(German Spitz – Keeshound, Deutscher spitz – Wolfspitz, Chien Loup)

„Vlk v rouše plyšáka!“

Německý vlčí špic je malý, ale přesto pracovitý společník. Svou pozorností a temperamentem vás dostane. Proto je dobrý hlídač, kterému nic neunikne. Řídí se jen svým instinktem, proto je těžké ho zvládnout. Jedná dříve než by si to rozmyslel, proto také není příliš vhodný k malým dětem.

Historie

Dějiny německého špice vlčího jsou již tisícileté. Jeho předchůdci tu byli mnohem dříve. Tento pes pochází z Německa, kde pomáhal pastevcům shánět stáda. A jako společník se německý špic vlčí osvědčil i jako průvodce a spolucestovatel formanů. Dnes je tento špic především rodinný společník nebo hlídač.

Charakter

Toto plemeno je velmi temperamentní a živé. Německý špic vlčí je pozorný a veselý společník, jenž je svému pánovi oddán. K ostatním je nedůvěřivý a je vždy na pozoru. Není bázlivý ani zbytečně agresivní. Svoje teritorium si ale dokáže obhájit za všech okolností. Německý špic vlčí se dokáže dobře přizpůsobit. Tento pes je velmi družný společník.

Popis

Toto plemeno upoutává svojí nádhernou a bohatou srstí. Nejhustší a nejkrásnější je jeho srst na krku a na ocase. Ocas má stočený na hřbetě. Délka těla špice a jeho výška je v poměru 1:1. Německý špic má troufalý výraz. Jeho oči jsou mírně šikmo posazené, střední velikosti. V obličejové části má německý špic krátkou srst. Uši má vlčí, méně osrstěné a vysoko posazené, trojúhelníkového tvaru. Bedra má široká a statná. Končetiny špice jsou krátké, ale také svalnaté. Přední končetiny má široko od sebe. Tlapky mají opět kratší srst. Barva jeho srsti je typická – vlčí, tedy v šedém stínování. Nejtmavší části těla psa jsou hlava a záda.

Velikost německého špice vlčího je v rozmezí 40 – 45 cm. Váha se pohybuje v rozmezí 27 – 32 kg. Špic se dožívá 12 – 14 let.

Německý špic vlčí je plemeno, které podle standardu FCI patří do skupiny 5 – Špicové a primitivní typy, sekce 4 – Evropští špicové, bez pracovní zkoušky. Číslo standardu je 97 / 05. 03. 1998 (Velká Británie). Oficiální zkratka v ČR je NS.

Péče

Plemeno německých špiců vlčích se honosí velmi luxusní srstí, o kterou je nutné se dobře starat. Nejméně jednou týdne je srst potřeba vykartáčovat. Nesmíme to ovšem přehánět, jinak by se mohla srst psa znehodnotit. V období línaní ji musíme věnovat ještě větší pozornost a kartáčovat ji denně. Dále je nutné čistit uši psa a zastřihávat drápky. Pohyb potřebuje jako každý jiný tvor, proto časté procházky jistě uvítá.

Výchova

Špic a výchova nejdou příliš k sobě. Je těžké ho vycvičit, proto je vhodný ke zkušenějšímu chovateli. Pokud není ve zkušených rukách, stane se z něho špatně ovladatelný pes. Určitě by se neměl německý špic vlčí učit násilím, protože se z něho může stát bázlivý pes.

VIDEA plemene Německý špic vlčí

Pro videa s plemenem Německý špic vlčí klikněte ZDE

FCI
Špicové
Využití
Služební plemena
Velikost
Střední plemena
Původ plemene
Německo
Výška v kohoutku
40 – 45 cm
Hmotnost v dospělosti
27 – 32
Věk
12 – 14
Délka srsti
dlouhá
Péče o srst
pravidelná
Vztah k dětem
velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatum
velmi dobrý
Náročnost na výchovu
velmi náročný
Náročnost na pohyb
nenáročný
Vhodné prostředí
jakékoliv
Využití psa
společník
Časová náročnost
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]