Výživa a strava psů

 • Jak zajistit pro svého mazlíčka to nejlepší krmivo

  Pondělí, 17. listopad, 2014
  Zdravá, vyvážená a chutná strava, která splňuje veškeré nutriční a fyziologické potřeby psů, je jedním ze základních předpokladů životní pohody a pevného zdraví. To platí pro všechny životní etapy Vašeho pejska. Štěněti musíme zajistit dostatek energie, bílkovin a esenciálních vitamínů a minerálů pro správný vývoj a růst. Dospělé psy chceme udržet co nejdéle v perfektní kondici při zachování zdraví. U psích seniorů musíme myslet na jejich specifické nutriční potřeby a ochranu životně důležitých orgánů, které jsou již často postiženy nejrůznějšími stařeckými neduhy. S tím vším nám může správně zvolená dieta pomoci. Dokonce i u pejsků, kteří trpí různými zdravotními problémy, jako jsou alergie, orgánová onemocnění nebo třeba problémy s pohybovým aparátem, může mít vliv diety zcela zásadní význam.
 • 10 holistických tipů pro řízení alergie

  Pondělí, 27. říjen, 2014
  Bez ohledu na to, odkud váš pes pochází nebo kde vyrůstá, sucho, vlhkost, nižší teploty a podobné prvky ovlivňují vznik alergenů v životním prostředí a také dráždidel, které mohou ovlivňovat zdraví nejen člověka, ale také psů. Mezi běžné příznaky alergie u psů patří nosní a oční výtoky, kýchání, kašel, svědění na různých částech těla s potřebou dané místo škrábat nebo okusovat, ztráta chlupů nebo změna barvy srsti způsobené kontaktem slin a slz s kůží (obsahují porfyriny, které zbarvují kůži do hněda až růžova).
 • Úloha stravy u psů s epilepsií

  Pátek, 24. říjen, 2014
  Pokud máte doma psa trpícího epileptickými záchvaty, tak dobře víte, že se jedná o dosti závažné onemocnění. Hned na začátku je třeba si přiznat, že ačkoli u lidí v některých případech dochází ke snížení počtu záchvatů v případě ketogenní stravy, u psů toto pravidlo neplatí. Navíc i kdy se veterinární lékaři na špičkové úrovni snaží vyzkoumat, které složky stravy mohou vyvolat nebo naopak odstranit epileptické záchvaty, nejsou zatím ve výzkumu nijak oslnivě úspěšní. Ale právě proto bychom měli stravě u psa s epilepsií věnovat zvýšenou pozornost.
 • Psi, kteří mají rádi ovoce a zeleninu

  Pondělí, 29. září, 2014
  Pravděpodobně každý majitel psa, bez výjimky plemene, občas přistihne toho svého, jak požírá ovoce nebo zeleninu, ať už venku, nebo doma. I já občas přistihnu svého psa, jak s chutí ožírá ostružiny přímo z ostružiníku na okraji cesty. Nicméně v případě psů rozhodně nejde o potřebu se z jakéhokoli důvodu vyhýbat pojídání masa a výrobků živočišného původu, tedy o jakousi formu vegetariánství. Podle názorů veterinářů i podle zdravého rozumu by tato úvaha byla holým nesmyslem, protože pes jako tvor je odjakživa vyvinut pro to, aby přijímal potravu všeho druhu.
 • Jak vybrat kvalitní krmivo pro Vaše štěně?

  Pondělí, 14. duben, 2014
  Při pořízení štěněte dojde vždy i na téma "Čím budeme štěně krmit"? Štěně bude pro svůj růst nutně potřebovat více energie, kvalitních bílkovin a minerálních látek než dospělý pes. Kvalitní krmivo ve štěněčím věku je pro Vašeho psa naprostou nezbytností. Nabídka krmiv na trhu je tak široká, že je pro většinu majitelů velmi obtížné se v ní orientovat. Přečtěte si naše tipy, na co se zaměřit především a vybrat opravdu kvalitní a cenou odpovídající krmivo.
 • Marp - Výživa bez kompromisů

  Středa, 19. únor, 2014
  Značka Marp byla vyvinuta v rámci dlouhodobých zkušeností naší společnosti v oblasti distribuce a prodeje holistických krmiv. Jedním z hlavních cílů při výrobě krmiva Marp bylo vytvoření takového složení, které by nejen splňovalo nejpřísnější kritéria na kvalitu krmiva, ale zároveň vytvořit takové krmivo, které by bylo skutečně funkční. Na trhu je hodně krmiv, která mají dobré složení, ale občas se setkáme s takovými, které hůře fungují. A tomu jsme se chtěli vyhnout.
 • Jak vybrat správné krmivo aneb znáte složení krmiva Vašeho pejska?

  Pondělí, 2. prosinec, 2013
  Existuje pár základních pravidel díky nimž dokážete určit, zda krmivo, které máte doma nebo které uvidíte v obchodě, je nebo není kvalitní. Možná vás mnohé značky překvapí tím, co slibují a tím, co prodávají.
 • Pečeme pro psy - pár receptů na dobroty, které váš pes určitě ocení.

  Pátek, 22. listopad, 2013
  Chcete, aby měl váš pes své vlastní vánoční cukroví? Má váš pes snad narozeniny nebo mu jen chcete zpříjemnit jeho běžný den? Pro tyto a mnoho dalších příležitostí vám přinášíme pár receptů na dobroty pro vaše čtyřnohé mazlíčky.
 • Jak vybrat granule pro psy

  Úterý, 14. květen, 2013
  Jsou granule a "granule". Jsou granule pro psy, u nichž je kvalita samozřejmostí a právem si zaslouží označení "kompletní krmivo", a jsou granule, které, ačkoliv jsou určené pro psy, neobsahují takřka žádné maso. Jak poznat kvalitní granule? A jak se naopak pokud možno vyhnout těm bezmasým či jinak nekvalitním?
 • Výživa odstaveného štěněte

  Pátek, 19. duben, 2013
  Ačkoliv je štěně schopno přijímat jinou potravu než jen mateřské mléko už ve třech týdnech, k jeho úplnému odstavu dochází přece jen o něco později. Děje se tak zpravidla mezi sedmým a osmým týdnem a v tomto okamžiku se ocitáme před otázkou, jak odstavené štěně krmit. To, co štěněti dosud zajišťovalo mateřské mléko, mu nyní musíme zajistit my. Jak to udělat si přečtěte v tomto článku.
Celkem záznamů: 50
|< << 12345 >> >|Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil psa

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým pejskem.