Diskuzní fórum

Celkem záznamů: 7
|< << >> >|

Naposledy přidané příspěvky

 • Hárání

  25.06.2017 22:06:50

  Petra.zel napsal(a):

  Kdyby Vám začala hárat, tak určitě musíte dobře hlídat, aby se k sobě nedostali. Někteří psi jsou šikovní a dokážou to i přes kalhotky, prostě si je odsunou stranou. Můžete trochu zmírnit situaci tak, že nastříkáte fenku sprejem pro háravé feny, třeba No love. To zmírní její atraktivní pach a psi by měli být více v pohodě.

  Mischell (24.04.2017 11:26:22) napsal: Dobrý den, v sobotu jsme si přivezli 4 letou fenku. Jelikož všichni kolem mají psy, nevíme kam jí zavřít nebo co dělat aby jí neobskočili. Kastraci máme v plánu asi příští měsíc. Pomohli by třeba ty kalhotky? Máme ji jinak pořád venku..

 • Kožní problém

  22.06.2017 15:20:37

  Marpelka napsal(a):

  Dobrý den,
  už přes měsíc mi 4-letá fenečka Kimberly (Novofundlandský pes/Německý ovčák) trpí řídkou, až vodnatou stolicí a přidala se k tomu vyrážka na kůži, následně strupy a začala se po těle dělat holá místa.
  Ze začátku nejevila žádné změny v chování, ani žádné další obtíže neměla.
  Při návštěvě u veterináře se prvotně zaměřili na problém s řídkou stolicí a nasadily ATB v podobě prášků, které by měly zklidnit práci střev a zároveň zničit bakterie, které se nachází popř. uvnitř.
  Z míst, kde se objevovala vyrážka ba dokonce strupy, nám udělali stěr a díky mikroskopu zkoumali, zda se neobjevují nějaké bakterie nebo paraziti. Dále nám udělaly seškrab z postižených míst na pokožce a zaslali vzorek na prozkoumání ohledně plísní.
  Proběhl i také odběr krve a její celkový rozbor.
  Mikroskopický rozbor stěru z pokožky a strupů nepotvrdil přítomnost jakýchkoliv parazitů či bakterií. Takže se uvidí, co ukáží ještě testy na plísně. Z odběru krve, jsme se dozvěděli, že játra i ledviny jsou v pořádku, ale výsledky z biochemické laboratoře ukazovaly nízkou hladinu bílkoviny, snížený cholesterol a poruchu funkce štítné žlázy.
  Následně na to, byl udělán UZ břicha, díky kterému byla zjištěná abnormálně zvětšená stěna střev. (zdravý pejsek = 0,3mm - 0,5mm tloušťka stěny střev, moje Kimuška = přes 1 cm tloušťka s.s.):(
  Poté byl vyřknut závěr, že se může jednat o zánět střev nebo o to, čeho se všichni bojíme, a to je rakovina.:-|.
  Zda to je to či ono, bychom se mohli přesvědčit díky odebráni části tkáně střeva a následnému histologickému rozboru. V našem případě to nebylo doporučeno z důvodu nízké hladiny bílkoviny, která dopomáhá k hnojení ran. Mohli bychom Kimušce spíše uškodit.
  Byla nastavena přísná dieta. Granule odkoupené přímo od veterináře (Eukanuba Veterinary Diets) + dostatek tekutin, prášky na odčervení, ATB (Entizol), roztok pro umytí srsti a kůže na prevenci kvůli plísním + B12 podána i.m.
  Teď záleží na tom, zda dojde ke zlepšení a poté se uvidí co dál.
  Všem čtyřnohým kamárádům i jejich páničkům přejeme hodně zdravíčka.
  Kimberly a panička Marpelka
 • Hlidaci pes

  22.06.2017 14:13:21

  Akíčita napsal(a):

  Osobně si myslím, že pokud se tím "hlídáním" myslí to, že bude štěkat a "strašit" za plotem, je vhodně skoro každé střední a větší plemeno, takže výběr obrovský. Pokud se týče vztahu k rodině, dětem a domácím zvířatům, má-li člověk psa od štěněte, důsledně se mu věnuje, učí ho všemu potřebnému, dobře jej socializuje, pak většinou nezáleží na plemeni.
  Pokud by člověk chtěl psa, který bude opravdu hlídat v původním smyslu slova, pak už je výběr plemen trošku zúžený, nicméně pracovních plemen je i tak mnoho. A jsou navíc plemena, která určitou ostrost už mají v sobě. Třeba knírači a jiní teriérovití. Každopádně aby pes hlídal účinně a dobře, musí být k tomu vychováván a cvičen.
  Na druhou stranu si myslím, že pes, který je skutečně pracovně veden k tomu, aby účinně hlídal (což od něho také předpokládá velkou dávku samostatného myšlení), nemůže dost dobře současně plnit úlohu kámoše k dětem a domácím zvířatům. Ale toť pouze můj názor.;-)
Celkem záznamů: 3
|< << >> >|

Top inzerát

Jorkšírský terier -Spaltbiewer

Jorkšírský terier -Spaltbiewer

Plemeno : Yorkšírský teriér
Pohlaví : ne
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace