Chcete super parťáka, který není náročný? Jack Russel je pes malého vzrůstu, je učenlivý, bystrý a má rád děti. Postačí mu pohyb ve formě procházek, ale zároveň má velmi sportovního ducha.

Jack Russell Teriér: Vzhled

Tito psi patří do skupiny malých plemen. Jejich tělo je velmi pružné a hbité, uzpůsobené k rychlému pohybu. Jack Russell má středně velkou hlavu, silnou čelist s bílými a pevnými zuby, které by měly mít nůžkový zkus. Nosní houba je černá. Oči jsou malé velikosti a hnědé barvy. Jack má velmi bystrý a inteligentní výraz, který vás zaujme na první pohled. Nohy jsou krátké a dobře osvalené. Srst může být hladká, lámaná a hrubá. Barva srsti je vesměs jakákoliv, ale převažovat by měl vždy bílý podklad. Ocas musí být při pohybu nesen vzpřímeně nahoru.

Jack Russel měří do 30 cm a váha by neměla překročit 6 kg. Váhová kategorie psa závisí zejména na sportovní kondici.

Jack Russell Teriér
Jack Russell Teriér
Jack Russell Teriér
Jack Russell Teriér

Povaha Jacka Russella

Jack Russell patří do skupiny nejpopulárnějších psů po celém světě. Je to zejména díky jeho veselé povaze, dobré energii a skvělým vztahem k dětem. Má rád pozornost. Ve výcviku se doporučuje věnovat mu dostatek času, aby se naučil zvládat základní povely, jako je přivolání nebo odvolání na místo. K rodině, a především svému pánovi, je přítulný a milující, taktéž je přátelský i k cizím lidem, ale pokud u psa nezachytíte včasnou socializaci, tento aspekt nemusíte být tolik znát.

Jack Russell má silný lovecký pud, dříve lovil zejména lišky. Proto se může stát, že váš pejsek bude mít problém vycházet např. s morčaty a kočkami. Avšak pokud psa naučíte již od brzkého věku vycházet i s ostatními, nemusí být v soužití problém.

Tento pes se hodí zejména do rodiny s dětma, kde bude mít dostatek pohybu, aby vybil svojí denní dávku energie.

Jack Russell Teriér
Jack Russell Teriér
Jack Russell Teriér
Jack Russell Teriér

Jack Russell Teriér: Zdraví a péče

Jack Russell Teriér je pes, který se hodí i do bytu. Budou mu stačit denní procházky, ale zároveň je velký sporťák, který se hodí do agility nebo na dogfrisbee. Uvítá, když bude moc trávit dlouhý čas se svým majitelem.

Malá plemena jsou většinou dlouhověká, a Jack Russell nebude výjimkou. Tento pes se dožívá v průměru 13 let, ovšem jsou i jedinci, kteří se dožijí bezmála 16 let.

Dbejte na to, že Jack Russell je pes, který nemá podsadu, tudíž v zimě bude potřebovat přístup do tepla, kde se bude moc schovat. Ve velkých mrazech už je doporučováno zakoupit teplý obleček nebo při nejhorším zůstat s pejskem doma.  

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 4]