Diskuzní fórum

Celkem záznamů: 7
|< << >> >|

Naposledy přidané příspěvky

 • Strach z lidí a neposlušnost

  09.12.2016 08:53:50

  Akíčita napsal(a):

  Tak ono je asi těžké vměstnat všechny případy - varianty psího chování v různých situacích do jedné knihy...o to se ani taky autor nesnažil...Mně osobně ta kniha připadá použitelná v mnoha ohledech, protože jsem s panem Šustou měla i možnost několikráte hovořit, být na jeho přednáškách, kde se rozebíralo i mnoho konkrétních případů z praxe a jeho odpovědi mi prostě dávaly smysl a mnoha lidem s jejich psy už pomohl v rámci přímo tréninku s konkrétními lidmi a psy s konkrétními problémy - "ušil jim tu terapii přímo na tělo" když to řeknu takhle. A mohu říci, že to, co jsem viděla, odpovídá i tomu, co píšete Vy, tj. o té vlastní komunikaci se psem a poskytování mu okamžitých odpovědí i bez "klikru". Možná jsme se jen špatně pochopily...;-)
  A aby nedošlo k nedorozumění...já si taky rozhodně nemyslím, že by pes byl jen trénovaným subjektem...pro mě je to můj nejlepší kamarád, parťák do nepohody, přičemž ale konkrétně u svého psa vidím tzv. "klikr trénink" jako vhodnou metodu učení se novým věcem. Na psovi je vidět, že tak má ve všem jasno, je v pohodě a baví ho to. Já používám místo klikru slovo, ale je to ten samý princip. S mým fousiskem ale komunikujeme vzájemně i beze slov a taky se domluvíme. Podle mého je nakonec úplně jedno, jak se člověk se svým psem domluví, pokud mu dokáže porozumět a ty "domluvy" se nedějí způsobem pro psa nevhodným...;-)

  Scylla (05.12.2016 16:42:20) napsal:

  Nesdílím váš názor na obsah knihy. Dát dohromady bázlivého psa je o dobré komunikaci a čtení jeho signálů a okamžitých odpovědí na ně, přímých odpovědí, ne prostřednictvím klikru. A nejsem si vůbec jistá, že výklad psího chování v této knize odpovídá ve všech případech realitě. Naopak mám několikanásobnou osobní zkušenost, že lidé praktikující tzv. pozitivní motivaci mají ve správném čtení psa obrovské mezery a že klikání a odhazování pamlsků může v některých případech zničit komunikaci mezi člověkem a psem. A ještě dodám - pro mě je a bude pes víc než "trénovaný subjekt".

 • Prosím pomoct!!!!!

  06.12.2016 14:01:46

  U kocoura DOMA napsal(a):

  Lucka :) (16.10.2016 09:51:46) napsal: Ahojky potřebuju poradit mám psa(sharpej) a má snad každý měsíc průjem a nevím co mám dělat prosím poradit a to byl jeden problém a ten druhý problem je že on furt hubne já ho furt krmím a dávám mu toho hodně ale furt hubne!!! Mám o něho strach prosím poradtě co stím mám dělat a předem děkuji za rady a typy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§:-( :(
  To je určitě spíš dotaz na veterináře. Můžu jen pomoct vlastní zkušeností - ač s kočkou. Pořád nás trápil průjem, zkoušeli jsme snad všechny druhy superprémiových granulí. Do teď má průjem z běžných kočičích granulí, kapsiček, konzerv. Snáší jen granule Taste of the wild - a to opravdu není reklama. U nás to tak prostě máme.
 • Niki a Baddy napsal(a):

  Akíčita (05.12.2016 09:49:24) napsal: Podle mého názoru záleží hodně na tom, jak moc jsou na sebe starší pes a štěně navázaní. Měla jsem ročního, již dobře socializovaného psa se základní poslušností, když jsme si k němu pořídili kámoše z útulku - již dospělého (cca 5letého), který si prošel týráním, byl socializací i výcvikem naprosto "nepolíben"... S mladším psem si spolu vytvořili velmi brzy určité pouto. Mladší bral staršího jako kámoše, ale nikterak neřešil jeho chování vůči okolí. Starší pes naopak mladšího doslova zbožňoval a jeho vzorce chování přebíral ve značném rozsahu, což bylo pro nás fajn, protože jsme tímto způsobem výrazně dříve dohnali socializaci i základní povely. V našem případě prostě toho mladšího využít šlo, protože on chování svého staršího kámoše neřešil. Nicméně jsme i tak chodili na procházky taky někdy odděleně a cvičili s každým zvlášť.
  V případě, že jde o štěně, které přijde ke staršímu psovi, který má se svým okolím nějaký problém, pak bych řekla, že se skoro určitě mezi štěndem a starším vytvoří nějaké pouto a že štěně bude mít tendenci přebírat od staršího jeho vzorce chování. Proto bych se štěnětem důsledně cvičila bez starého. Neříkám vůbec ty dva nebrat nikdy společně na procházky, ale bylo by třeba, aby štěně mělo dostatek procházek bez toho staršího, kdy se na ně můžete maximálně soustředit a nevhodné projevy korigovat již v samém začátku....Někdy jde o štěněcí hravost, jindy o strach...to je potřeba vypozorovat - poznat svého psa. Pokud štěně projde socializací bez problémů, zjistí, nabude dostatek zkušeností s různými prostředími, lidmi, jinými psy, vyroste z něj vyrovnaný jedinec, který pak může i být svému staršímu parťákovi oporou...Kdyby ale šlo o mé psy, tak bych pracovala určitě s oběma...resp. s každým zvlášť a nespoléhala na to, kdo co od koho odkouká. Cvičit jak s mladým, tak ze starým...U starého dohánět socializaci, se štěndem vše od základu.;-)
  takže teda jen čekat jaký budou mít vztah a co z toho teda vyleze ok :D já osobně si tipuju že starší bude toho malého otravu ignorovat a opovrhovat s ním, bude si myslet že je to návštěva která zase odejde :D tak jasně no cvičit zvlášt- nedokážu si představit jak malému něco "vysvětluju" a u toho by se motal ten starší :D už tet mi stačí že kolikrát psa cvičím a kolem se motají slepice a chtějí taky pamlsek :D a jinak ty procházky zvlášt- jako jasně jak si zajedu do většího města nebo někde na akci- to vemu jen mladého, ale jako jinak jak bych venčila u nás tak vemu určitě oba- ten straší není zas tak "hrozný" a psa který mu fakt nesedne potkáme jen zřídka, většinou je prostě nák přejde, nebo by se s něma strašně rád očuchal- to dycky dělá hlavně na ty co na něho "krvelačně" štěkají přes plot- což nechápu tipuju že by to v něm vzb uzovalo stejné chování, ale on na ně kouká spíše tak překvapeně a diví se proč štěkají :D a nebo na poli- tam by to bylo taky ok- klidně bych mohla s mladým cvičit- protože starší je kapku ignorant :D no ignorant- on je spíš tak přechytralý že má všechno na háku, i když pořád vidím jak mu to v té hlavě šrotuje :D objednala jsem si knížku trénink je rozhovor a jak mi řekla kámoška: na zkaženém psovi nejvíce poznáš náké učinky - tak jsem zvědavá :D
Celkem záznamů: 3
|< << >> >|

Top inzerát

Prodám 5 štěňátek čivavy

Prodám 5 štěňátek čivavy

Plemeno : Čivava - Chihuahua
Pohlaví : ne
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace