Jsou různé důvody, proč pes zvrací. Může to být jen jednorázové zvracení, psům se může udělat špatně, stejně jako lidem. Nebo to může být dlouhodobější problém, kdy má pes problém se žaludkem. Každopádně k veterináři nemusíte běžet, jakmile váš pes začne zvracet. Pokud je ovšem ve zvracení krev, nebo víte, že pozřel něco špatného nebo zvrací už druhý den, musíte jet za veterinářem.

Pokud pes zvracel jednou nebo dvakrát, je dobré mu nechat pauzu od granulí nebo jiného těžkého jídla či pamlsků. Většinou se doporučuje 6-12 hodin bez jídla.

Tráva mu pomáhá

Když má pejsek možnost, při procházce nebo pokud ho pustíte na zahradu, snaží se žvýkat trávu. Ta mu pomáhá při nevolnosti zklidnit žaludek a snížit jeho překyselení.

Pitný režim

Důležité je, aby pejsek pil. Při nedostatku tekutin mu hrozí dehydratace.

Piškoty

Pokud už pejsek nezvrací po 6-12 hodinách bez jídla, tak mu místo pamlsku můžete dát trochu piškotů. Vyzkoušíte, jestli má chuť k jídlu nebo jestli mu stále není dobře a jídlo odmítá. Pokud pejsek jídlo odmítá a jenom leží, nechce si ani hrát, není od věci s ním zajet k veterináři.

Dieta

Pokud pejsek neodmítá jídlo, je na řadě dieta. Nejlépe rozvařená rýže, s kuřecím masem a může se přidat vařená mrkev. Pejska krmíme víckrát za den, ale po menších dávkách. U diety můžeme zůstat dva až tři dny.

Pokud pejsek zvrací už dva dny nebo celý den, je čas navštívit veterináře. Na svém mazlíčkovi poznáte, kdy je čas jet. Odmítá jídlo, nechce si hrát, jenom leží, nebo pokud se jeho stav drasticky změní během 24 hodin. Ráno si může po zvracení chtít hrát a večer už ho nedostanete na nohy. Pokud máte podezření, že by to mohlo být něco vážnějšího, je vždy lepší planý poplach a jet než to zanedbat.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]