O psech

 • Pes, přítel houbaře

  Pondělí, 15. září, 2014
  Houbaříte rádi a berete na své houbařské výpravy také vašeho psa? Napadlo vás někdy, že by vám při hledání hub mohl být nápomocný? Pokud víte s jistotou, že váš pes nesběhne za zvěří, nebo že ho v případě potřeby bez problému odvoláte, nic vám nebrání alespoň v tom, vyzkoušet takovou možnost.
 • Jak nalézt byt v původním stavu - pes sám doma

  Pondělí, 8. září, 2014
  Každý z nás musíme občas zanechat psího kamaráda o samotě. Mnozí mají z tohoto počinu panickou hrůzu a navrací se domů plni zvědavosti, co tentokrát jejich pes zničil za to, že jej nechali bez dozoru. Těm, kteří nemají kotec, přinášíme několik tipů, jak psí řádění řešit.
 • Škola volá – kam se štěnětem?

  Pátek, 29. srpen, 2014
  Smutné pohledy vašich dětí dokázaly nemožné a na vysvědčení vybojovaly ratolesti nejlepší výsledky, jen abyste měli šanci dokázat, že opravdu dodržíte slovo a pořídíte jim psa. Na prázdniny je to počin vyloženě ideální! Dítko ohrožené prázdninovou nudou má moře času věnovat se malému štěněti a bezpočet příležitostí dokázat, že je samostatné a zodpovědné. Ale co až škola znovu zavolá?
 • Psí placatky - o boxerech až po mopse

  Pondělí, 28. červenec, 2014
  Možná se vám taky vždycky zdáli jako nepovedená hříčka přírody, nešťastní bambulové, kteří při narození vrazili do zdi, a už jim to zůstalo. Psi s placatým nosem jsou přesto nádherní! Svým způsobem. Mají ve svém zplacatělém čumáčku pozitiva roztomilosti i svá negativa. A dozajista si vás nakonec získají!
 • Proč se větší psi dožívají méně let?

  Pátek, 27. červen, 2014
  Pokud se jako budoucí majitel psa budete rozhodovat, které plemeno si pořídit, určitě budete kromě mnoha dalších faktorů, jako je náročnost na chov, péče o srst či náklady na chov, zvažovat i otázku dlouhověkosti vašeho psa. Většina chovatelů velkých a obřích plemen ví, že se zkrátka musí smířit s tím, že se jejich čtyřnohý přítel nedožije pravděpodobně tak vysokého věku, jako vzrůstově menší plemena.
 • Úzkostný pes a čůrání doma

  Pátek, 11. duben, 2014
  Štěňátka jsou nádherná, roztomilá a člověku trhá srdce, když se má na ně za něco zlobit. Pokud vás však neustále trápí problémy s loužičkami doma, asi vám trpělivost dříve nebo později dojde. Rozhodně psa netrestejte! Máme pro vás pár tipů, co s úzkostnými stav vašeho psa.
 • Kam pes (ne)může

  Pátek, 7. březen, 2014
  Každý svého psa milujeme natolik, že bychom jej nejraději brali úplně všude s sebou. Ne vždy je to však vhodné, například při dlouhých cestách, a ne všude je také psům vstup povolen. Kam může váš věrný přítel následovat vaše kroky?
 • Stisk psích čelistí

  Pátek, 28. únor, 2014
  Temný stín nenasytné šelmy se vrhá na kořist a zaživa jí trhá kůži z těla. Horký, tetelící se vzduch nad savanou skryje všechny výkřiky antilopy a do deseti minut z tvora tak kypícího životem nezbude prakticky nic. Pokud jste si mysleli, že hyena má nejsilnější čelisti na světě, pak jste na omylu, ačkoliv tento zástupce psovitých šelem je kousek pod vrcholem pomyslného žebříčku. Kdo je tedy první a kam až svou silou sahá váš milovaný pes?
 • Víte, co je to asistenční signální pes?

  Středa, 12. únor, 2014
  Vodicího psa pro nevidomé zná každý, asistenčního psa pro vozíčkáře většina lidí, ale víte, jak pomáhá pes signální? Jde o speciálně vycvičeného psa kompenzujícího sluch lidem s postižením tohoto smyslu. U nás je tento výcvik ještě poměrně raritou a jednou z mála organizací, která se tímto druhem výcviku zabývá je Pestrá společnost, o.p.s.
 • Irish Soft Coated Wheaten teriér – láska na celý život

  Pondělí, 27. leden, 2014
  Na okraji malebné obce Sušice, v srdci Pardubického kraje, obklopen hlubokými hvozdy, stojí neméně malebný domeček jako z pohádky. Sídlí zde Chovatelská stanice Lulaby a paní Kostelecká, která svůj život zasvětila wheatenům. Když překračuji práh, vrhá se mě přivítat pět dobrosrdečných psů, jejichž moudrý pohled mi zůstává skryt za dlouhou ofinou. A já hned vím, že si je nejde nezamilovat.
Celkem záznamů: 168
|< << 12345 >> >|Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil psa

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým pejskem.