(angl.: German Spitz – Giant Spitz; něm.: Deutscher spitz – Grossspitz)

„Německý špic velký je hlídač s velkým duchem a malým tělem.“

Německý špic velký je velmi veselý a oddaný pes. Je to ale také velmi dobrý hlídač, protože je velmi učenlivý a oddaný svému pánovi. Špicové vycházejí velmi dobře i s ostatními psy a dětmi, ale cizí lidi ihned ohlásí.

Historie plemene německý špic velký

Toto plemeno je potomkem psů z doby kamenné, nejstarších psů ve střední Evropě. Později byla z tohoto druhu vyšlechtěna řada plemen.

Popis

Německý špic velký je známý svou krásnou srstí, která díky husté podsadě odstává od těla. Vyniká na něm také mohutný límec kolem krku a velmi hustě osrstěný ocas, nesený nad hřbetem. Jeho hlava je velmi podobná liščí. Jeho nos je malý, kulatý. Oči má německý špic pes středně velké, ve tvaru mandle, šikmo posazené a mají tmavou barvu. Jeho malé uši jsou nedaleko od sebe, jsou trojúhelníkovitého tvaru, zašpičatělé a nesené vzpřímeně. Hrudník má tento špic hluboký a dobře klenutý. Ocas má silně osrstěný a je zatočený na záda. Jeho přední tlapky jsou malé, kočičího tvaru. Německý špic velký má hustou podsadu a delší, postavenou krycí srst. Barva srsti je většinou čistě černá, hnědá nebo bílá. Pohyb tohoto psa je plynulý a pružný. Velikost těchto psů je v kohoutku 46 cm, s tolerancí +/- 4 cm. Hmotnost má odpovídat jeho výšce. Průměrně se německý špic velký dožívá 13 až 15 let.

Standard plemene Německý špic velký

Toto plemeno patří podle standardu FCI do skupiny V. – Špicové a primitivní typy, sekce 4 – Evropští špicové. Číslo standardu je 97/ 05. 03. 1998 (Velká Británie). Oficiální zkratka v ČR je NS.

Charakter

Německý špic velký je veselý, pozorný pes. Je věrný svému pánovi a jeho rodině. Tento pes je velmi inteligentní a ostražitý. Někdy bývá poněkud uštěkaný. K cizím lidem je německý špic nedůvěřivý, také je nepodplatitelný a díky těmto vlastnostem se hodí jako hlídací pes. Tento pes se dožívá vysokého věku.

Péče o německého špice velkého

V období línání je u tohoto psa nutné pravidelné česání řídkým hřebenem, aby se tak odstranily odumřelé chlupy. Mimo tato období se však nesmí česat příliš často, protože by to mohlo poškodit podsadu. Také bychom neměli zapomínat na čištění oušek a zastřihávání drápků.

Výchova

Německý špic velký je velmi inteligentní a učenlivý pes, proto jeho výchova nebude tak složitá. Rychle chápe, co se od něj čeká. Se špicem se můžete s úspěchem zapojit do různých psích sportů, jako např. obratnost.

VIDEA plemene Německý špic velký

Pro videa s plemenem Německý špic velký klikněte ZDE

FCI
Špicové
Využití
Služební plemena
Velikost
Střední plemena
Původ plemene
Německo
Výška v kohoutku
42 – 50 cm
Hmotnost v dospělosti
20 – 30
Věk
13 – 15
Délka srsti
dlouhá
Péče o srst
pravidelná
Vztah k dětem
velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatum
velmi dobrý
Náročnost na výchovu
nenáročný
Náročnost na pohyb
nenáročný
Vhodné prostředí
jakékoliv
Využití psa
společník
Časová náročnost
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]