Články

 • Výlety se psem - Ostravsko

  Pondělí, 21. červenec, 2014
  Konečně přišly teplé letní dny. Slunce se rozhodlo zahřát „krutou zimou“ prokřehlou zemi a svádí svými paprsky vylézt z domu a něco podniknout. A není nic lepšího, než vzít svého psa s sebou! Přinášíme pro vás tipy, kam se svým hafanem na výlet. Tento díl zaměříme na tipy na vycházky na Ostravsku, příště projdeme okolí Prahy a Brna!
 • Autopásy pro psy

  Neděle, 13. červenec, 2014
  Většina majitelů psů dobře ví, že podle zákona musí svého pejska v autě dostatečně zabezpečit tak, aby nebyla ohrožena bezpečnost řidiče, spolujezdců ani přepravovaných zvířat. Zodpovědní majitelů jsou si vědomi, že pejska při jízdě zabezpečují kvůli zákonodárcům, ale aby ochránili jeho život v případě nehody. Náraz i při malé rychlosti bude velmi pravděpodobně pro pejska fatální. Zároveň může zranit i ostatní pasažéry v autě.
 • Význam reflexů při výcviku psa II. - podmíněné reflexy

  Pondělí, 7. červenec, 2014
  Určitě znáte Pavlovovi psy. Pan Pavlovov zpracoval techniku vzniku podmíněných reflexů, které pozoroval právě na psech při podávání krmiva. Jak tedy Pavlovovo zkoumání převést do praxe? Jak dosáhnout usednutí psa na základě povelu nebo i jen gesta?
 • VELKÝ PRÁZDNINOVÝ HOROSKOP pro psy

  Středa, 2. červenec, 2014
  Pokud máte doma pejska ve znamení Lva, máte před sebou trochu náročnější období, pokud ho budete chtít vytrhnout z jeho prostředí a brát mu to, co je jeho. Pokud to ale budete respektovat, můžete se těšit na skvělé léto. Více se dozvíte ve velkém prázdninovém horoskopu na měsíce červenec a srpen 2014.
 • Soutěž o prestižní titul „Mazlíček roku“ pokračuje! Neváhejte ani vteřinu a zapojte se také!

  Úterý, 1. červenec, 2014
  Tak se nám rozběhl další ročník soutěže Mazlíček roku, a zdá se, že bude opět o zábavu postaráno! Máte doma také nějaké zvířátko, o kterém si myslíte, že by mohlo být mediální hvězdou? Tak do toho! Stačí se pouze zaregistrovat, vložit foto a už se můžete ostatním chlubit svým domácím mazlíčkem. Pokud jste svého pejska, kočku či jiné méně obvyklé zvíře zachytili v nejrůznějších vtipných situacích, tím lépe. Vaše šance na výhru budou ještě větší.
 • Je lepší vodítko nebo postroj pro psy?

  Neděle, 29. červen, 2014
  Ať se již rozhodneme pro používání jednoho nebo druhého, je nutné dbát hlavně na to, aby měl pes pohodlí. Je nutné zvážit všechna pro i proti i pro chovatele. Najít zlatou střední cestu tak nemusí být zrovna jednoduché.
 • Proč se větší psi dožívají méně let?

  Pátek, 27. červen, 2014
  Pokud se jako budoucí majitel psa budete rozhodovat, které plemeno si pořídit, určitě budete kromě mnoha dalších faktorů, jako je náročnost na chov, péče o srst či náklady na chov, zvažovat i otázku dlouhověkosti vašeho psa. Většina chovatelů velkých a obřích plemen ví, že se zkrátka musí smířit s tím, že se jejich čtyřnohý přítel nedožije pravděpodobně tak vysokého věku, jako vzrůstově menší plemena.
 • Psí restaurace v Čechách

  Pondělí, 23. červen, 2014
  Pejskaři a jejich psi bývají družní tvorové. A k družení patří mnohdy i dobré jídlo a pití. Ne vždy je ale nálada, příležitost, čas nebo vhodné počasí k pořádání pikniků, kde mohou být psi volně. Jak je to tedy se psím veřejným stravováním v Čechách?
 • Když pes vystavuje

  Pátek, 20. červen, 2014
  Funkce vystavování je neodmyslitelně spjata se všemi plemeny ohařů, která k němu mají přirozené vlohy. To ovšem neznamená, že se občas nevyskytne třeba teriér nebo slídič, který bude vystavovat zvěř stejně jako ohaři. Po určité době tréninku jsou tito psi perfektně schopni pochopit, co po nich požadujete, a samo se jim pak vryje pod kůži a stává se jakoby jejich součástí.
 • Jak lze zjistit, zda je štěně hluché?

  Pondělí, 16. červen, 2014
  U štěňat hluchých na obě uši můžete velmi brzy začít pozorovat potíže s orientací, často mohou být vylekaná (což může občas doprovázet i agrese jako obranný mechanismus). Tato štěňata také nereagují na zvukové podněty. Velkou výhodou pro taková štěňata je, pokud jsou vychovávána alespoň zpočátku s dalšími hluchými jedinci – jednoduše se naučí vzájemně kopírovat své chování.
Celkem záznamů: 989
|< << 12345 >> >|Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil psa

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým pejskem.