Články

 • Práce snů = práce se psy. Veterinární technik a jeho den

  Pondělí, 18. srpen, 2014
  Práce se psy je rozhodně tou nejzajímavější. A málokteré povolání přináší tolik zajímavostí, jako veterinární technik! Vyzkoušeli jsme za vás toto povolání na jeden den, abychom zjistili, že nejde o povolání nijak jednoduché a přesto nabízející mnoho překvapivých okamžiků. Přinášíme reportáž, jak vypadá pracovní den v městském útulku.
 • Poslušnost psa a jak pomohou konejšivé signály?

  Pondělí, 11. srpen, 2014
  Psi jsou společenské šelmy žijící ve smečkách. Tradiční model výcviku je obhajován tím, že se zakládá na poznatcích, vysledovaných z chování vlků či relativně volně se pohybující skupiny psů. Tento model se zakládá na přílišném důrazu na hierarchii ve smečce a z toho plynoucí dominance (nadřazenosti) a submisivity (podřízenosti). Člověk se prostě musí chovat tak, aby byl v hierarchii smečky (rodiny) vždy výše než pes, jinak ho pes nebude poslouchat. Ale je tomu skutečně tak?
 • "Když se do vás zakousne rotvajler, máte co dělat, abyste to ustáli." rozhovor s Tomášem Laborem

  Pondělí, 4. srpen, 2014
  Můj pes je právě v pubertě. Potřebuje trochu usměrnit ve výchově, a proto jsem se rozhodla navštívit nejbližší psí cvičák, kde jsem objevila vycházející hvězdu základní kynologické organizace v Třinci. Tomáš Labor zde funguje jako instruktor výcviku poslušnosti, stopař a figurant. Ve svých třiatřiceti letech již získal bezpočet ocenění. Věnuje se této práci již 23 let. Dělat figuranta znamená pomoci psům s rozvinutím jejich osobnosti a usměrněním emocí. Jde o mimořádně zajímavé povolání, a proto jsme pro vás pana Labora, špičku v oboru psí výchovy, trochu vyzpovídali! Jaké to tedy je nechat na sebe psy útočit?
 • Psí placatky - o boxerech až po mopse

  Pondělí, 28. červenec, 2014
  Možná se vám taky vždycky zdáli jako nepovedená hříčka přírody, nešťastní bambulové, kteří při narození vrazili do zdi, a už jim to zůstalo. Psi s placatým nosem jsou přesto nádherní! Svým způsobem. Mají ve svém zplacatělém čumáčku pozitiva roztomilosti i svá negativa. A dozajista si vás nakonec získají!
 • Výlety se psem - Ostravsko

  Pondělí, 21. červenec, 2014
  Konečně přišly teplé letní dny. Slunce se rozhodlo zahřát „krutou zimou“ prokřehlou zemi a svádí svými paprsky vylézt z domu a něco podniknout. A není nic lepšího, než vzít svého psa s sebou! Přinášíme pro vás tipy, kam se svým hafanem na výlet. Tento díl zaměříme na tipy na vycházky na Ostravsku, příště projdeme okolí Prahy a Brna!
 • Autopásy pro psy

  Neděle, 13. červenec, 2014
  Většina majitelů psů dobře ví, že podle zákona musí svého pejska v autě dostatečně zabezpečit tak, aby nebyla ohrožena bezpečnost řidiče, spolujezdců ani přepravovaných zvířat. Zodpovědní majitelů jsou si vědomi, že pejska při jízdě zabezpečují kvůli zákonodárcům, ale aby ochránili jeho život v případě nehody. Náraz i při malé rychlosti bude velmi pravděpodobně pro pejska fatální. Zároveň může zranit i ostatní pasažéry v autě.
 • Význam reflexů při výcviku psa II. - podmíněné reflexy

  Pondělí, 7. červenec, 2014
  Určitě znáte Pavlovovi psy. Pan Pavlovov zpracoval techniku vzniku podmíněných reflexů, které pozoroval právě na psech při podávání krmiva. Jak tedy Pavlovovo zkoumání převést do praxe? Jak dosáhnout usednutí psa na základě povelu nebo i jen gesta?
 • VELKÝ PRÁZDNINOVÝ HOROSKOP pro psy

  Středa, 2. červenec, 2014
  Pokud máte doma pejska ve znamení Lva, máte před sebou trochu náročnější období, pokud ho budete chtít vytrhnout z jeho prostředí a brát mu to, co je jeho. Pokud to ale budete respektovat, můžete se těšit na skvělé léto. Více se dozvíte ve velkém prázdninovém horoskopu na měsíce červenec a srpen 2014.
 • Soutěž o prestižní titul „Mazlíček roku“ pokračuje! Neváhejte ani vteřinu a zapojte se také!

  Úterý, 1. červenec, 2014
  Tak se nám rozběhl další ročník soutěže Mazlíček roku, a zdá se, že bude opět o zábavu postaráno! Máte doma také nějaké zvířátko, o kterém si myslíte, že by mohlo být mediální hvězdou? Tak do toho! Stačí se pouze zaregistrovat, vložit foto a už se můžete ostatním chlubit svým domácím mazlíčkem. Pokud jste svého pejska, kočku či jiné méně obvyklé zvíře zachytili v nejrůznějších vtipných situacích, tím lépe. Vaše šance na výhru budou ještě větší.
 • Je lepší vodítko nebo postroj pro psy?

  Neděle, 29. červen, 2014
  Ať se již rozhodneme pro používání jednoho nebo druhého, je nutné dbát hlavně na to, aby měl pes pohodlí. Je nutné zvážit všechna pro i proti i pro chovatele. Najít zlatou střední cestu tak nemusí být zrovna jednoduché.
Celkem záznamů: 993
|< << 12345 >> >|Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil psa

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým pejskem.