Jaé zvuky psi vydávají

Neděle, 20. červen 2010

Psi toho dovedou víc, než jen štěkat.kňúčení vyjadřuje stisněnost nebo nepohodu, ale také se někdy vysytuje při projevu pasivní podřízenosti. U ativní podřízenosti se pes naopak kňučením dožaduje pozornosti.jao sučením lze popsat takové zvuky, které pes vydává,když má velý strach nebo trpí bolestí. Štěkat pes začíná ve čtvrtém týdnu života číní tak v nejrůznějších situacích.

 

Šěkáním pejsekzdraví, ale také hrozí.Může jím vyzívat e hraní, ale také oznaovat hrizbu.,,Tady hlídám já!" či,,Bráním své území!" eventualně štěkáním i úlek. Psi často rádi štěkají pospolu. cítí-li se nebezpečí, vyrážejí ze sebe nekdy krátké,,huf". Vytí, jako je tomu u vlků, je možno slyšet především u psů,kteří byli dlouho ponecháni o samotě. U psa je však vytí vždy přerušováno štěkotem. Vrčení je výrazem nadřazenosti a hrozby. Štěňata začínají vrčet již ve druhém týdnu svého života a zkoušejí si to při bojových hrách se svými sourozenci. Při hře s člověkem psi vrčí obzvláště intenzivně. Je to však jen součást hry, neboť v této souvislosti tím nijak nevyhrožují.

 

Přidáno: 45 bodů

autor článku: Zuzka

Počet přečtení tohoto článku: 1859

Zpět na výpis


Top inzerát

 Koupím - Kolie Krátkosrstá s PP

Koupím - Kolie Krátkosrstá s PP

Plemeno : Kolie krátkosrstá
Pohlaví : ne
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace