Beagle Harrier

(Bígl harrier)

Povaha plemene Beagle Harrier

Beagle Harrier je klidný a velmi přátelský k lidem, včetně dětí. Jako honič je velmi učenlivý, šikovný a akční. Zkrátka dokáže ocenit pravé kouzlo nahánění.

Popis Beagle Harriera

Beagle Harrier je pes střední velikosti (45 až 50 cm v kohoutku). Díky své stavbě těla se jedná o psa živého a mrštného. Jeho hlava je středně silná, s mozkovnou spíše širší a objemnější, týlním hrbolem nepatrným, stopem nezřetelným. Nos je černý, vyvinutý. Délka tlamy je zhruba stejná jako délka lebky. Hřbet nosu je spíše rovný, nikoli klenutý, v profilu se nepatrně zužuje. Horní pysky jsou svěšené a překrývají dolní čelist. Jeho oči jsou otevřené, tmavé, s živým, upřímným a inteligentním výrazem. Uši jsou poměrně krátké a střední šířky, posazeny v úrovni očí, ve střední části mírně zaoblené. Krk dobře přiléhající k ramenům, volný a lehce klenutý v jeho vyšší části. Hřbet má krátký, osvalený. Bedra jsou silná a osvalená, případně mírně klenutá. Hrudník je dobře stavěný. Břicho není nikdy moc vtažené. Přední končetiny jsou silné a rovné. Plece jsou dlouhé, šikmé a osvalené. Boky zadních končetin jsou šikmé a silné. Stehna jsou spuštěná dolů, osvalená. Tlapy jsou pevné s tlustými tvrdými polštářky. Tělo má pokryté spíše krátkou plochou srstí. Váha se pohybuje od 20 do 25 kg, ale není předepsána FCI. Všeobecně je Beagle Harrier plný zdravotního elánu a dožívá se v průměru 12 až 13 let.

Klasifikace Beagle Harriera dle FCI

Standard mezinárodní kynologické federace řadí Beagle Harriera do skupiny 6: Honiči, barváři a příbuzná plemena, sekce 1.2: Střední honiči, s pracovní zkouškou. Oficiální zkratka užívaná pro toho plemeno je BEH.

Základní péče o Beagle Harriera

Srst Beagle Harriera nevyžaduje zvláštní péči, vhodné je občas srst vyčesat. Větší péči je třeba věnovat jeho vytížení. Stejně jako jakýkoli jiný lovecký pes potřebuje buď upotřebení v této oblasti, nebo časté procházky věnované zábavě a rozvoji jeho schopností. Kvůli někdy nesnadnému udržení jeho pozornosti při výcviku je vhodné spíše cvičit párkrát denně v kratších intervalech.

Historie plemene Beagle Harrier

Jeho historie započíná ve Francii koncem 19. století, kdy se baron Gerard, pokusil s použitím Beagla a Harriera vyšlechtit nové lovecké plemeno. Toto nové plemeno zdědilo po Beaglovi mohutnost a po Harrierovi obratnost. Původně byl Beagle Harrier využíván k lovu zajíců, dnes se kromě toho využívá ještě k lovu lišek a jelenů. Za hranicemi Francie není příliš rozšířen.

VIDEA plemene Beagle Harrier

Pro videa s plemenem Beagle Harrier klikněte ZDE

FCI
Honiči a příbuzné typy
Využití
Lovecká plemena
Velikost
Střední plemena
Původ plemene
Francie
Výška v kohoutku
45 – 50 cm cm
Hmotnost v dospělosti
20 – 25 kg
Věk
12 – 13 let
Délka srsti
krátká
Péče o srst
nepravidelná
Vztah k dětem
velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatum
obecně dobrý
Náročnost na výchovu
střední
Náročnost na pohyb
náročný
Vhodné prostředí
předměstí, venkov
Využití psa
společník, lovecký pes
Časová náročnost
půl dne
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]