Diskuzní fórum

Celkem záznamů: 7
|< << >> >|

Naposledy přidané příspěvky

 • Akíčita napsal(a):

  Zdravím,
  vím, že s tím možná už některým lidem lezu na nervy, že to tu neustále omílám, ale když čubinka odmítá granule, nechcete zkusit krmit přirozenou stravou? 3měsíční štěně by si ještě snadno zvyklo a viděli byste, že s BARFem by neměla čubinka problém....Člověk se toho jen nesmí bát. Já s BARFem taky začínám, svého současného pejska krmím výhradně na způsob BARF (poté, co mi předchozí dva pejsci zemřeli na rakovinu sleziny a jater a to jeden z nich poměrně mlád - oba byli na granulích, a to tzv. superprémiovkách). Zpočátku jsem se toho bála, ale pokud se člověk naučí dodržovat určité zásady a snaží se o maximální pestrost stravy (+ lze přidat nějaké "základní doplňky"), pak je všechno v pohodě. Navíc, pokud má člověk jenom jednoho psa, tak suma sumárum krmení přirozenou stravou vyjde cenově na měsíc lépe, než pokud člověk kupuje ty granule tzv. vyšší třídy.
  Tak to uvažte....pro psa je BARF každopádně nejpřirozenějším způsobem výživy....pes je pořád šelma a jeho zažívací trakt se od toho vlčího takřka neliší. Jak říkám, já s BARFem taky začínám, ale trvalo jen týden, než jsem si zvykla a vpravila se do toho. Můj štěník taky odmítal hned odpočátku granule, které nám dala do začátku chovatelka, štěnda byla zvyklá jak na vařenou stravu, tak na granule a pejsa dal jasně najevo, co je pro něj dobrý>:) :-D Granule v misce nesežral ani ve chvíli, kdy už musel mít jednoznačně hlad...Říkala jsem si, že ho nechám na těch granulích tak 2 - 3 dny, než si u nás trochu zvykne,ale on hned už od druhého dne od rána radši "držel hladovku", než by sežral granule....jinak byl ale veselý a vůbec nesmutnil po mámě...Tak jsem prostě dala rovnou maso a to v něm zahučelo, ani jsem nevěděla jak:-D

  Kristif (05.07.2015 10:04:40) napsal: Máme 3měs.Leonku a přešli jsme z mini granulí na granule Junior (oboje od Brita), ale tyhle nechce.Máme koupit úplně jiné, nebo se vrátit k těm pro mimi štěňata?? Nemáte nějaké tipy na granule,pokud možno i cenově dostupnější? (něco jako Brit) Nebo máme koupit jiné a přídávat k těm co už máme koupené??

 • Neposlušnost u vody

  06.07.2015 13:05:59

  Akíčita napsal(a):

  Omlouvám se, ale tohle mě fakt pobavilo...."prostě musíš zavelit":-D
  Velet si můžeme jak chceme, můžeme řvát, vztekat se, dělat ze sebe šaška, ale pokud nepřijdeme na to, co toho psa správně namotivuje, aby poslechl, tak se můžeme třeba stavět na hlavu a pes na nás bude prdět>:) :-D
  Pokud ten stafík tazatelky už zná povel pro přivolání, pak je to opravdu jen o tom najít tu správnou motivaci, aby poslechl v každém případě. A mezi námi, to někdy není žádná sranda přijít na to, na co ten pes "zrovna teď zabere", protože ono to může být pokaždé něco jiného.
  Teď mám opravdu velmi temperamentní štěně a každý den mě překvapuje...to, co zabíralo včera už dneska nefunguje, takžee žhaví mozek na plné obrátky:-D ...Člověk musí být před psem pořád o krok
  napřed a mít "záložní plán", kdyby osvědčený selhal....Každý pes je jinačí a na co konkrétního psa nalákat je silně individuální a po internetu takřka neřešitelné....:_/

  Hezky se to říká a už hůře provádí, to je jasné....
  *Terka* (05.07.2015 23:01:23) napsal:
  proste musíš zavelit :)

 • Krmení syrovým masem

  04.07.2015 17:59:25

  Akíčita napsal(a):

  Ahojte, moc Vás zdravím a děkuji za zprávu, písla jsem Vám do soukromé zprávy ;-)

  indianka (04.06.2015 17:55:15) napsal: Ahoj "Akičito",píše chovatelka z Luční záře. Můžeš mi napsat,na jakou nemoc Akičita Indian umřel? Na věčně zelené prérie odešla i jeho maminka Asta a před třemi týdny jediná holka ve vrhu,Ápo Indian.
  Mám další choďandu,učila se od Ánpinky.Ve třičtvrtě roce zjistili EPI.Vážila jen 9kg,hrůza než se přišlo na to,proč hubne i když baští.Dnes jsme za vodou - syrová slinivka z Vetamixu +speciál granule-šklebí se na ně a po půl roce se jsem přidala i syrové maso,aby těch granulí moc nemusela.Krmím dvakrát denně ,už několik let a Wašty je v pohodě a má nádhernou srst,zlobí,lítá po louce jak fotonová myš a výborně hlídá ranč.Teď už sama.
  Všem ,kdo máte púroblém s EPI doporučuju syrovou slinivku a speciál granule místo chemikálií v pilulkách!! Vetamix najdete na netu a stačí tam zavolat,běžně slinivku nenabízí.Je jen na přání chovatele.
  Mě pro choďandu stačí 4sáčky po kile syrové mražené slinivky a granule.Dám vrchovaté 2 lžíce nakrájené rozmrzlé slinivky,neplnou odměrku granulí a tři lžíce syrového masa.Pokud che ještě,tak jen maso a slinivku,aby to dokázala strávit.
  Žádnou zeleninu,ani vločky!Fenka váží 22kg a nikdo nepozná,že má tak závažnou nemoc.Mám ji od chovatelky ze stanice Temný onyx.
  Své psy krmím v létě granulemi,pokud jsou horka.Jinak vařím a doplňuji syrovým masem,jako kdysi za pana majora Hartla. indiánka

Celkem záznamů: 3
|< << >> >|Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil psa

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým pejskem.