Články

 • Když si pes vykusuje srst

  Pátek, 18. duben, 2014
  Vykusování srsti může mít různé příčiny, ale je spojeno zejména se svěděním kůže, které mohou způsobovat bakterie, záněty, alergie či kousnutí hmyzem. Při svědění kůže a následném vykusování srsti je často nezbytná návštěva lékaře. Průzkumy ukazují, že kožní onemocnění psů jsou důvodem asi 40% návštěv veterináře.
 • Procházky se psem nejsou bez rizika. Nedejte parazitům šanci, nejlepší obrana je útok!

  Pondělí, 14. duben, 2014
  Jaro je konečně tu. Schovat vše zimní, najít vycházkovou obuv a skočit do jarního tempa. Váš pes už vás v podstatě nyní rve nedočkavě ze dveří s vidinou dlouhé procházky. Klíče ve spěchu zapomenout můžete, ale nikdy nezapomeňte na jeho správnou ochranu před parazity. Klíšťata v kožichu a blechy v domácnosti nejsou trendem letošní sezóny. Trendem je zdravý pejsek, trendem je nedat parazitům šanci.
 • Jak vybrat kvalitní krmivo pro Vaše štěně?

  Pondělí, 14. duben, 2014
  Při pořízení štěněte dojde vždy i na téma "Čím budeme štěně krmit"? Štěně bude pro svůj růst nutně potřebovat více energie, kvalitních bílkovin a minerálních látek než dospělý pes. Kvalitní krmivo ve štěněčím věku je pro Vašeho psa naprostou nezbytností. Nabídka krmiv na trhu je tak široká, že je pro většinu majitelů velmi obtížné se v ní orientovat. Přečtěte si naše tipy, na co se zaměřit především a vybrat opravdu kvalitní a cenou odpovídající krmivo.
 • Úzkostný pes a čůrání doma

  Pátek, 11. duben, 2014
  Štěňátka jsou nádherná, roztomilá a člověku trhá srdce, když se má na ně za něco zlobit. Pokud vás však neustále trápí problémy s loužičkami doma, asi vám trpělivost dříve nebo později dojde. Rozhodně psa netrestejte! Máme pro vás pár tipů, co s úzkostnými stav vašeho psa.
 • Politika psích exkrementů

  Pondělí, 7. duben, 2014
  Problematika psích exkrementů je věčné téma. Aktuální je hlavně ve městech, ale začíná být realitou i na vsi. Psi jako společníci, pomocníci a ochranáři jsou velmi populární a velkou módou je mít jich víc než jednoho. Problém ovšem nastává, pokud majitelé nemají vlastní pozemky, kde by své společníky venčili. Nabízí se pozemky obecní, které je ale také nutno udržovat v čistotě.
 • Co jsou paspárky a mají se odstranit?

  Pátek, 4. duben, 2014
  Přivedla jsem si domů nádherné štěně, které je oním dokonalým stvořením. Jenže úplně dokonalý není – zůstaly mu na zadních nožkách paspárky neboli pátý prst. Znáte to, takové ty odstávající drápky. Aniž bych o nich co věděla, veterináři na mě sesypali smršť informací o nutnosti paspárky odoperovat, dotaz na internetu rozpoutal smršť reakcí. K čemu vlastně pes paspárky má a jak se to dá řešit? Aneb – ano, či ne?
 • Jak na převýchovu psa

  Úterý, 1. duben, 2014
  Jeden problém za druhým. Nejprve se vám vyčůrá na koberec, pak seškrábe lak na dveřích, aby dal najevo, že chce ven, nakonec vám opatlá po návratu zvenku celý být ťápotami a ještě ke všemu se vám večer dere pod peřinu, aby vypustil všechno vámi nastřádané teplo. Tomu je ale konec. Víme, jak na správnou výchovu psa!
 • Horoskop na měsíc duben 2014 pro psy

  Pondělí, 31. březen, 2014
  Pejsci ve znamení Býka nebudou moc akční, ale ani zcela nezábavní. Jen si to budou nechávat na dobu, kdy to uznají sami za vhodné. Zkuste si s nimi více hrát, to jediné je zabaví a přivede na jiné myšlenky. Více se dozvíte v horoskopu na měsíc duben 2014.
 • Poplatky za psa

  Pátek, 28. březen, 2014
  První čtvrtina roku je vždy ve znamení poplatků a daní. A nejinak je tomu u poplatku za psa. Zákon udává pouze maximální výši poplatku za jednoho a za každého dalšího psa, kterého má držitel v držení. Samotná výše poplatku, zda je poplatek vůbec požadován a za jakých podmínek, je potom plně v kompetenci jednotlivých obcí. Jenže, která obec by se dobrovolně připravila o třeba i symbolický příjem do obecní „pokladny“?
 • Akce na podporu opuštěným a týraným psům

  Úterý, 25. březen, 2014
  Značka T-rex se stala partnerem letní akce běh pro PESOS jejíž patronem je Václav Noid Bárta. Tato akce je zaměřená na pomoc psům z útulků. Kromě běhu s vlastním nebo vypůjčeným psem je součástí akce bohatý doprovodný program pro všechny milovníky čtyřnohých přátel.
Celkem záznamů: 964
|< << 12345 >> >|Vyhledávání
Uživatel není přihlášen
Nový profil psa

Zaregistruj se a poděl se o zkušenosti se svým pejskem.