Bišonek má rád neustálý kontakt se svým majitelem a nejšťastnější bude po jeho boku a po boku své rodiny. Vzhledem k jeho velikosti se pes hodí i do menšího bytu. Není to lenoch, naopak má sportovní předpoklady, ale postačí mu i běžné procházky do přírody.

Vzhled

Bišonek patří mezi malá psí plemena s bílou načechranou srstí. Má středně velkou hlavu, úměrnou k tělu, oči jsou kulaté a vždy tmavé barvy. Bišonek má silně osrstěné a svislé uši, které jsou nasazené nad úrovní očí. Hrudník je široký a vyvinutý. Ocas je přiměřené délky, které je nasazený a mírně pod hřbetní linií. Končetiny má pes rovné a dobře osvalené, zakončené tlapkami s černými polštářky a drápky.

Bišonek má srst s dlouhými pesíky a hustou podsadou, které ho uchrání v mrazivém počasí. Jeho srst se může zatočit až do spirálových kadeří.

Výška se pohybuje do 30 cm a pes váží zhruba okolo 5 kg. Záleží na sportovní kondici.

Bišonek
Bišonek

Povaha bišonka

Povaha bišonka je velmi přátelská a hravá. Miluje společnost svého majitele, rodiny a dětí. Hodí se do baráku, ale vzhledem k jeho velikosti také do menšího bytu. Dokáže žít i s ostatními členy domácnosti, jako jsou kočky, ostatní psi, morčata, ptáci atd. Je to velmi hravý a vnímavý pes, který se rád učí nové triky.

Bišonek vyžaduje mnoho času, je rád po boky svého majitele. Pokud bude dlouho sám, bude smutný, může se stát, že bude ničit věci kolem sebe, sebepoškozovat se a dokonce se u něj může vyvinout i separační úzkost. Tento pejsek se v nepřítomnosti svého majitele dokáže velmi vystresovat. Proto by si za žádnou cenu neměl bišonka pořizovat někdo, kdo na něj nebude mít dostatek času. Tento pes dělá rád společnost i seniorům.

Ačkoliv se bišonek může zdát jako malý povaleč, tak to on rozhodně není. Vzhledem k jeho velké hravosti a překypující energii ho využijete zejména v agility, v obedience (poslušnosti) nebo v dogdancingu. Pokud s pejskem nemáte tak vysoké ambice, určitě bišonkovi postačí denní procházky a výlety do přírody.

Péče

Bišonek má krásnou bílou srst, a proto vyžaduje velmi náročnou péči ve formě pravidelného vyčesávání. Sem tam se hodí i to, abyste pejska vykoupali a srst zastřihli, aby se zbytečně necuchala.

K další péči bude patřit pravidelná kontrola uší a tlamy. Ústní hygiena zabraňuje hromadění bakterií a následnému vzniku zubního kamene. Stejně tak jako u ostatních plemen se i bišonkovi podle potřeby zkracují drápky.  

Bišonek
Bišonek
Bišonek
Bišonek
Bišonek
Bišonek
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]