Jak pečovat o psa v případě vašeho zranění nebo nemoci

Úterý, 12. leden 2016

Každý z nás se může dostat do situace, kdy se nebude schopný postarat o svého psa. Zde je jednoduchý návod, jak si v takové situaci poradit.

Všichni majitelé psů dobře vědí, co všechno může narušit jejich schopnost postarat se o psa. Může jít o fyzické problémy – od banálního nachlazení, které i tak znepříjemňuje pravidelné procházky se psem, přes vymknutý kotník až po zlomeninu nohy, která vás v určitých případech zbaví zcela schopnosti pohybu.

Stejně se však může stát, že začnete pozorovat jisté psychické změny. Stavy depresí, úzkostí, pocity osamělosti, které pro vás mohou znamenat přítěž ještě větší, než ona zlomenina nohy. Všechny tyto potíže samozřejmě pociťuje i váš pes, který tím trpí stejně, jako vy.

 

Jste připraveni na možnost, že se nebudete moci o psa postarat?

Jste připraveni na to, že taková situace může nastat? Víte, kdo by se v případě vaší indispozice postaral o vašeho psa? Možná by bylo vhodné nad touto otázkou přemýšlet včas, protože jakmile na tuto situaci dojde, budete dost možná mít úplně jiné starosti.

Kdo se může v takové situaci ocitnout? Především lidé, kteří nemají spolubydlící, žádnou rodinu nebo spřátelená psí centra v okolí svého bydliště.

 

Jak zajistit péči o psa, když vy nemůžete?

Co můžete podniknout jako preventivní kroky, pokud cítíte, že možnost stát se neschopným péče o vašeho čtyřnohého parťáka je relativně vysoká? Zkuste toto:

  • Bez váhání se připojte k některé psí skupině ve vašem okolí. Je skvělé, pokud v ní budou psi stejného plemene, jako máte vy, ale není to nutné.
  • Ujistěte se, že máte rodinu, přátele či sousedy, kteří mají rádi psy. V takovém případě je totiž pravděpodobné, že vám v případě nutnosti rádi pomohou.
  • Pokud trpíte dlouhodobou nemocí, která vás může paralyzovat (např. cukrovkou, silným astmatem, depresí) je vhodné najít skupinu sdružující lidi s touto nemocí a v ní pak vyhledat další chovatele psů. Určitě vám poskytnou cenné tipy a rady, jak zvládnout péči o psa i nadále.

Mějte na paměti, že ne všechny situace můžete vyřešit bez cizí pomoci. Určitě je dobré mít po ruce číslo nebo webové adresy různých sdružení, které vám pomohou v případě akutní potřeby péče o psa. Zvažte také možnost najmutí pomoci pro aspoň občasné venčení nebo hru se psem.

Nebojte se požádat o pomoc s péčí o vašeho psa

Poučení na závěr zní: Buďte připraveni na změnu vašeho zdravotního stavu, náhlých onemocnění nebo nečekaných životních situací. Spřátelte se s ostatními chovateli psů z vašeho okolí a neváhejte je požádat o pomoc, pokud je to nutné.

autor článku: Petr Zuleger

Počet přečtení tohoto článku: 1273

Zpět na výpis


Top inzerát

potvrzujeme brezost

potvrzujeme brezost

Plemeno : Stafordširský bullteriér
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace