Zmáčkněte ESC pro zavření

Štěně

Tipy na vše o Štěně přímo od chovatelů pro chovatele.

Štěně jako nový člen rodiny


Vlastnit štěně je velká zodpovědnost. Před adopcí štěněte je důležité vědět, co očekávat. Od výcviku přes krmení až po socializaci, je toho hodně, co je třeba zvážit. Zde je ..

Volba psa a první kroky ve výchově


Před pořízením psa je klíčové zvážit, jaký typ společníka hledáme. Zda má být pes spíše kamarád pro volné chvíle, aktivní sportovec nebo pracovní pes. Důležitou roli také hra..

Australská kelpie a vše o ní


Kelpie jsou výbornými hlídači, mají přátelskou povahu a milují jak svého majitele, tak celou rodinu. Na výchovu nejsou náročný a zvládne je i méně zkušený jedinec! Vzhled Kel..

Proč si nekupovat psa, ale vzít ho z útulku


Útulky už pejsky, kteří jsou s nimi delší dobu, znají. Některé útulky provozují dočasné péče. Pejsci v dočaskách jsou umístěny do rodiny a při podpisu adopční smlouvy se rodi..

Maltézský psík, vhodný parťák do domácnosti


Přemýšlíte nad pořízením psa, ale chcete spíše malé plemeno? Maltézský psík by mohla být ta správná volba právě pro vás! Na začátek pár zajímavostí: ,,maltézáčci" pochází z ..

Flat coated retriever (hladkosrstý retrívr)


Flat coated retrívr je jak vzhledově, tak povahově velmi podobný zlatému retrívrovi. Má rád vodní hrátky, je přátelský s inteligentním výrazem a miluje svou rodinu. Využít se..

Kavkazák, pes vhodný jako domácí hlídač


Kavkazský pastevecký pes odstraší zloděje už jen svým velkým tělem. Jejich výchova je náročná a někdy potrápí i zkušené chovatele. Když mu ale vysvětlíte, co se dělat smí a c..

Amerického foxhounda v ČR jen tak neuvidíte


Foxhoundi jsou poměrně vzácnými psy, především na našem území. Budou skvělými parťáky, ale zároveň mají náročnější výcvik a neskutečné množství energie. Dokázali byste žít s ..

Ruský toy (moskevský dlouhosrstý toy teriér)


Povaha plemene  Ruský toy je milý, přátelský, veselý, má rád společnost lidí, je prostě takový, jaký má správný společenský pes být. Není agresivní, ale ani bázlivý. Je výbor..

Basset


Basset (baset) Povaha plemene Tento psí kamarád je vynikajícím a veselým společníkem. Baseti jsou také velice klidní až flegmatičtí psi a ve svém konání jsou trpěliví a vytrv..

Yorkšírský teriér


Yorkšírský teriér (Yorkshire Terrier, jorkšír, jorkšírák) Povaha plemene Jorkšírský teriér je velmi oddán svému pánu, k cizím lidem je většinou nedůvěřivý. Je velmi živý a te..

West Highland White teriér


(westík) Povaha plemene West highland white teriér je živý, extrovertní a sebevědomý pes. Hned tak jej něco nepřekvapí. Velmi věří ve své schopnosti, je odvážný, neohrožený a ..

Výmarský ohař krátkosrstý


Povaha plemene Výmarský ohař je vcelku přátelský a velice energický pes. Velice vhodný je pro lovecké využití, je proslavený svou ostražitostí, hbitostí a systematický vytrval..

Vendéeský hrubosrstý baset


Povaha plemene Vendéeský hrubosrstý baset patří mezi nenáročné psy. Jedná se o velice živého, aktivního, rychlého a pohyblivého lovce s dobrým hlasem, přesto je i společenský..

Jak se připravit na štěně


Jul 17, 2017 ... U většiny chovatelů (tedy těch, kteří chovají psy s PP) máte tu výhodu, že vám část výbavičky dají ke štěněti. Většinou dostanete obojek, ...

Co chcete vědět o štěně?

Chcete vědět více o štěně? Od nás dostanete nejžhavější informace, které se aktuálně týkají štěně a podobných témat.

Když se narodí mrtvá štěňata


Aug 2, 2021 ... Podráždí se tak dýchací centrum a štěně je vyprovokováno k nadechnutí. Chovatel ale musí počítat s tím, že manipulace se štěnětem velmi ...

Péče o štěně


May 13, 2016 ... Když si novopečení majitelé vyzvedávají své7-8 týdenní štěňátko, většinou září pýchou a láskou. Udělají všechno možné, jen aby se čerstvý ...

Jak dobře vybrat štěně u chovatele


Jan 12, 2017 ... Jak vybrat štěně u chovatele - všimněte si vztahu chovatele a feny. Nebojí se fena. ŠTĚŇATA jsou čistá, kamarádská, zvídavá, nebojácná a nadšeně ...

Socializační období u psů


Jun 10, 2022 ... Stejně tak pokud máte doma už jednoho psa, bylo by dobré vzít štěně od chovatele, který má více dospělých psů než jen matku štěněte. Takové ...

Než si pořídíš štěně


Jun 23, 2022 ... Než si pořídíš štěně. Vylij studenou vodu na koberec a proběhni se tudy bosky a potmě. Hned po probuzení se postav do deště (zůstaň tam tak ...

Den pro štěně


"Osvětový happening Den pro štěně se uskuteční 19. září v Brně a dalších městech ČR. Organizátoři se tak připojí k aktivitě ochránců zvířat, veterinářů a ...

Mléčné zuby u štěňat


Mar 22, 2018 ... Zuby u štěňat. Štěňata mají 28 mléčných zubů, oproti psovi dospělému, který má 42 zubů. Mléčné zuby (dentes decidui) jsou menší, špičatější, ...

Základní výbava pro štěně


Apr 16, 2020 ... Co potřebuji pro štěně? A proč jsou tyto věci tak nezbytné? · 1. Vysoce kvalitní krmivo určené pro štěňata a pamlsky · 2. Misky na vodu a krmivo.

Štěňata a agility - zdraví


Jul 26, 2015 ... Štěně a agility - odkdy začít cvičit ... Zranění, které by u dospělého psa způsobilo vymknutí, může štěněti poškodit chrupavky.

Jak je to s čistotností


Jan 28, 2017 ... Pro štěně je pak snadné začít dělat potřebu i na ten venkovní. Neochota používat majitelem vybraný záchod se nemusí týkat jen štěňat. Klientka, ...

Výcvik štěněte 2.


Apr 6, 2014 ... Je dobré i v domácím prostředí štěněti co nejdříve dát obojek, aby si na něho zvykalo a nepřišlo mu to jako něco mimořádného. Také vodítko je ...

Jak správně krmit štěně?


Feb 20, 2019 ... Jak správně krmit štěně? Ty porce se zdají tak malé, nemám dát víc? A mají se ty granule namáčet, nebo ne? A kolikrát denně krmit?

Pes v zimě


Dec 30, 2014 ... S malými štěňaty byste měli být ještě mnohem opatrnější! ... Ale jít se štěnětem v mrazu na procházku není problém, bude-li celou dobu v ...

Více toho o štěně nemáme

Pro další informace o štěně zkuste použít naše vyhledávání s upřesněnými hledanými výrazy, které vám dají další informace o štěně.