prodělává tři vývojová stadia a vystřídá tři hostitele. Na jaře se z vajíček vylíhnou larvy, které sají krev hlodavcům. Druhý rok se larvy přemění v nymfy, které parazitují na veverkách, ježcích nebo ptácích. Za tři měsíce nymfy dospívají a dospělec pak napadá hlavně lesní zvěř, psa, kočku nebo člověka. V každém vývojovém stadiu klíště saje pouze jednou, za celý svůj život tudíž saje krev pouze třikrát.

 

Arpalit

 

Proti parazitům je třeba se bránit:

 • Před vycházkou nezapomeňte chránit sebe i svého psa repelentním přípravkem Arpalit® Bio repelent sprej, který vás ochrání před blechami, mouchami, komáry, klíšťaty a dalšími cizopasníky.

 

 • Pokud je váš pes a jeho pelíšek bez výskytu parazitů, používejte pro mytí  Arpalit® Neo šampon s extraktem z listů čajovníku. Po umytí nezapomeňte použít k ošetření srsti Arpalit® Neo kondicionér s extraktem z listů čajovníku, srst vašeho psa bude lesklá, jemná a bohatá.

 

 • Při ojedinělém výskytu blech používejte Arpalit® Neo šampon proti parazitům s bambusovým extraktem, šetrně myje srst a zároveň se postará o vyhubení vnějších parazitů. Po umytí zlepšete kondici srsti svého psa Arpalit® Neo kondicionérem s extraktem z listů čajovníku.

 

 • Při stálém výskytu parazitů u psa nebo zamoření pelíšku používejte Arpalit® Neo mechanický rozprašovač, pěnu nebo sprej. K léčbě a prevenci ektoparazitóz tyto přípravky můžete použít také u všech nepotravinových zvířat, ptáků, plazů nebo jiných drobných zvířat. Arpalit® Neo mechanický rozprašovač, pěna nebo sprej působí proti velkému množství ektoparazitů, např. proti blechám, klíšťatům, vším, všenkám, roztočům. Přípravky působí na všechna vývojová stadia ektoparazitů. Přípravky se nesmí používat u koček! Ošetření provádějte po celém povrchu těla s výjimkou obličejové části. K ošetření obličejové části přípravky nastříkejte na ruku v rukavici a opatrně vetřete do srsti, aby nedošlo k zasažení otvorů. Pokud jsou zvíře nebo pelíšek více zamořeny ektoparazity, je nutné ošetření opakovat jednou týdně až do jejich vyhubení.

 

 • Pokud chcete chránit svého psa 6 měsíců, použijte Arpalit® Neo 7M obojek. Obojek působí na dospělce i vývojová stadia blech, má repelentní účinek na klíšťata. Účinné látky se postupně uvolňují z obojku do srsti a kůže zvířete. Účinek nastupuje během několika dní po nasazení obojku zvířeti na krk, po týdnu vymizí obvykle 80 % parazitů. Po třech týdnech nošení obojku bývá obvyklý výskyt parazitů nulový. S obojkem můžete psa i koupat, zvlhnutí ani namočení nezkracuje dobu jeho účinku.

 

Přípravky  Arpalit® poskytují vám i vašim domácím mazlíčkům komplexní ochranu proti ektoparazitům. Používat je můžete při denní péči o psa, pro péči preventivní, v případě napadení ektoparazity, na zamořené pelíšky či domácnost.

 

Arpalit

 

Více informací na www.arpalit.cz.

 

 

Pozn. redakce: Článek obsahuje reklamní sdělení.

autor článku: Inzerce

Počet přečtení tohoto článku: 7970

Zpět na výpis

 • Re: Arpalit...

  29.06.2012 11:19:19

  Karollisa napsal(a):

  Byssi a spol. (28.06.2012 17:51:57) napsal: Arpalit jsem používala pro morčata, přítahlá jsem ze zverimexu všenky.. Jedno postříkání a byl pokoj!


  Moje morče mnělo něco podobného a veterinář mu píchl injekci a vše bylo v pořádku! ;-)

 • Arpalit...

  28.06.2012 17:51:57

  Byssi a spol. napsal(a):

  Arpalit jsem používala pro morčata, přítahlá jsem ze zverimexu všenky.. Jedno postříkání a byl pokoj!

Celkem záznamů: 2
|< << >> >|

Top inzerát

Prodám 5 štěňátek čivavy

Prodám 5 štěňátek čivavy

Plemeno : Čivava - Chihuahua
Pohlaví : ne
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace