Německý špic střední

(angl.: German Spitz – Medium size Spitz; něm.: Deutscher spitz – Mittelspitz)

„Německý špic střední, prostřední ze svých tří bratří.“

Německý špic střední je velmi veselý a oddaný pes. Je to ale také velmi dobrý hlídač, protože je velmi učenlivý a oddaný svému pánovi. Špicové vycházejí velmi dobře i s ostatními psy a dětmi, ale cizí lidi ihned ohlásí.

Historie plemene

Toto plemeno je potomkem psů z doby kamenné, nejstarších psů ve střední Evropě. Později byla z tohoto druhu vyšlechtěna řada plemen.

Popis plemene německý špic střední

Německý špic střední je známý svou krásnou srstí, která díky husté podsadě odstává od těla. Vyniká na něm také mohutný límec kolem krku a velmi hustě osrstěný ocas, nesený nad hřbetem. Jeho hlava je velmi podobná liščí. Jeho nos je malý, kulatý. Oči má německý špic středně velké, ve tvaru mandle, šikmo posazené a mají tmavou barvu. Jeho malé uši jsou nedaleko od sebe, jsou trojúhelníkovitého tvaru, zašpičatělé a nesené vzpřímeně. Hrudník má tento špic hluboký a dobře klenutý. Ocas má silně osrstěný a je zatočený na záda. Jeho přední tlapky jsou malé, kočičího tvaru. Německý špic střední má dvojitou srst. Jeho podsada je hustá a krycí vrstva je delší a postavená. Barva srsti může být čistě bílá, černá, hnědá, vlkošedá, ale také oranžová. Pohyb tohoto psa je plynulý a pružný. Velikost těchto psů v kohoutku se pohybuje v rozmezí 34 cm +/- 4 cm. Hmotnost má odpovídat jeho výšce. Německý špic střední se průměrně dožívá 13 až 15 let.

Standard plemene

Plemeno Německý špic střední patří podle standardu FCI do skupiny V. – Špicové a primitivní typy, sekce 4 – Evropští špicové. Číslo standardu je 97/ 05. 03. 1998 (Velká Británie). Oficiální zkratka v ČR je NS.

Charakter

Německý špic střední je veselý, pozorný pes. Je věrný svému pánovi a jeho rodině. Tento pes je velmi inteligentní a ostražitý. Někdy bývá poněkud uštěkaný. K cizím lidem je německý špic nedůvěřivý, také je nepodplatitelný a díky těmto vlastnostem se hodí jako hlídací pes. Tento pes se dožívá vysokého věku.

Péče o německého špice středního

V období línání je u tohoto psa nutností pravidelné česání řídkým hřebenem, aby se tak odstranily odumřelé chlupy. Mimo tato období se však nesmí česat příliš často, protože by to mohlo poškodit podsadu. Také bychom neměli zapomínat na čištění oušek a zastřihávání drápků.

Výchova

Německý špic střední je velmi inteligentní a učenlivý pes, proto jeho výchova nebude tak složitá. Rychle chápe, co se od něj čeká. V případě, že máte poněkud uštěkaného psa, je rozumné odnaučit ho přílišnému štěkání.

VIDEA plemene Německý špic střední

Pro videa s plemenem Německý špic střední klikněte ZDE

FCI
Špicové
Využití
Služební plemena
Velikost
Střední plemena
Původ plemene
Německo
Výška v kohoutku
30 – 38 cm
Hmotnost v dospělosti
10 – 20
Věk
13 – 15
Délka srsti
dlouhá
Péče o srst
pravidelná
Vztah k dětem
velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatum
dobrý
Náročnost na výchovu
nenáročný
Náročnost na pohyb
nenáročný
Vhodné prostředí
jakékoliv
Využití psa
společník
Časová náročnost
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]