Psí blechy vám mohou udělat ze života peklo! Zabraňte tomu!

Pondělí, 11. červen 2012

Spokojený pes je vizitkou jeho majitele. Můžete se postarat o pestrou a vyváženou stravu nebo pravidelné aktivity pro svého čtyřnohého mazlíčka, přesto se ale váš kamarád nebude cítit dobře, pokud ho budou trápit parazité jako blechy, vši nebo klíšťata. Nepříjemnému svědění a zamoření bytu těmito cizopasníky můžete předejít výběrem vhodného přípravku.

Ideální jsou takové přípravky, které jsou součástí péče o vašeho psa a navíc v sobě obsahují antiparazitární složky. Arpalit Neo šampon proti parazitům s bambusovým extraktem šetrně čistí srst pejska a zároveň se postará o vyhubení veškerých vnějších parazitů. Dojem husté a lesklé srsti ještě umocníte použitím přípravku Arpalit Neo pěna nebo Arpalit Neo lesk.

 

Arpalit

 

Ani v tomto případě ale nesmíme zapomínat na prevenci. Přípravkem Arpalit Neo spray postříkejte srst psa, dokud nebude lehce vlhká, a pořádně ji pročešte. Přípravek se tak dostane rovnoměrně na celou osrstěnou plochu zvířete. Vynechte na dva dny koupání pejska a potom si můžete se svým zvířecím kamarádem užívat společné bezstarostné vycházky a bezprostřední kontakt s dalšími psy.

 

Co je blecha psí?

Blecha psí (Clenocephalides canis)

Jejím hlavním hostitelem je pes, ale často přechází i na člověka.
Od blechy lidské se liší tím, že na spodním okraji hlavy i na protonu má vyvinutý hřeben z většího počtu zubů (na hlavě ze 7–9 zubů, na protonu ze 14–18 zubů). Velikostí i barvou se podobá bleše lidské. Blecha psí se líhne převážně v peleších a boudách psů. Průměrný život dospělce je 3–5 měsíců.

 

Psí blechy vám mohou udělat ze života peklo. Neskutečně svědivé vyrážky vám nedovolí ani na minutu zamhouřit oči. Jak ale poznáte, že vás kousla právě blecha? Blecha si dělá většinou cestičky, kde vás pokouše. To znamená, že se ráno vzbudíte a máte třeba pět štípanců skoro v řadě nebo vedle sebe. Dospělé blechy se drží na svém hostiteli; obvykle na psovi nebo na kočce. Vajíčka a larvy se však na srsti obvykle neudrží, proto je zvířata při pohybu rozsévají po okolí. Blechy se množí velmi rychle, během měsíce jich mohou být tisíce.

 

Arpalit

 

Více informací na www.arpalit.cz.

 

 

Pozn. redakce: Článek obsahuje reklamní sdělení.

autor článku: Inzerce

Počet přečtení tohoto článku: 10008

Zpět na výpis


Top inzerát

Prodám 5 štěňátek čivavy

Prodám 5 štěňátek čivavy

Plemeno : Čivava - Chihuahua
Pohlaví : ne
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace