Diskuzní fórum

Celkem záznamů: 7
|< << >> >|

Naposledy přidané příspěvky

 • Stene a skakani na starsi psy

  24.07.2014 12:36:04

  Ronne Alder Nurian napsal(a):

  MaveLee (23.07.2014 10:20:22) napsal: Co myslite tim nevhodnym prostredim?


  Třeba chřtán aktivní sopky :D

  Teď zrovna dneska jsem psala už do jednoho příspěvku. Proč se všichni tak ježíte u slova "dominantní" u štěněte?
  Schválně jsem se koukala na definici slova "dominance" jako takového, a znamená to také: schopnost prosazovat vlastní vůli, nepoddajnost a nadřazenost.

  Nám na cvičáku říkají, že náš pes bude dominantní, protože se prostě prosazuje, vše se ve smečce musí točit kolem něj a když to tak není, dává to hodně jasně najevo.

  Posledně si ho takhle přestala všimat jedna půlroční pudlice a on jí začal nahánět, vrčet na ni dorážet na ni. Když holka mladá stáhla ocas, vzala jsem Thora domů, konec hry, už to přeháněl se svou neodbytností...
 • Ronne Alder Nurian napsal(a):

  Monika Fišerová (23.07.2014 23:43:46) napsal: Keď počujem že 5mes.šteňa je dominantné,otvára sa mi kudla v kapse,-na to prišli ako?


  Řekla bych to asi takhle - každý bude mít hodně názorů na cvičáky, a jejich terminologie, a na to, co kdo říká dobře nebo špatně.

  Už mě to popravdě nebaví pořád poslouchat, jak na sebe pejskaři hážou špínu, protože nesouhlasí s daným termínem. Dělá to lidem jen v hlavě bordel, protože každý má svoji pravdu :-|

  My chodíme na cvičák, abychom měli nějakou aktivitu, do toho zapojený výcvik, a ještě cvičákové kamarády. Thor se hodně naučil jen tím, že na cvičené psy koukal a opakoval po nich.
  Pokud se mi něco nelíbí, tak to cvičitelům řeknu. A oni sami s velkou pokorou uznávají, že briard není NO, na které jsou zvyklí, a tudíž vlastně společně zjišťujeme, co na něj platí.

  A co se týče dominance a jak na to přišli?
  Podívejme se na definici:
  Dominance je schopnost prosazovat vlastní vůli, nepoddajnost, nadřazenost...

  Je tohle moje štěně? Ano...dokáže být umíněný, neposlušný a chovat se jako těžký ignorant. Ve správné náladě je vychytralý a zákeřný. Velice rád vyštěkává ostatní psy, když si s ním nechcou hrát, nebo je zlobí kousáním, naskakováním apod.

  ...a teď mi prosím neříkejte, že by se štěně nemohlo projevovat dominantně. Dominantní může být i tříleté dítě, které si bude vydobývat pozornost, krást hračky a komandovat ostatní děti...

  ..já se nechci přít o pojmy, ale vidím-li chování našeho psa, proti jiným štěňatům, tak je to prostě chlapák, co se umí prosadit, žádná bačkora v koutě ;-)


 • Admini díky

  22.07.2014 22:23:33

  Radka napsal(a):

  Rádo se stalo ;-D
  Jarmila (22.07.2014 15:21:58) napsal: Z príležitosti mojích narodenín dostal som 200 bodov ako darček bonus od Vás admini veľmi ma to potešilo vážim a cením si to ďakujem Vám zo srdca Verdi

Celkem záznamů: 3
|< << >> >|Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil psa

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým pejskem.