Zmáčkněte ESC pro zavření

Plemena

Tipy na vše o Plemena přímo od chovatelů pro chovatele.

Maltézský psík, vhodný parťák do domácnosti


Přemýšlíte nad pořízením psa, ale chcete spíše malé plemeno? Maltézský psík by mohla být ta správná volba právě pro vás! Na začátek pár zajímavostí: ,,maltézáčci" pochází z ..

Izraelský neboli kanaánský pes


Kanaánský pes, u nás velmi málo rozšířené plemeno o kterém jste možná ani neslyšeli. Je velmi ostražitý, hbitý a loajální. Hodí se do psího sportu, zároveň bude nerozlučným p..

Flat coated retriever (hladkosrstý retrívr)


Flat coated retrívr je jak vzhledově, tak povahově velmi podobný zlatému retrívrovi. Má rád vodní hrátky, je přátelský s inteligentním výrazem a miluje svou rodinu. Využít se..

Jak postavit boudu pro psa


Když máte psa, je důležité mu zajistit vhodné a pohodlné místo k pobytu. K dispozici jsou různé možnosti, ale jednou z nejlepších je postavení boudy pro psa. V tomto článku s..

Západosibiřská lajka


Povaha plemene Západosibiřská lajka je vyrovnaná, věcná a nekomplikovaná. Plemeno je přátelské a disponuje značnou inteligencí. Poměrně snadno se učí a ráda pracuje. Vychází ..

Ruský toy (moskevský dlouhosrstý toy teriér)


Povaha plemene  Ruský toy je milý, přátelský, veselý, má rád společnost lidí, je prostě takový, jaký má správný společenský pes být. Není agresivní, ale ani bázlivý. Je výbor..

Kromforlaender (Kromforländer )


Povaha plemene Kromforländer má mimořádně dobré vlastnosti. Dobře se snáší s jinými psy, vychází dobře s dětmi. K neznámým lidem se chová spíše zdrženlivě. Kromforländer je s..

Knírač střední


Knírač střední Povaha plemene Střední knírač je pes velmi živý, temperamentní a nebojácný. Vyniká značnou inteligencí a lze ho výborně vycvičit. Je také výborným sportovcem. ..

Holandský pinč


Holandský pinč (Hollandse Smoushond) Povaha plemene Holandský pinč je velmi veselé a hravé plemeno povahou podobné teriérům. Je velmi aktivní a snadno se učí. Velmi dobře vyc..

Greyhound


Greyhound (Anglický chrt) Povaha plemene Greyhound je klidný, mírný a někdy vyloženě líný pes. Je inteligentní, učenlivý, citlivý, oddaný, hravý, veselý, velmi rychlý a také ..

Basset


Basset (baset) Povaha plemene Tento psí kamarád je vynikajícím a veselým společníkem. Baseti jsou také velice klidní až flegmatičtí psi a ve svém konání jsou trpěliví a vytrv..

Ainu Ken


Ainu Ken Charakter plemene Ainu-ken je nebojácný a inteligentní pes. Velmi snadno se cvičí a je poslušný a oddaný svému pánovi. Někdy může být problém s jeho svéhlavostí a do..

Zlatý retrívr


Zlatý retrívr (Golden Retriever) Povaha plemene Zlatý retrívr je přátelský, mírný, přítulný, důvěřivý, v neposlední řadě poslušný. Je inteligentní a má vrozené vlohy pro plně..

Yorkšírský teriér


Yorkšírský teriér (Yorkshire Terrier, jorkšír, jorkšírák) Povaha plemene Jorkšírský teriér je velmi oddán svému pánu, k cizím lidem je většinou nedůvěřivý. Je velmi živý a te..

West Highland White teriér


(westík) Povaha plemene West highland white teriér je živý, extrovertní a sebevědomý pes. Hned tak jej něco nepřekvapí. Velmi věří ve své schopnosti, je odvážný, neohrožený a ..

Výmarský ohař krátkosrstý


Povaha plemene Výmarský ohař je vcelku přátelský a velice energický pes. Velice vhodný je pro lovecké využití, je proslavený svou ostražitostí, hbitostí a systematický vytrval..

Východosibiřská lajka


Povaha a charakter východosibiřské lajky Východosibiřská lajka je klidné a vyrovnané povahy. Je velmi inteligentní a snadno se učí. Rychle si zvyká a není pro ni problém žít i..

Vydrař


(Otterhound) Povaha plemene Stejně jako většina psích plemen používaných k lovu, i vydrař je vhodným rodinným společníkem a věrným přítelem. Povahu má milou a přátelskou, poku..

Vipet


Povaha plemene Vipet patří mezi nejpříjemnější společníky jak v teple a pohodlí domova, tak ve sportu. Je nadmíru čistotný, loužím a blátu se vyhýbá velkým obloukem. V porovná..

Vestfálský jezevčíkovitý honič


Povaha plemene Vestfálský jezevčíkovitý honič se vyznačuje živou a veselou povahou. Je to plemeno vyrovnané, sebejisté a během práce prokazuje velkou odvahu a výdrž. Doma je k..

Vendéeský hrubosrstý baset


Povaha plemene Vendéeský hrubosrstý baset patří mezi nenáročné psy. Jedná se o velice živého, aktivního, rychlého a pohyblivého lovce s dobrým hlasem, přesto je i společenský..

Velšteriér - Welsh Terrier


Povaha plemene Jako snad všichni teriéři i velšteriér se projevuje velice živě a energicky, má rozhodně svojí hlavu, je dost tvrdohlavý a nikdy ho neomrzí jakákoli hra. Patří..

Proč jsou psí plemena tak rozmanitá?


Aug 12, 2020 ... Co ale mají všechna plemena společného, je původ: psi se totiž vyvinuli z vlků. Čím byl tento vývoj způsoben a jak se od sebe jednotlivé ...

Co chcete vědět o Plemena?

Chcete vědět více o Plemena? Od nás dostanete nejžhavější informace, které se aktuálně týkají Plemena a podobných témat.

První pomoc psa pro BULL plemena


První pomoc psa pro BULL plemena ... Seminář, kde se naučíš jak zachránit život svému psovi v život ohrožujících situacích. Náplň semináře jsme upravili BULL ...

KCHBO OPEN pro všechna plemena


Srdečně vás zveme na otevřený závod KCHBO OPEN pro všechna plemena, který bude v Rtenicích. Posuzovat přijede velmi oblíbený rozhodčí Jocke Tangfelt (SE), už se ...

Péče o malá psí plemena v zimě


Nov 23, 2017 ... Jak správně tušíte, menší plemena vyžadují během zimy speciální péči. Zvláštní pozornost je během zimy potřeba věnovat především krátkosrstým a ...

Psí sporty vhodné pro malá psí plemena


Apr 27, 2018 ... Zkuste některý ze sportů pro malá psí plemena. Není nic horšího než znuděný pes, obzvlášť ten hyperaktivní. Sportovními aktivitami přitom ...

Ideální plemena pro aktivní pánečky


Nov 25, 2022 ... Ideální plemena pro aktivní pánečky · Border kolie – chytrá a neposedná · Zlatý retrívr – laskavý pes pro aktivní rodinu · Německý krátkosrstý ohař ...

Psi vhodní na agility


Jul 11, 2021 ... Pokud chceme vychovat šampióna, pak je dobré vzít v potaz, že pro některé plemena psů bude zdolávání překážek snadnější než pro jiná.

Jaká plemena dnes frčí?


Apr 6, 2015 ... Mezi oblíbená velká plemena posledních let určitě patří „lví pes“ aneb Rhodéský ridgeback, do středních pak bezpochyby Labradorský retrívr, ...

Výběr psa pro canisterapii


Jan 6, 2023 ... Vhodné plemeno/pes? Jsou plemena, která jsou přímo pro tuto "práci" určena, ale není to pravidlem a vždy záleží na individuální povaze jedince.

Jak vybrat krmivo pro malá psí plemena


Dec 21, 2015 ... Vhodným krmivem je hypoalergenní a holistické krmivo pro psy značky Optimanova Adult Active Chicken & Rice. F. Klidná malá plemena. Jak vyplývá ...

Péče o malá psí plemena v zimě


Nov 10, 2017 ... Jak správně tušíte, menší plemena vyžadují během zimy speciální péči. Zvláštní pozornost je během zimy potřeba věnovat především ...

Psí plemena vhodná pro seniory


Feb 17, 2020 ... Pes svou přítomností rozzáří ✓ život seniorům. Přečtěte si v našem článku, jaká nenáročná plemena jsou pro seniory vhodná.

Jak vybrat krmivo pro velká psí plemena


Jan 12, 2016 ... Jak vybrat krmivo pro velká psí plemena ... Každý pes není stejný, všichni mají své specifické nároky. Základní rozlišení u krmiv můžeme sledovat ...

Velká plemena v růstu


Sep 29, 2014 ... Velká plemena v růstu ... „Bude z něj ohromný pes, tak musí hodně jíst a hodně běhat.“ To si řekne nejeden čerstvý majitel velkého plemene. Opak ...

Psí život v Anglii


Mar 25, 2017 ... Zakázaná plemena. V České republice žádný z návrhů omezujících chov tzv. "bojových plemen" neprošel a tak občan ČR může vlastnit jakékoli ...

Více toho o plemena nemáme

Pro další informace o plemena zkuste použít naše vyhledávání s upřesněnými hledanými výrazy, které vám dají další informace o plemena.