Pakliže uvažujete o tom, že byste si pořídili pejska, dost možná přemýšlíte nad tím, jakou cestou se vydat – zda si pořídit nějakého psa s papíry, nebo kupříkladu si vybrat svého nového parťáka v útulku. Tento článek se pak zaměřuje na druhou možnost. Ano, rozhodnutí adoptovat si zvíře z nějaké záchranné stanice je vcelku složité. Je přitom potřeba vzít v úvahu, na co všechno se bude potřeba připravit, nicméně zisk nového vděčného čtyřnohého přítele vždy převáží většinu obav.

Proč je tedy dobré adoptovat pejska z útulku?

 1. Zachráníte nejeden život
  První důvod je možná i ten nejpádnější a nejdůležitější – zachráníte život. Nic víc, nic míň, prostě a jednoduše. Dát nový domov zvířeti, které si často prošlo doslova peklem, zahřeje každého na srdci. Obzvlášť pokud se mu u vás bude líbit. Mimochodem, zachráníte tím více než jeden život, protože většina útulků dnes trpí akutním nedostatkem kapacity. Takhle se zase uvolní místo pro jiného čtyřnohého v nesnázích.
 2. Bezpodmínečná láska
  Hodně lidí se bojí adoptovat psa z útulku, protože má pocit, že bude těžší s ním navázat vztah, nicméně opak je mnohem častěji pravdou – takoví psi totiž povětšinou mají lásky na rozdávání a hledají právě někoho, komu by ji mohli dát. Navíc s tím nikdy nepřestanou, pakliže jim to dovolíte.
 3. Aktivizace
  Pes s útulku si také poté umí náležitě vychutnávat svobody. Hodně času dosud strávil na omezeném prostoru, tak má nyní pocit, že to potřebuje dohnat. To znamená, že vás velice často rád pořádně prožene. Pakliže máte nedostatek pohybu, tohle vám může velice snadno pomoci se rozpohybovat. Dlouhé procházky, výlety do přírody, do parku, kamkoliv. Konečně budete mít důvod si pořádně protáhnout kolena, což už tak trapně dlouho odkládáte.
 4. Bojujete proti množírnám
  Obchodování se psy je bohužel v současné době také často nechutným byznysem. Každou chvíli se v souvislosti s tím řeší množírny psů, kde jsou štěňata zavřena v malých a špinavých prostorách buď s minimální nebo vůbec žádnou veterinární péčí. Adopcí pejska z útulku či záchranné stanice toto podporovat nebudete.
 5. Život bude zábavnější
  Nikdo nechce být sám a díky čtyřnohému mazlíčkovi už nikdy nebudete. Naplní vám život láskou, hravostí i nezbednými kulišárnami, kdy vám třeba i bude lézt na nervy, přesto tu ale pro vás vždycky bude, a to bezvýhradně. Také už nikdy nebude život nudným. A o to přece jde.
Foto: Depositphotos
Foto: Depositphotos
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]