Malí psi, velké rozdíly

Pondělí, 30. červenec 2012

Malá plemena psů do 10 kg v dospělosti jsou čím dál tím oblíbenější. Dobře se přizpůsobují různým životním stylům i životu ve městech. V České republice zaujímají až 49 % z celkové populace kolem 2,3 milionů psů.

Citlivé období růstu

U psů malých plemen probíhá nejintenzivnější růst v prvních šesti měsících života. Tato fáze vyžaduje výživu, která poskytuje vysoký přísun energie a podporu při vývoji přirozené obranyschopnosti. Ve věku 10 měsíců váží malý pes dvacetinásobek své hmotnosti při narození.

 

Jack Russell Teriér

Zubní hygiena a pes

Malé granule přizpůsobené drobným čelistem napomáhají prevenci onemocnění zubů a dásní. Malá plemena psů jsou obzvlášť náchylná k tvorbě plaku a zubního kamene. Jedním z řešení je zpomalit tvorbu plaku pomocí výživy. Polyfosfát sodný zabraňuje ukládání vápníku na zubech a struktura granule navíc mechanicky obrušuje chrup.

 

Tip: Čištění zubů kartáčkem pro psy zamezuje tvorbu zubního plaku a používání hraček na kousání také přispívá k hygieně chrupu.


Dlouhověkost

I když vzhledem působí křehce, jsou malá plemena psů velmi odolná a dožívají se věku nad 15 let. Období dospělosti je dlouhé (do 8 let).  První příznaky stárnutí lze pozorovat od osmého roku a přizpůsobením výživy můžeme přispět k pohodě staršího psa.

 

Řada krmiv Royal Canin MINI nabízí vhodná nutriční řešení pro psy do 10 kg v dospělosti.  Zároveň pomáhá v každém věku snižovat tvorbu zubního kamene díky účinným látkám, které vážou vápník obsažený ve slinách.

Royal Canin Mini

 

Velmi malí psi

Také popularita psů velmi malých plemen, vážících v dospělosti méně než 4 kg (například: králičí jezevčík, papillon, japan chin, italský chrtík, čivava nebo čínský chocholatý pes), stále narůstá. Jejich majitelé je zahrnují starostlivou péčí, kterou tito nároční jedinci vyžadují.

 

Dobré trávení

Sklon k zácpě je u velmi malých psů často podpořen nedostatečnou aktivitou. Proto potřebují výživu, která garantuje optimální trávení, podporuje vyváženou střevní flóru a omezuje potíže s pohyblivostí střev. Vysoce stravitelné krmivo zlepšuje citlivý proces zažívání. Kombinace vysoce stravitelných proteinů, fruktooligosacharidů (FOS) a mannooligosacharidů (MOS), EPA-DHA, dužiny řepy a psyllia přispívá ke zdraví trávicího traktu.

 

Tip: Pamlsky a zbytky od stolu narušují již tak křehkou rovnováhu trávicího ústrojí a nedostatek pohybu zpomaluje pohyby střeva.

 

Precizní nutriční program Royal Canin X-SMALL Junior, Adult a Mature+8 přináší možnost uspokojit velké požadavky velmi malých psů v každé životní fázi, od štěňat po stárnoucí psy.

 

Energie  a chutnost

Velmi malá plemena psů jsou citlivá na chlad a spálí poměrně více energie než velká plemena. Zároveň jsou ale vybíravá a náročná na chutnost krmiva. Pro kontrolu příjmu energie malých psů je nutný koncentrovaný obsah energie v krmivu.

 

Tip: Vyhněte se pamlskům a častým změnám krmiva, aby se Váš pes nestal ještě vybíravějším.


PapillonKrmivo pro papillony

 

 

Více informací najdete na www.royalcanin.cz.

Royal Canin

 

 

Pozn. redakce: Článek obsahuje reklamní sdělení.

autor článku: Inzerce

Počet přečtení tohoto článku: 8784

Zpět na výpis

 • ...

  07.08.2012 13:37:46

  Rozmarinci napsal(a):

  Naše Salluška jí jenom granulky a každou neděli kuřecí masíčko ale jinak nic jiného nemá ráda :-)

 • -- bez nadpisu --

  05.08.2012 11:42:09

  Karollisa napsal(a):

  Náš Uško dostává konzervy granule (které nemá rád) a někdy mu vaříme rýři s masem a zeleninou! A z ovoce miluje meloun může se po něm zbláznit!! :-DD

 • -- bez nadpisu --

  03.08.2012 21:46:58

  horajda napsal(a):

  Naše Annie sní snad všechno xD :D

 • buchty

  03.08.2012 11:10:44

  Michelle napsal(a):

  náš dino rád buchty;-):D :-O

 • Jídlo

  02.08.2012 12:30:42

  Bety :) napsal(a):

  Naše Sofča moc nejí granule ( výbýravec ) tak jí dávám na snídani a na večeři vařené maso s rýží a myslím si že je to pro ni mmnohem zdravější něž kdyby jedla pořád jen granule a co se týče peněz je to pro mně výhodnější :-D

Celkem záznamů: 8
|< << 12 >> >|

Top inzerát

Prodám 5 štěňátek čivavy

Prodám 5 štěňátek čivavy

Plemeno : Čivava - Chihuahua
Pohlaví : ne
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace