Diskuzní fórum

Celkem záznamů: 7
|< << >> >|

Naposledy přidané příspěvky

 • agresivní na psi

  27.02.2015 22:46:37

  cvokmartina napsal(a):

  Marťas (27.02.2015 20:16:25) napsal: Máme také JRT,trošku staršího /2.5let/,kluka.Zatím se nám nedaří,aby nevystartovával,pokud je na vodítku,po jiných psech/jen kluci mu vadí/.Na cvičišti to šlo,pokud nebyl na vodítku,ve městě to nejde.Jak zmerčí psa,celý se našponuje.Zatím mi nikdo neporadil,jak se toho zbavit??????  Dosti psích samců bývají v dospělosti agresivní na ostatní a odnaučovat se to dá těžko, pokud vůbec...
  proto je tak důležitá socializace v mládí...
  na vašem místě bych pořídila náhubek a pevné vodítko a obojek a chodila bych mezi psy co nejvíce...nejdřív z dálky a psa odměňovat když bude v klidu a pak se pomalu přibližovat...kdyby pes projevoval agresy tak zase o krok zpátky...nic jiného mě nenapadá snad vám to pomůže ;-)
 • Přepočet psích let na lidské

  25.02.2015 12:27:41

  Kate napsal(a):

  Mrkněte sem:http://www.hafici.cz/clanky/o-psech-20/pes-versus-clovek-srovnani-veku-5083/


  Niki a Baddy (01.04.2012 12:29:34) napsal: já jsem slyšela že je to: 1rok psí= 14 lidských a pak už je to co rok psí to 7 let lidských, mě to příjde dobré protože pes je většinou okolo toho jednoho roku v pubertě

 • Očkování

  24.02.2015 02:19:04

  iksypsilon napsal(a):

  Ina (23.02.2015 12:58:27) napsal: Dobrý den, chci se zeptat, kamarádka si je to 3 roky na zpětkoupila štěně yorkšíra. Bylo s očkovacím průkazem, ale od té doby na očkování nebyla, pes je pouze doma a žádné problémy ani nemoce neměl. Jak postupuje v takovém případě veterinář, chce tam sni jít, koukala všude na internetu, ale nic moc se nedozvěděla, tak mě napadlo napsat sem. Podle mého to bude určitě na více očkování (přeočkování, není-li za to i nějaka pokuta???
  Předem díky za rady :)

  Dle české legislativy je povinné pouze očkování proti vzteklině. Záleží na tom, jakou vakcínou byl pes očkován, dnes existují takové, u kterých titr protilátek drží tři roky, možná dokonce více.
  Nejsem veterinář, ale myslím si, že pokud očkování již "vypršelo" (lze zjistit z titru protilátek z krve), bude pes naočkován dle stejného schématu jako štěně, tzn. 2x s cca měsíčním rozestupem a pak opakovaně každý rok/dva/tři - dle typu vakcíny.
  Samozřejmě, že za neočkovaného psa proti vzteklině hrozí pokuta. Nevím přesně jak to je, zda veterinář má ohlašovací povinnost, toto by asi měla řešit nejspíš SVS. Dost možná to ale spraví domluva kající se majitelce:-).
  Každopádně doporučuji psa co nejdřív naočkovat, nejen proti vzteklině, ale také proti ostatním infekčním onemocněním, které sice nejsou tak nepříjemné zoonózy, ale jejich průběh u neočkovaného psa je mnohem komplikovanější.
  Jen se chci ještě zeptat, co tím myslíte, že pes je pouze doma? Nechodí na procházky?
Celkem záznamů: 3
|< << >> >|Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil psa

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým pejskem.