Psí potřeby

 • Jak člověk ovlivňuje svého psa

  Pondělí, 6. říjen, 2014
  S láskou se staráme o blaho a zdraví našich čtyřnohých společníků. Pokud jsou nemocní nebo mají problémy s chováním, zacházíme s nimi jako s lidskými členy rodiny. Jdeme s nimi k lékaři a řešíme jejich trápení, se kterým se jim snažíme pomoci. Jenže, co když je to jinak? Co kdybychom svým chlupatým přátelům pomohli více, kdybychom si vyřešili naše vlastní problémy?
 • Jak správně vybrat náhubek pro psy?

  Pondělí, 25. srpen, 2014
  I když je váš pes jinak zlatíčko a dozajista by nikoho nekousl, náhubek byste pro něj měli doma mít i tak. Například na návštěvě u veterináře, v městské hromadné dopravě nebo při styku s dotěrnými psy, se stává nezbytností. Jak ale pro vašeho psa vybrat správný náhubek, aby jeho nošení nebylo utrpením jak pro psa tak pro vás?
 • Autopásy pro psy

  Neděle, 13. červenec, 2014
  Většina majitelů psů dobře ví, že podle zákona musí svého pejska v autě dostatečně zabezpečit tak, aby nebyla ohrožena bezpečnost řidiče, spolujezdců ani přepravovaných zvířat. Zodpovědní majitelů jsou si vědomi, že pejska při jízdě zabezpečují kvůli zákonodárcům, ale aby ochránili jeho život v případě nehody. Náraz i při malé rychlosti bude velmi pravděpodobně pro pejska fatální. Zároveň může zranit i ostatní pasažéry v autě.
 • Je lepší vodítko nebo postroj pro psy?

  Neděle, 29. červen, 2014
  Ať se již rozhodneme pro používání jednoho nebo druhého, je nutné dbát hlavně na to, aby měl pes pohodlí. Je nutné zvážit všechna pro i proti i pro chovatele. Najít zlatou střední cestu tak nemusí být zrovna jednoduché.
 • Porodní boxy pro feny a štěňata

  Pondělí, 6. leden, 2014
  Před každým zodpovědným chovatelem psů jednou prostě musí vyvstat otázka: „Jak udržet březí fenu a později i štěňata na bezpečném místě a pohromadě?“. Správnou odpovědí je: „Použít vhodný porodní box.“
 • Dvířka do dveří nejen pro kočky, ale už i psy

  Neděle, 25. srpen, 2013
  Každý milovník psů si přeje pro svého zvířecího přítele co možná největší pohodlí a maximální možnost svobody pohybu. Pes, který si může vyběhnout ven, kdykoliv se mu zachce, je spokojený a neobtěžuje štěkáním ani domáháním se venčení. Navíc někdy pro člověka může být únavné, když musí po náročném dni v noci vstávat, protože pejsek zkrátka potřebuje ven. Tato situace má relativně jednoduché řešení. Stačí nainstalovat dvířka do dveří pro psy podobná, jaká donedávna znali zejména majitelé koček.
 • Plovací vesty pro psy

  Čtvrtek, 4. červenec, 2013
  Léto je časem vodních radovánek. V parném letním dni je koupání či jiná vodní kratochvíle tím nejlepším „ochranným prostředkem“ proti dotěrným tropickým vedrům. Ale co s našimi čtyřnohými přáteli, kteří vodnímu živlu nehoví?
 • Jak připravit psa na cestování

  Sobota, 4. květen, 2013
  Pokud máte doma psa, určitě alespoň občas je nutné, aby s vámi absolvoval nějakou cestu. Nejčastěji vozem. Pak je ale nutné myslet na to, že pes smí cestovat za určitých okolností a také na to, že pokud není zvyklý na jízdu vozem, je nutné ho na to připravit.
 • Jak správně vybrat obleček pro psa

  Sobota, 8. prosinec, 2012
  Mnoho současných psích plemen je velmi citlivých na okolní prostředí, výjimku tvoří „čistokrevní“ voříšci zocelení životem na ulici a psi celoročně žijící na zahradě. Dlouhodobým šlechtěním ztratili psi svoji přirozenou odolnost vůči vlivům přírody. Jejich nedostatečná termoregulace nedokáže vyrovnat rozdíly teplot při přechodu z vyhřátého (v létě z klimatizovaného) bytu do venkovního prostředí a psi tak velmi snadno prochladnou nebo mohou dostat úžeh. Oblečky pro psy (bundy, mikiny, trička apod.) tedy nejsou pouze doplňkem malých psů, ale především výborný prostředek pro ochranu zdraví psa jakéhokoliv plemene. Zimní oblečky pro psy využijete při venčení svého čtyřnohého přítele v zimním období. Do deště jsou pak vhodné pláštěnky pro psy s odnímatelnou kapucí.
 • Bouda pro psy na zimu

  Úterý, 23. říjen, 2012
  Asi naprostá většina chovatelů má svého pejska v bytě, kde má veškerý komfort. Dokonce až takový, že svým dvounožcem sdílí naprosto všechno včetně postele. Někteří ale mají psa hlavně na hlídání a z rozličných důvodů má do bytu nebo domu přístup omezený nebo zamezený zcela. I v takovém případě je ale nutností zajistit mu pohodlný odpočinek a možnost se schovat před nepřízní počasí. Myslet na to bychom měli právě v zimě.
Celkem záznamů: 28
|< << 123 >> >|Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil psa

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým pejskem.