Zmáčkněte ESC pro zavření

Zuby

Tipy na vše o Zuby přímo od chovatelů pro chovatele.

Australská kelpie a vše o ní


Kelpie jsou výbornými hlídači, mají přátelskou povahu a milují jak svého majitele, tak celou rodinu. Na výchovu nejsou náročný a zvládne je i méně zkušený jedinec! Vzhled Kel..

Československý vlčák a rizika jeho chovu


Uvažujete nad koupí vlčáka? Zde se dozvíte, jestli je plemeno vhodné pro vás a jaké je jeho potencionální využití. Vzhled  Československý vlčák je větší než psi, kteří se řad..

Yorkšírský teriér


Yorkšírský teriér (Yorkshire Terrier, jorkšír, jorkšírák) Povaha plemene Jorkšírský teriér je velmi oddán svému pánu, k cizím lidem je většinou nedůvěřivý. Je velmi živý a te..

Velskorgi - Pembroke


Povaha plemene Tato mimořádně velká psí osobnost budí často rozporuplné pocity. Někteří lidé považují jeho vzhled za komický, jiní obdivují velškorgiho, který je oblíbencem a..

Španělský mastin


Povaha plemene Španělský mastin je inteligentní a sebevědomý. Svojí síly si je vědom, ale používá ji pouze proti nepřátelům a to jsou pro něho šelmy. Španělský mastin je velmi..

Pyrenejský horský pes


(Chien de Montagne des Pyrénées) Povaha plemene Pyrenejský horský pes je klidný a vyrovnaný pes se sklony k nezávislosti. Je přátelský, vlídný a své rodině je naprosto oddán. ..

Pumi


Povaha plemene Pumi je velice živý a temperamentní pes, oddaný svému pánovi. Zadané úkoly plní s nadšením. Je to bystrý a neúnavný pes, občas může být trochu hlasitý. Tato pro..

Pudlpointr


(Pudelpointer) Povaha plemene Pudlpointr je vyrovnaný a klidný pes, který má své reakce pod kontrolou. Je nebojácný, ale není agresivní. Je poměrně dobře ovladatelný a má pevn..

Polský nížinný ovčák


(Polski Owczarek Nizinny, Polish Lowland Sheepdog) Povaha plemene Polský nížinný ovčák je příjemný pes, dobrý hlídač a milující člen rodiny. Je lehko vycvičitelný a přizpůsobi..

Plavý bretaňský baset


(Basset Fauve de Bretagne)   Povaha plemene Plavý bretaňský baset je především vášnivý lovec, dnes je ale chován i jako velmi příjemný a kamarádský společník. Má vyváženou, ne..

Perro de Pressa Mallorquin


(Malorská doga) Povaha plemene Perro de Presa Mallorquin - malorská doga - je známá svou klidnou povahou. Je velmi oddaná a věrná svému pánovi. Je to výborný hlídací a strážní..

Parson Russel Teriér


Povaha plemene Parson Russel Terrier je velice živý, aktivní a neúnavný pes. Celý den srší energií, za vším běhá, zajímá se, co se kde děje. Pokud nemá s čím si hrát, najde si..

Moskevský strážní pes


Moskevský strážní pes Povaha plemene Na první pohled moskevský strážní pes připomíná bernardýna. Nezdědil po něm hezký a mírumilovný vzhled, ale především obrovskou oddanost s..

Minoritský karpatský ovčák


Minoritský karpatský ovčák Povaha plemene Minoritský karpatský ovčák Jedná se o klidného, vyrovnaného a stálého psa. Minoritský karpatský ovčák je velmi odvážný a účinný bojov..

Maltézský psík


Maltézský psík (maltézák, maltézáček, maltézský pinč) Povaha plemene Maltézáček je milý a oddaný pes; citlivý, jemný, hravý a roztomilý. Jednoduše řečeno - ideální pes do bytu..

Lakeland teriér


Lakeland teriér (Lakeland terrier) Povaha plemene Lakeland teriér Lakeland teriéra lze stručně charakterizovat jako inteligentní, dovedné plemeno s dobře vyváženými vlohami. J..

Komondor


Komondor (Hungarian Sheepdog) Povaha plemene Tento samostatný, vyrovnaný, otužilý a k sobě tvrdý pes je ještě velmi svázán s přírodou. Jedná podle vlastního uvážení. Chovatelé..

Kolie krátkosrstá


Kolie krátkosrstá (skotský ovčák, Smooth Colie) Povaha plemene Krátkosrstá kolie je pracovní plemeno, které v dnešní době plní spíše funkci psa rodinného. Uplatní se však stál..

Kerry Blue Teriér


Kerry Blue Teriér Povaha plemene Kerry blue teriér je veselý, temperamentní, přítulný pes s kouzelným a přitažlivým zevnějškem, ale je i velmi pozorný. Má velmi rychlé reakce...

Kavkazský ovčák


Kavkazský ovčák (kavkazský pastevecký pes, kavkazský pastevec) Povaha plemene Kavkazský pastevecký pes je sebevědomý. Nesnese nespravedlnost. Je nezávislý a spoléhá jen sám na..

Karelský medvědí pes


Karelský medvědí pes Povaha plemene Tento převážně lovecký pes dokáže pracovat samostatně, je schopen se sám rozhodnout kdy a jak zaútočit a neváhá riskovat život při obraně s..

Kanárská doga


Kanárská doga (Perro do Presa Canario, Dogo Canario) Povaha plemene Perro de Presa Canario - kanárská doga - je tvrdý, silný, vážný pes, který přesně naplňuje představu o dobr..

Jihoruský ovčák


Jihoruský ovčák (Južnoruskaja ovčarka) Povaha plemene Jihoruský ovčák je velmi inteligentní, ale tvrdohlavý, proto se hodí výhradně pro zkušené chovatele, je ostrý a pokud nem..

Japonský špic


Japonský špic (Nihon Supittsu) Povaha plemene Japonský špic je inteligentní, učenlivý a chápavý pes, výborně se hodí pro psí agility a sporty, protože se rád předvádí. Je veli..

Japonský čin


Japonský čin (Japan chin, japončík) Povaha plemene Japan chin je přítulný a veselý pes s nekomplikovanou povahou. Je rád ve středu pozornosti a velmi si cení přítomnosti svého..

Jagdteriér - Německý lovecký teriér


Jagdteriér - Německý lovecký teriér (Deutscher Jagdterrier) Povaha plemene Německý lovecký teriér je odvážný a pracovitý pes, je velmi vitální, vytrvalý, aktivní a temperament..

Výměna mléčného chrupu


Feb 17, 2020 ... Zuby jsou pro každého pejska naprosto nepostradatelné. Díky silnému, zdravému chrupu je pes schopen trhat a kousat.

Co chcete vědět o Zuby?

Chcete vědět více o Zuby? Od nás dostanete nejžhavější informace, které se aktuálně týkají Zuby a podobných témat.

Mléčné zuby u štěňat


Mar 22, 2018 ... Mléčné zuby (dentes decidui) jsou menší, špičatější, mají jasně bílou (mléčnou) barvu. zuby 3 týdny starého štěnětě. zubní vzorec štěněte: 313/ ...

Čistit zuby psovi můžete i hrou


Oct 15, 2017 ... I psí chrup potřebuje péči. Čistit psovi zuby, pokud na to od mala není zvyklý, může být ale často nejen o nervy, ale i o prsty.

Chcete, aby měl váš pes zdravé zuby?


Dec 19, 2017 ... Proč vlastně vznikají problémy se zuby u psů? Důvodem může být neinformovanost či „lenost“ majitelů. U některých psů potom i jistá náročnost ...

Správná péče o psí a kočičí zuby


Aug 12, 2019 ... Skutečně jsou v tlamičce všechny zoubky, nechybí nějaký? Na zubech je nános plaku či dokonce zubního kamene. Zuby jsou ulámané, deformované či ...

Pamlsky a hračky pro hlodavé zuby


Dec 15, 2021 ... Pamlsky a hračky pro hlodavé zuby. Jestli už máte nakoupené dárky pod stromeček pro vaše nejbližší, je čas nachystat překvapení i pro ...

Chcete, aby měl váš pes zdravé zuby?


Dec 19, 2017 ... Proč vlastně vznikají problémy se zuby u psů? Důvodem může být neinformovanost či „lenost“ majitelů. U některých psů potom i jistá náročnost ...

To si nesmí dovolit!


Feb 18, 2015 ... Zpravidla se jí dočkáte ve chvíli, kdy někomu vyprávíte, že váš pes vycenil zuby, zavrčel či nedejbože chňapnul někoho z rodiny či ...

Zdravý dárek pro psy i pro páníčky


Dec 10, 2018 ... Pokud si nevyčistíme zuby a neodstraníme ho, postupem času je na zubech vidět jasná vrstva zubního plaku. Zubní kámen to je prevít… Působením ...

Jak se starat o psí zuby


Jun 8, 2018 ... Málokterý majitel o zuby psa pečuje. V současné době si lidé myslí, že zuby psa nemohou vypadnout, nemohou se zkazit či podobně. Opak je však ...

Má váš pes svěží dech?


Nov 2, 2015 ... Se zápachem z tlamy, který souvisí se zuby, se můžete na přechodnou dobu setkat také u štěňat a mladých psů v období přezubování (zhruba mezi 4.

Jak správně pečovat o chrup hlodavců


Sep 25, 2016 ... Příkladem jsou právě hlodavci, jimž po celý život průběžně dorůstají zuby. Ve volné přírodě si je díky přirozené formě potravy průběžně obrušují ...

můj pes a já - Život psa


Starejte se psovi o zuby, bude je potřebovat. Spousta majitelů psů dorazí k veterináři v momentě, kdy psovi nehorázně zapáchá z tlamy.

Ani se nehni!


May 17, 2023 ... Když mu bylo asi osmnáct měsíců, přestaly za ním děti chodit, protože Bingo je štípal předními zuby a skákal na ně.


Sep 12, 2018 ... Díky zubům nemusí varani takřka vůbec zapojovat svaly ani nic jiného. A také bylo zmíněno, že zuby kořist zabijí (či lépe řečeno ochromí) a ...

Přivykání na manipulaci


Dec 7, 2021 ... Každému psovi je potřeba otírat nožky, když přijde z procházky, občas učesat kožíšek, vyčistit zuby a uši, ostříhat drápky.

Když nemá chuť k jídlu


Apr 13, 2016 ... ... zda pes má snahu přijímat potravu a nejde mu to (například při problémech se zuby), nebo zda o potravu ani nejeví zájem.

Více toho o zuby nemáme

Pro další informace o zuby zkuste použít naše vyhledávání s upřesněnými hledanými výrazy, které vám dají další informace o zuby.