Útulky už pejsky, kteří jsou s nimi delší dobu, znají. Některé útulky provozují dočasné péče. Pejsci v dočaskách jsou umístěny do rodiny a při podpisu adopční smlouvy se rodině zaplatí adopční poplatek.

Útulky také zkouší, jak který pejsek reaguje na určité situace. Řeknou vám, jakou má povahu, jestli se hodí spíše do bytu nebo k domku se zahradou. K dětem, nebo jestli snáší ostatní zvířata. Pokud jste aktivní, vyberou vám pejska, který miluje procházky, ale jestli jste spíše línější, doporučí vám pejska, který bude lenošit s vámi.

Pejsci z útulku jsou vděční

Už byli zklamáni člověkem. Někteří jednou, jiní vícekrát, ale tito pejsci, si váží své nové rodiny. Potřebují jen čas, aby se naučili znovu stoprocentně věřit. Jestli byl pejsek týraný, proces získávání si důvěry bude delší. Když se budou bát věcí, nenuťte je, ukažte jim, že vy jim neublížíte. Pokud jim dáte šanci, budou vás velice milovat, hlídat si vás a chránit.

Foto: Depositphotos
Foto: Depositphotos

I odrostlejší pejsek je tvárný

Říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíš. Ale ne vždy je to pravda. Můžete si pořídit štěňátko, které snadno naučíte základní povely a pokud budete chtít i spousty dalších. Štěňátka se opravdu učí rychleji, ale ani staršího psa není nemožné naučit něco nového. Pejsek se dá vychovat v každém věku, jen záleží na majiteli, jak je schopný a trpělivý. A popravdě, u špatného učitele, se ani štěňátko nenaučí nic.

Je s nimi méně práce

Pokud je pejsek starší, leccos už může umět. Nebude s ním tolik práce jako se štěnětem. Štěňata vše okusují, čůrají po bytě, jsou velice aktivní. Dospělý nebo starší pejsek z útulku už bude vědět, že doma se nečůrá, nábytek se neokusuje a nebude tak aktivní, jako štěňata.

Foto: Depositphotos
Foto: Depositphotos

Žádný pejsek si nezaslouží prožít život v útulku

Žít bez rodiny, není nic lehkého. Zvláště pro pejsky, kteří jsou velice společenští tvorové. Potřebují mít jistotu. Svůj domov a rodinu, která je bude milovat. Útulek je plný pejsků, kteří takhle čekají, a je velice smutné, kolik z nich se nikdy nedočká.

Proč platit desetitisíce za čistokrevného pejska s papíry? Pokud si vezmete pejska z útulku, zachráníte tím jeden život a příspěvkem útulku uděláte dobrou věc. A kdoví možná časem pojedete pro dalšího. Co víc vás může potěšit po těžkém dnu z práce, než přivítání od vašeho nejlepšího psího kamaráda? Přivítání od dvou psích kamarádů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]