(German Spitz – Pomeranian, Deutscher spitz – Zwerspitz)

„Malý pes, velký svým duchem.“

Německý špic trpasličí je velmi veselý a oddaný pes. protože je velmi učenlivý a oddaný svému pánovi. Trpasličí špicové většinou bez problémů vycházejí i s ostatními psy a dětmi, ale někteří si myslí, že jsou velcí psi a troufají si na ostatní (velké) psy.

Historie plemene německý špic trpasličí

Toto plemeno je potomkem psů z doby kamenné, nejstarších psů ve střední Evropě. Později byla z tohoto druhu vyšlechtěna řada plemen.

Charakter německého špice trpasličího

Německý špic trpasličí je veselý, pozorný pes. Je věrný svému pánovi a jeho rodině. Tento pes je velmi inteligentní a ostražitý. K ostatním psům bývá někdy troufalý. Tento pes se dožívá vysokého věku.

Popis německého špice trpasličího

Německý špic trpasličí je známý svou krásnou srstí, která díky husté podsadě odstává od těla. Vyniká na něm také mohutný límec kolem krku a velmi hustě osrstěný ocas, nesený nad hřbetem. Jeho hlava je velmi podobná liščí. Jeho nos je malý, kulatý. Oči má tento pes středně velké, ve tvaru mandle, šikmo posazené a mají tmavou barvu. Jeho malé uši jsou nedaleko od sebe, jsou trojúhelníkovitého tvaru, zašpičatělé a nesené vzpřímeně. Hrudník má německý špic trpasličí hluboký a dobře klenutý. Ocas má silně osrstěný a je zatočený na záda. Jeho přední tlapky jsou malé, kočičího tvaru. Německý špic trpasličí má dvojitou srst. Jeho podsada je hustá a krycí vrstva je delší a postavená. Trpasličí špic může mít až 10 barevných variací srsti například čistě bílou, oranžovou, hnědou nebo černou. Pohyb tohoto psa je plynulý a pružný. Velikost těchto psů je v kohoutku 20 cm, s tolerancí +/- 2 cm. Hmotnost má odpovídat jeho výšce. Průměrně se tento pes dožívá 13 až 15 let.

Standard plemene

Německý špic trpasličí patří podle standardu FCI do skupiny V. – Špicové a primitivní typy, sekce 4 – Evropští špicové. Číslo standardu je 97/ 05. 03. 1998 (Velká Británie). Oficiální zkratka v ČR je NS.

Péče o německého špice trpasličího

Jednou za dva týdny srst vyčešte velmi řídkým hřebenem, potom ji lehce vykartáčujte. Při přílišném česání nebo používání hustým hřebenem hrozí poškození podsady.

Výchova špice

Německý špic trpasličí je velmi inteligentní a učenlivý pes, proto jeho výchova nebude tak složitá. Rychle chápe, co se od něj čeká. V případě, že máte poněkud uštěkaného psa, je rozumné odnaučit ho přílišnému štěkání.

VIDEA plemene Německý špic trpasličí

Pro videa s plemenem Německý špic trpasličí klikněte ZDE

FCI
Špicové
Využití
Služební plemena
Velikost
Malá plemena
Původ plemene
Německo
Výška v kohoutku
18 – 22 cm
Hmotnost v dospělosti
4 – 6
Věk
13 – 15
Délka srsti
dlouhá
Péče o srst
pravidelná
Vztah k dětem
velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatum
dobrý
Náročnost na výchovu
nenáročný
Náročnost na pohyb
nenáročný
Vhodné prostředí
jakékoliv
Využití psa
společník
Časová náročnost
0
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]