Články

 • Co by mělo umět štěně

  Sobota, 29. srpen, 2015
  Právě jste dostali, nebo si pořídili štěně a nevíte přesně, jak a kdy ho začít vychovávat k žádoucím hygienickým návykům a poslušnosti? Potom vám zde nabízím první pomoc.
 • Riziko přehřátí se týká i psů

  Pondělí, 24. srpen, 2015
  Letošní léto je ve znamení lámání teplotních rekordů – zažíváme vůbec nejteplejší červenec a srpen za poslední desítky let. Kromě toho, že je nedýchatelné horko úmorné a téměř hraničí s podmínkami pro běžné fungování, přináší také zdravotní rizika. Týkají se nejen nás, ale i našich čtyřnohých přátel. Jak předcházet přehřátí a jak si poradit, pokud k němu přes veškerou prevenci dojde?
 • Nástraha léta pro psy - Hot-spot

  Čtvrtek, 20. srpen, 2015
  Mnozí chovatelé psů se již s tímto problémem setkali. Podobně jako osiny z travních porostů, řadí se hot-spot mezi sezónní každoroční komplikace při teplém počasí. Zprvu si ho ani nemusíte všimnout, jeho vývin je rychlý a mimořádně nepříjemný. Příčiny, které hot-spot vyvolají, je však více, než jen slunce!
 • V horkém počasí potřebujeme ochladit nejen my, ale i naši psí mazlíčci

  Pátek, 14. srpen, 2015
  Horké dny dávají zabrat nejen nám lidem. Velmi jimi trpí i naši zvířecí mazlíčci, kteří mají navíc jen omezené možnosti, jak si za takového počasí zajistit snesitelné podmínky k existenci. Toto léto se s rekordními tropickými teplotami roztrhl pytel, a tak neponechte nic náhodě a zjistěte, jak pejska v letním parnu ochladit a účinně předejít přehřátí.
 • Pes a ovce III. – Jak vybrat vhodné štěně ovčáckého psa

  Pátek, 7. srpen, 2015
  Než si pořídíte štěně, je třeba si dobře promyslet, jakou pracovní náplň bude pes mít. Musíte si zodpovědět otázky, s jakými zvířaty (případně jakými plemeny) bude pes pracovat, s jak velkým stádem, jaké máme finanční možnosti a především jaké jsou naše časové možnosti. Můžete zvážit pořízení psa již v cyklu výcviku, nebo dokonce psa vycvičeného.
 • Jack Russell teriér: Z lovce rodinným psem

  Pondělí, 3. srpen, 2015
  Plemeno krátkosrstého teriéra Jack Russell se v poslední době nejvíce proslavilo ve spojení s věhlasným cestovatelem Ranulfem Fienesem. Tohoto nadšeného sportovce a světoběžníka doprovázel pes jménem Bothy na mnoha jeho dobrodružných výpravách po celém světě, a stal se tak zřejmě nejvíce zcestovalým psem historie, snad s výjimkou Lajky, která přece jen urazila mnoho kilometrů na své cestě vesmírem.
 • Tipy jak krmit své štěně

  Pátek, 31. červenec, 2015
  Obrátila se na mne paní s dotazem, že by si chtěla pořídit štěňátko, má je již vyhlédnuté a zarezervované, ale v chovatelské stanici všechna odstavená štěňátka krmí vařenou stravou. Takže teď neví, čím krmit štěně po příchodu domů, především když do budoucna chce pejska určitě převést na granule. Jaká strava je vlastně pro vaše štěňátko nejvhodnější a jak na ni přejít?
 • Rozhovor: Protištěkací obojky Aetertek fungují spolehlivě

  Pondělí, 27. červenec, 2015
  Elektronické obojky jsou nepostradatelnou součástí při výcviku psů. Staly se vítanou pomůckou pro celou řadu chovatelů, kteří potřebují usměrnit své psí miláčky. Protištěkací obojky značky Aetertek je možné využít současně jako výcvikové obojky. O jejich výhodách, funkcích a možnostech použití jsme rozprávěli majitelem největšího specializovaného obchodu Elektro-Obojky.cz panem Tomášem Mrázem.
 • Elektrické obojky Aetertek: Špička ve výcviku psů

  Pondělí, 20. červenec, 2015
  Elektrické obojky pro psy si našly cestu k profesionálním kynologům, stejně jako k běžným chovatelům. Výcvikové obojky plní nezastupitelnou funkci při výchově psů. Neustále přitom zkvalitňují své funkce, snižují cenu a vylepšují svůj design. K jedničkám mezi elektronickými obojky patří značka Aetertek. Jaké jsou její výhody? Čím oslovuje zkušené chovatele psů? Jak obojky Aetertek pomáhají při výcviku psů a jakými funkcemi jsou vybaveny?
 • Zdravotní průvodce pro majitele štěňátka II. - krmení a venčení

  Středa, 15. červenec, 2015
  Jestliže si plánujete pořídit štěňátko, tak se vám jistě budou hodit informace o tom, jak na štěně. V prvním díle našeho zdravotního průvodce jsme psali o očkování štěněte. V tomto díle se dozvíte více o tom, jak a čím štěně krmit a jak ho venčit.
Celkem záznamů: 1098
|< << 12345 >> >|
Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil psa

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým pejskem.