Zmáčkněte ESC pro zavření

Koupání psa

Tipy na vše o Koupání psa přímo od chovatelů pro chovatele.

Kříženec


Kříženec (voříšek, vořech) Povaha plemene Psi kříženci jsou obvykle velmi veselí, přítulní, laskaví, přívětiví, hraví, energičtí, inteligentní, učenliví, poslušní, přizpůsobiv..

Australská kelpie a vše o ní


Kelpie jsou výbornými hlídači, mají přátelskou povahu a milují jak svého majitele, tak celou rodinu. Na výchovu nejsou náročný a zvládne je i méně zkušený jedinec! Vzhled Kel..

Border teriér, ideální parťák do rodiny


Teriéři jsou zejména aktivní a hbití psi. Zároveň se dokáží přizpůsobit životu svého majitele, a border teriér rozhodně není výjimkou! Border teriér a jeho vzhled Border teri..

Kavkazák, pes vhodný jako domácí hlídač


Kavkazský pastevecký pes odstraší zloděje už jen svým velkým tělem. Jejich výchova je náročná a někdy potrápí i zkušené chovatele. Když mu ale vysvětlíte, co se dělat smí a c..

Amerického foxhounda v ČR jen tak neuvidíte


Foxhoundi jsou poměrně vzácnými psy, především na našem území. Budou skvělými parťáky, ale zároveň mají náročnější výcvik a neskutečné množství energie. Dokázali byste žít s ..

Vipet


Povaha plemene Vipet patří mezi nejpříjemnější společníky jak v teple a pohodlí domova, tak ve sportu. Je nadmíru čistotný, loužím a blátu se vyhýbá velkým obloukem. V porovná..

Tibetský španěl


Povaha plemene Tibetský španěl je milý, citlivý, veselý a inteligentní pes. Říká se, že je to "velký pes v malém". Umí být velmi klidný, soustředěný a důstojný. Má ale také vl..

Šeltie - Šetlandský ovčák


(shetlandský ovčák) Povaha plemene Šeltie - Shetlandský ovčák je ostražitý, inteligentní, mírumilovný, silný, temperamentní a oddaný. Svého pána miluje a je ostražitý k cizím ..

Papillon - Trpasličí kontinentální španěl


(Motýlek, můra, phaléne) Povaha plemene Papillon neboli malý kontinentální španěl je ideální společenský pes, který je velice vázán na své pány. Má živou, zvídavou povahu a je..

Kuvasz


Kuvasz Povaha plemene Kuvasz je inteligentní a vyrovnaný pes. Je upřímný, věrný a zároveň také hrdý. Svým majitelům je oddaným společníkem. Ostražitě hlídá a brání rodinu, dům..

Jihoruský ovčák


Jihoruský ovčák (Južnoruskaja ovčarka) Povaha plemene Jihoruský ovčák je velmi inteligentní, ale tvrdohlavý, proto se hodí výhradně pro zkušené chovatele, je ostrý a pokud nem..

Irský vodní španěl


Irský vodní španěl (Irish Water Spaniel)   Povaha plemene Irský vodní španěl je klasický lovecký pes, kvůli svým vlastnostem využívaný zejména pro lov vodní zvěře. Má výborný ..

Holandský ovčácký pudl


Holandský ovčácký pudl (Schapendoes) Povaha plemene Holandský ovčácký pudl byl původně určen k hlídání a zároveň to byl pes honácký. Jeho základními rysy jsou ostražitost, hra..

Coton de Tuléar


Coton de Tuléar Povaha plemene Coton de Tuléar je zářným příkladem společenského plemene - tito pejsci jsou přítulní, hraví, přátelští a poslušní, i když výjimečně mohou být s..

Barzoj - ruský chrt


Barzoj - ruský chrt Povaha plemene Chování barzoje téměř kopíruje jeho celkový vzhled - je to klidný a vyrovnaný pes, k rodině chovatele přítulný, vůči cizím lidem si zachováv..

Barbet


Barbet Povaha plemene Povaha barbeta postrádá jakoukoliv komplikovanost - tito psi jsou živí, veselí, přátelští a poměrně snadno poddajní. Mezi důležité povahové vlastnosti ba..

Azavak


Azavak (azavažský chrt, Oska, Eidi, Azawakh, Tuareg Sloughi, Sloughi-Azawakh) Povaha plemene Azavak je přírodní plemeno a poměrně málo domestikované, takže v sobě má některé r..

Australský silky teriér


Australský silky teriér (Australský hedvábný teriér, Australian Silky Terrier) Povaha plemene Australský silky teriér má všechny znaky větších teriérů. Je to ostražitý hlídač,..

Anglický setr


Anglický setr (English Setter) Povaha plemene Je to pes vhodný do rodiny a k dětem. Dá se snadno vycvičit a je ze všech setrů nejklidnější a nejméně komplikovaný. Je to klasic..

Anglický kokršpaněl


Anglický kokršpaněl (kokr, English Cocker Spaniel) Povaha plemene Základní charakterovou vlastností kokršpaněla je optimistická veselá nálada. Anglický kokršpaněl je stále ves..

Americký kokršpaněl


Americký kokršpaněl (Americký kokr, American cocker spaniel) Povaha plemene Je to velmi inteligentní pes, který je schopen se rychle naučit spoustu povelů. Někdy máte dojem, ž..

Americká akita


Americká akita (Velký japonský pes) Povaha plemene Akita je velice přátelský pes, oddaný a ostražitý. Celkem snadno se přizpůsobí a občas vás až překvapí obdivuhodnou intelige..

Co chcete vědět o Koupání Psa?

Chcete vědět více o Koupání Psa? Od nás dostanete nejžhavější informace, které se aktuálně týkají Koupání Psa a podobných témat.

Péče o psa v zimním období


Jan 13, 2019 ... Někdy je nutné vystříhávat srst mezi polštářky tlapek, protože na ní hrudkuje sníh a znemožňuje a znepříjemňuje psovi pohyb. Koupání se v tomto ...

Péče o psa v letním období


Jun 4, 2019 ... ... koupání je pes v nejspodnější části srsti stále mokrý, ačkoliv krycí chlupy dávno uschly. Není nic horšího než psa po vykoupání naložit do ...

můj pes a já - Život psa


5 rad co nedělat při koupání psa… Tahle verze zimy je pro mnoho lidí super, ale spousta majitelů psů dá za pravdu tomu, že pro pejskaře teda nic moc.

Proč umývat psa šamponem pro psy?


May 2, 2021 ... Na závěr se hodí říci, že kromě výběru šamponu, je nejdůležitější částí procesu koupání oplachování srsti. Oplachování psa by mělo ideálně trvat ...

Jak pečovat o mokrou srst


Jul 4, 2023 ... Necháte-li takového psa schnout přirozeně, bude to trvat klidně 15 hodin. ... U koupání platí dvojnásob. Poškodit srst můžeme spíše jen, když je ...

Umí váš pes plavat?


Aug 10, 2023 ... Psovi také dodá na odvaze, když půjdete do vody s ním. Nebuďte z koupání nervózní a mluvte na psa klidným hlasem. V opačném případě vaši ...

Hárání a vše kolem něj


May 22, 2018 ... Celková péče o psa zahrnuje nejen správné krmení, koupání, česání, ale i péči v oblasti zdraví a sexuality. Pokud se právě rozhodujete, nebo ...

Jak správně vykoupat psa?


Vzhledem k tomu, že bydlíme v bytě, tak pes rovnou z procházky, maže na koberec. Vždy se snažím očistit psa suchým ručníkem, abych se vyhnula koupání. Ovšem ne ...

Zablácené venčení


Oct 1, 2014 ... Netrestejte ho, začal by koupání ještě víc nesnášet. 4) Sprchu držte blízko u psa nebo ji na něj přímo přiložte, ať se nepoleká a ať cítí váš ...

Na co si dát pozor při koupání psa?


Feb 22, 2018 ... Koupání psa není tak jednoduché, jak se zdá – náročná je koupel zejména tehdy, kdy se pes bojí vody. Ke koupání je v tomto případě potřeba celé ...

Jak změnit to, co jsme psa naučili?


Jun 16, 2017 ... Odstrkávají psa rukou od sebe, když na ně skáče; Křičí na něho nebo ho ... Kam dál: · Aby koupání pro psa bylo radostným zážitkem · Hyperaktivní ...

Ach to psí skákání!


Aug 22, 2017 ... Jen my lidi máme tendenci na psa křičet, trestat ho nebo ho mást svojí nedůsledností. ... Aby koupání pro psa bylo radostným zážitkem.

Pravidla psí koupačky


Jul 17, 2019 ... Zaprvé je třeba myslet na to, že bereme psa s sebou, už při výběru lokality. ... Milujete koupání? Letní horka k němu přímo vybízí! A jak to má ...

Jak “naučit” psa plavat


Jul 3, 2017 ... ... psa bylo koupání radostným zážitkem. Nenuťte psa do vody. Vstup do vody by měl být vždy dobrovolný. Nikdy do ní psa neházejte nebo netahejte.

Jak pečovat o srst hladkosrstých plemen?


Jul 2, 2014 ... Během koupání můžete starou srst ze psa „vymasírovat“ speciální gumovou rukavicí, kterou seženete v každém zverimexu. Nebo pořádně ručně ...

Když psa svědí tlapky


Jan 15, 2018 ... Pokud má váš chlupáč husté meziprstní chomáče srsti, vysušte mu je raději i v létě po koupání, aby se mu tlapky nezapařily. Kvasinky můžete ...

Rady pro majitele reaktivců


Aug 7, 2017 ... Cvičení triků nejen, že zlepší váš vztah, ale přispívá také k psychické pohodě vašeho psa. ... Aby koupání pro psa bylo radostným zážitkem.

Psí lupy: Proč se dělají a jak na ně


May 24, 2019 ... Zodpovědní za lupy můžete být dokonce i vy, pokud pejska nadměrně koupete. Objevit se mohou i ze stresu psa. Důvodů lupů mohou být opravdu ...

Jak uklidnit nervózního psa?


Apr 4, 2018 ... Existuje spousta situací, kdy je potřeba pejska uklidnit a zmírnit jeho nervové napětí. Ať už se jedná například o jízdu autem, o koupání či ...

Výživa: Jak krmit během léta


Jun 17, 2021 ... ... psa. Po koupání by majitel měl pejska vytřít trochu do sucha, nebo ho alespoň dát do stínu. Vyžadují kočky změnu jídelníčku v závislosti na ...

Jak to mají psi s plaváním?


Jul 1, 2022 ... Nástrahy při koupání: na co si dát pozor. I vodomilných plemen by ale měl každý páníček myslet na to, že na některých místech se psi neumí sami ...

Více toho o koupání psa nemáme

Pro další informace o koupání psa zkuste použít naše vyhledávání s upřesněnými hledanými výrazy, které vám dají další informace o koupání psa.