Výchova a výcvik psa

 • Pět důvodů, proč vás pes chce utahat na vodítku

  Pondělí, 9. květen, 2016
  Venčení je jedno velké fiasko. Vystartujete již za dveřmi, s vlající hřívou či lesknoucí se pleší vlajete kolem bloku od sloupku ke sloupku. Vaše tempo je vražedné, vašim revírem je sídliště a všechny příkopy. Venčení. Psi mají tajný úkol své páníčky utahat a my jsme zjistili proč!
 • Jak naučit psa stopovat

  Úterý, 29. březen, 2016
  V časech, kdy umí kdejaký pes téměř tančit tango a na povel se složí jako mrtvolka, mnozí z nás zapomínají na klasické, tradiční povely a cviky. Jedním z opomíjených je i stopování. Věnují se mu jen ti, kteří chtějí složit zkoušky poslušnosti nebo ti, co chtějí napodobit komisaře Rexe. Jak vlastně na to?
 • Když už hra není hrou

  Sobota, 19. březen, 2016
  Možná máte doma více psů, možná jen chodíte venčit do parku a přátelíte se tam s ostatními psy, možná pravidelně jezdíte se svým psem za rodinou, kde také mají hafana. Říká se tomu socializace a ať ji provedete důsledně nebo nedůsledně, ke rvačce může dojít téměř kdykoliv. Jak poznat, kdy ještě platí zákony smečky a kdy už jde do tuhého? Těžko.
 • Jak odnaučit psa štěkat a výt

  Pátek, 29. leden, 2016
  Opakuje se to každý den – jakmile zabouchnete dveře bytu, váš pes vyčká, až vás neucítí za dveřmi a pak spustí svůj každodenní koncert. Naštvaní sousedé vám na dveřích nechávají vzkazy, stěžují si správci domu… A vy jste bezradní, protože všechny zatím vyzkoušené metody, jak odnaučit psa štěkat nebo výt, nefungovaly. Navíc se obáváte, aby celá záležitost nepřerostla v občansko-právní spor.
 • Jak odnaučit psa skákat

  Pátek, 22. leden, 2016
  Když se vrátíte domů, těšíte se na svého psa. Jenže ten na vás začne skákat a radost se brzy promění ve smršť napomínání, na kterou váš čtyřnohý kamarád prostě nereaguje. A co teprve, když přijde návštěva nebo jdete na procházku – váš pes má prostě ve zvyku skákat na lidi. Co s tím? Jak ho tento zlozvyk odnaučit? Přečtěte si podrobný návod a vyzkoušejte metody zkušených kynologů.
 • Skákal pes, přes oves…div návštěvu neodnes!

  Úterý, 19. leden, 2016
  Když přijdete domů a váš miláček vás vítá s neutuchajícím entuziasmem, je to úžasný pocit. Kolikrát je váš pes také tím jediným, kdo vás doma doopravdy vítá. A tak se toho nemůžete nabažit a vítací ceremoniál má mnohdy třeba i několikaminutové trvání. Občas se ale z toho stane zlozvyk, kdy se vám pes snaží skočit na hlavu a třeba zrovna návštěva z toho nadšená být nemusí.
 • Jak odnaučit psa utíkat

  Pátek, 15. leden, 2016
  Váš pes se to snad nikdy neodnaučí. Už opět utekl ze zahrady, takže jste s hrůzou sledovali, jak kličkuje na ulici, nebo to vzal přímo přes pole za zvěří. Jste na procházce a pes vám z ničeho nic začne utíkat a nereaguje na povely? Utíká vám pes za jinými psy, nebo za zvěří a nevíte si už rady? Utíkání psů může přerůst ve vážný problém, který ohrožuje nejen jejich život, ale za určitých okolností i životy lidí.
 • Jak naučit psa, aby vás přestal olizovat?

  Pondělí, 4. leden, 2016
  Olizuje vás neustále Váš pes? Může jít o chorobné chování. V takovém případě je nutné poradit se s veterinářem a provést potřebné testy. Pokud jde jen o zlozvyk, existují tréninkové metody, pomocí nichž to psa odnaučíte.
 • Pět tipů, jak cvičit svého psa doma

  Pátek, 9. říjen, 2015
  Každý správný „výcvikář“ ví, že nové povely by se měly učit v klidném prostředí a teprve, když je pes zvládne dokonale, postupně je přenášet i do venkovních prostor. Zároveň je známým pravidlem, že co psa naučíte, neustále byste měli procvičovat, a to i v mírovém prostředí doma. Jenže na co přesně se zaměřit, když už počasí za moc nestojí a stejně dnes nepůjdete cvičit ven?
 • Rozhovor: Elektronické výcvikové obojky doporučujeme tam, kde klasická výchova selhává

  Pondělí, 31. srpen, 2015
  Elektronické výcvikové obojky pro psy se na našem trhu objevily teprve nedávno. Mezi chovateli i veterináři mají své zastánce i odpůrce. Krásného, zdravého a poslušného psa chce mít každý. Jak ho ale správně vychovat? Každý to dělá po svém. Často se používá systém odměn a trestů. Když pak pes neposlechne následuje někdy nepřiměřený fyzický trest jako tahání za kůži, kopání nebo držení na vodítku a s košíkem. To jsou pro psa často velmi silné tresty, jejichž účinek se může odrazit na budoucí povaze psa. Bohužel však mnohdy nejsou tyto tresty k ničemu – přicházejí totiž příliš pozdě po prohřešku – např. pes uteče v lese za zajícem a my ho potrestáme, až když se vrátí.
Celkem záznamů: 95
|< << 12345 >> >|

Top inzerát

CH. Bimbo Bohemia Best Black

CH. Bimbo Bohemia Best Black

Plemeno : Pudl velký (královský)
Pohlaví : ne
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace