Zmáčkněte ESC pro zavření

Výchova

Tipy na vše o Výchova přímo od chovatelů pro chovatele.

Australská kelpie a vše o ní


Kelpie jsou výbornými hlídači, mají přátelskou povahu a milují jak svého majitele, tak celou rodinu. Na výchovu nejsou náročný a zvládne je i méně zkušený jedinec! Vzhled Kel..

Proč si nekupovat psa, ale vzít ho z útulku


Útulky už pejsky, kteří jsou s nimi delší dobu, znají. Některé útulky provozují dočasné péče. Pejsci v dočaskách jsou umístěny do rodiny a při podpisu adopční smlouvy se rodi..

Kavkazák, pes vhodný jako domácí hlídač


Kavkazský pastevecký pes odstraší zloděje už jen svým velkým tělem. Jejich výchova je náročná a někdy potrápí i zkušené chovatele. Když mu ale vysvětlíte, co se dělat smí a c..

Vestfálský jezevčíkovitý honič


Povaha plemene Vestfálský jezevčíkovitý honič se vyznačuje živou a veselou povahou. Je to plemeno vyrovnané, sebejisté a během práce prokazuje velkou odvahu a výdrž. Doma je k..

Vaestgoetlandský špic


Povaha plemene Västgötlandský špic je pes velice učenlivý a rychle chápe, co se po něm požaduje. Výchova není složitá, výcvik je díky jeho poslušnosti jednoduchý. Můžeme o něm..

Tosa Inu


(Japonská doga, Japanese Fighting Dog) Povaha plemene Tosa inu je velice sebevědomý, vyrovnaný, inteligentní a klidný pes. Málokterá situace jej vyvede z míry. Nekompromisně s..

Tibetský teriér


Povaha plemene Tibetský teriér je živý, veselý, ostražitý a inteligentní pes. Děje-li se něco neobvyklého, štěká a hned tak něčeho se nezalekne, proto je výborným hlídačem. Sv..

Thajský ridgeback


(Thailand Ridgeback)   Povaha plemene Thajský ridgeback je velmi inteligentní, aktivní a milé plemeno. Má velmi rád pohyb. Pozorně sleduje své okolí, proto je dobrým hlídačem...

Švédský losí pes


Povaha plemene Švédský losí pes je milý, odvážný a energií překypující pes. Svému pánovi je oddaným společníkem. Je to velmi inteligentní a pracovité plemeno. Má silně vyvinut..

Španělský vodní pes


Povaha plemene Španělský vodní pes je aktivní, veselé, živé, přátelské plemeno. Má velmi vyrovnanou povahu. Je také ostražitý a pozorný, ale zbytečně neštěká. Rád si hraje a u..

Španělský mastin


Povaha plemene Španělský mastin je inteligentní a sebevědomý. Svojí síly si je vědom, ale používá ji pouze proti nepřátelům a to jsou pro něho šelmy. Španělský mastin je velmi..

Slovenský kopov


(Slovakian Hound) Povaha plemene Slovenský kopov je velice vytrvalý, ostrý pes, s velice dobře vyvinutým smyslem pro stopování. Je schopen udržet velice dlouho stopu, a proto ..

Skotský jelení pes


(Deerhound) Povaha plemene V tomto pejskovi najdete opravdu velice věrného a oddaného přítele. Skotský jelení pes je věrný jednomu pánovi. Je velice klidný, mírný a snášenlivý..

Sibiřský husky


(hasky, Arctic Husky, Siberia Hund) Povaha plemene Husky je věrný kamarád s velkou chutí do života. Rád si hraje s dětmi a je přátelský i k ostatním lidem a psům. Není vhodný ..

Sedmihradský honič


(Erdelyi kopo) Povaha plemene Tito psi mají svůj samostatný úsudek, jsou velmi inteligentní a také iniciativní. Nejdůležitějším povahovým rysem sedmihradského honiče je ale ne..

Saarlosův vlčák


(Saarloos Wolfhound) Povaha plemene Saarlosův vlčák nezapře povahu svých předků. Vlčí povaha převažuje v jeho genech a má sklony k tuláctví a nevyrovnanému chování. Pes velmi ..

Rhodéský ridgeback


Povaha plemene Povaha tohoto velkého psa je velmi přátelská. Potřebuje mít stálý kontakt s člověkem, ale je nutné jej pevně a důsledně vychovávat, ne však tvrdě. K cizím lidem..

Rakouský krátkosrstý pinč


(Austrian Shorthaired Pinscher) Povaha plemene Rakouský krátkosrstý pinč je velice živý a pohyblivý pes, přátelský, odvážný a inteligentní, tvrdý sám k sobě. Tento pes velice ..

Pumi


Povaha plemene Pumi je velice živý a temperamentní pes, oddaný svému pánovi. Zadané úkoly plní s nadšením. Je to bystrý a neúnavný pes, občas může být trochu hlasitý. Tato pro..

Pudl velký (královský)


Pudl velký (královský) Povaha plemene Pudl královský je velice živý, aktivní a temperamentní. Miluje pohyb, a proto rád chodí na procházky, hraje si s dětmi, plave a je vhodný..

Pudl trpasličí


Povaha plemene Pudl trpasličí stejně jako ostatní velikostní typy je velmi živý a energický. Má rád pohyb, a proto velice rád chodí na procházky, běhá a hraje si. Trpasličí pu..

Pudl střední


Povaha plemene Pudl střední je velice živý, aktivní a temperamentní. Miluje pohyb, a proto rád chodí na procházky, hraje si s dětmi, plave a je vhodný i pro cvičení psích spor..

Portugalský vodní pes


(porti, Cao de agua Portugués, Portuguese Water Dog) Povaha plemene Portugalský vodní pes je přátelský, nadprůměrně inteligentní a pracovitý. Velmi se hodí do rodin s dětmi, k..

Pikardský ovčák


(Berger Pikard, Berger de Pikardie, Pikardy Shepherd) Povaha plemene Pikardský ovčák je pastevecký a hlídací pes. Je inteligentní a plný energie. Je bezmezně věrný svému pánu ..

Perro de Pressa Mallorquin


(Malorská doga) Povaha plemene Perro de Presa Mallorquin - malorská doga - je známá svou klidnou povahou. Je velmi oddaná a věrná svému pánovi. Je to výborný hlídací a strážní..

Patterdale teriér


Povaha plemene Patterdale teriér je živý a bystrý pes, který se nerad podřizuje. Ke svým majitelům je však velmi milý a má rád děti, s nimiž je schopen navázat pěkný vztah. K ..

Novofundlandský pes


(novofundlanďan, Newfoundland) Povaha plemene „Novofundlandský pes, rybář, který si vás chytne!" Novofundlandský pes je mírný, přítulný a poslušný pes. Je velmi společenský a..

Co chcete vědět o Výchova?

Chcete vědět více o Výchova? Od nás dostanete nejžhavější informace, které se aktuálně týkají Výchova a podobných témat.

Výchova nebo výcvik?


Sep 9, 2015 ... kdy končí výchova a začíná výcvik? Může být pes vycvičený a nevychovaný zároveň? Musí každý správný pes podstoupit výcvik, aby se s ním dalo žít ...

Dobrá výchova štěněte


Dobrá výchova štěněte · Fotogalerie organizátora · Odkazy na fotky účastníků akce · Naplňte misky · Nejbližší akce · Akutní adopce.

Výchova psů pro canisterapii


Dec 3, 2017 ... Výchova psů pro canisterapii ... Slovo Canisterapie se v současné době objevuje stále častěji a ve volném překladu znamená terapie s pomocí psa.

Výchova kočky - trestat ji je chyba!


Oct 6, 2017 ... Výchova kočky - trestat ji je chyba! Kočka a pes a jejich vztah k člověku se od sebe velmi liší. Nesmíme na to zapomínat ani při jejich ...

Péče o štěně


May 13, 2016 ... Výchova štěněte není jednoduchá a mnoho lidí neví, jak dát psovi správně najevo, to co chtějí, aniž by předčasně zaseli semínka budoucí ...

Co je výchova psa pozitivní motivací?


Pokud budete psovi dávat jasné signály, které pochopí a nebude se bát, uvidíte, že se Vám se psem bude pracovat o mnoho snadněji. Co je výchova psa pozitivní ...

Československý vlčák


Jul 23, 2021 ... Vzhledem se podobali víc vlkům než psům (což plemeni zůstalo dodnes), a také se víc jako vlci než psi chovali. Jejich výchova proto nebyla ...

Malý velký pes - Francouzský buldoček


Feb 22, 2014 ... Výchova však musí být láskyplná, citlivá, leč důsledná. Dají se i dobře cvičit – vhodná je pro ně poslušnost, obedience, ale jsou schopni ...

Jak se ze psa stane terapeut


Jun 8, 2017 ... Bez těchto vlastností ze psa terapeuta prostě neuděláte, i kdybyste se na hlavu stavěli. Výchova. Samotné zmiňované vlastnosti ale taky nestačí.

10 tipů, jak se správně starat o fretku


Jan 25, 2019 ... Mezi nejoblíbenější malá psí plemena u nás patří jezevčík, čivava, jorkšírský teriér nebo špic. A jak je tomu ve světě? Výchova a péče.

Lykoi - kočka vlkodlak


Jul 19, 2019 ... I pes s kočkou mohou mít přátelský vztah, základem je dobré seznámení. Výchova a péče. 13. 9. 2022 ...

Jak vychovat kotě


Sep 26, 2014 ... Většina majitelů koček si tak nedokáže představit svět, ve kterém cestování s kočkou probíhá v pohodě a bez větších nepříjemností.... Výchova a ...

Více toho o výchova nemáme

Pro další informace o výchova zkuste použít naše vyhledávání s upřesněnými hledanými výrazy, které vám dají další informace o výchova.